poradna online
Choroby a onemocnění
příznaky, příčiny a jak je léčit
Vitamíny
působení, účinky a dávkování
Minerály
působení, účinky a dávkování
Bylinky a léčivky
Blahodárné účinky bylinek
Doplňky stravy
Působení a účinky doplňků stravy

Granitové dřezy – Jak o ně správně pečovat tak, aby mnoho let vypadaly jako nové

Granitové dřezy jsou často potažené neviditelnou povrchovou úpravou, jež ochraňuje přírodní granit před poničením vodou a vzduchem a celkově proti poškrábání. I přesto je nutné o dřezy pravidelně pečovat – jen tak si totiž zachovají svůj luxusní vzhled.


O granitové dřezy je vhodné pečovat hned několika způsoby:

Při čištění dřezů z granitu používejte šetrný čisticí přípravek, jenž neporuší jejich povrchovou úpravu, případně nezpůsobí změnu zabarvení materiálu. Každodenní skvrny a usazeniny můžete smýt proudem vody, následně na vysušení dřezu použijte suchý hadřík.

 

Pokud potřebujete vyčistit zažrané skvrny například od kávy, borůvkové nebo malinové šťávy či inkoustu, použijte bělicí přípravek, který odstraní všechny organické barevné změny díky vysoce účinné složce aktivního chlóru.

 

Na kovové oděrky a skvrnky od ovoce můžete použít například čisticí pastu, pomocí které můžete rozleštit malé škrábance a navrátit dřezu původní lesk, pasta si ale poradí také s rádoby rezivými skvrnami.

 

I když jsou velmi odolné, zacházejte s nimi šetrně!

Životnost dřezu ovlivníte nejlépe vy sami. Mějte na paměti, že dřez je určen výhradně ke kuchyňskému použití – vyvarujte se proto vlévání silně barvících látek do jeho vnitřku, mohou totiž vniknout do mikro pórů materiálu.

 

Pokud si přejete, aby váš granitový dřez vypadal nedotčeně, pečujte o něj pravidelně každý den a po každém použití ho umyjte a vysušte hadříkem. Vypláchnutí dřezu čistou vodou zabrání tomu, aby se zbytky jídla i minerály běžně přítomné ve vodě usazovaly na granitový povrch.

 

Často jsou skvrny na dřezu způsobené vrstvou vodního kamene nebo podobného minerálu, který se běžně objevuje v oblastech s tvrdou vodou. I k jejich odstranění použijte pouze přípravky vhodné k čištění granitových dřezů. Vyzkoušet můžete například prostředek na odstraňování vodního kamene, ideálně takový, který je šetrný k životnímu prostředí.

 

K čištění a vysoušení dřezu používejte pouze jemné neabrazivní hadříky, které jeho povrch neodírají a nečistotu jemně nadzvednou. Zásadně se vyvarujte používání kovových houbiček a drátěnek, které mohou povrch granitu trvale poškodit. Na houbičku nebo hadřík si kupte speciální odkládací nádobu – pokud je totiž na dřezu necháte například přes noc – dřez vám mohou poničit.

 

TIP: Vyhledávač zboží

 

Jde to i bez chemie?

Můžete je efektivně vyčistit i bez chemických přípravků - stačí, když použijete směs octa a vody v poměru 1:3. Ocet funguje skvěle na jakékoliv usazeniny. Pokud vám ale nevyhovuje octové aroma, vodní kámen můžete odstranit i měsíčkem citrónu, kterým potřete místa, kde se kámen nejvíce usazuje.

 

Nechte šťávu z citrónu chvíli působit a následně dřez opláchněte proudem vody a opět osušte do sucha hadříkem nebo houbičkou.

+420 777 625 667
info@beltina.cz

All rights reserved. Beltina 2013-2015
Beltina - prodej potravinových doplňků pro Vaše zdraví

Inzerce zdarma, bazar bez registrace. Okamžité zveřejnění inzerce.


Zahradní technika za akční ceny s dopravou zdarma a dárkem. Autorizovaný prodejce.


Tipnet.cz - nákupní galerie s nejprodávanějším zbožím. Tip na dárek?


Bazénová chemie, bazény a bazénové příslušenství. Specialista na bazény.


+420 777 625 667
info@beltina.cz

Barevné samolepky na zeď do dětského pokoje.
Originální samolepky na zeď vše skladem.