poradna online
Choroby a onemocnění
příznaky, příčiny a jak je léčit
Vitamíny
působení, účinky a dávkování
Minerály
působení, účinky a dávkování
Bylinky a léčivky
Blahodárné účinky bylinek
Doplňky stravy
Působení a účinky doplňků stravy

Jak vybrat chodítko, které poslouží i jako nákupní taška?

V současné době existuje celá řada kompenzačních pomůcek, přičemž jednou z nich je i chodítko, které je nápomocné při pohybu. Používá se buď krátkodobě, například při zlomeninách kostí, nebo dlouhodobě při potížích s rovnováhou.

 

Chodítko vám umožní pohybovat se po domě anebo dostat se k lékaři i do obchodu s potravinami. Výběr správného řešení vám poskytne větší svobodu pohybu. Pomůcky pro sebeobsluhu jsou vskutku praktické.

 

Typy chodítek

Setkáte se se čtyřmi hlavními typy chodítek, přičemž každé vyhovuje jiným potřebám. Záleží na tom, co přesně od takové pomůcky očekáváte.

 

Standardní chodítko nemá kolečka, ale namísto toho má čtyři neklouzavé nohy, z nichž každá je zakončena plochou gumou. Chodítko je vhodné pro každého, kdo potřebuje velkou stabilitu. Pokud se vám zdá, že hole neposkytují dostatečnou oporu, možná upřednostníte právě klasické chodítko, které však není pro rychlé pohyby. Nezapomeňte také zvážit, zda máte dostatečnou sílu v horní části těla, abyste při pohybu zvedli celé zařízení.

 

Dvoukolové chodítko má kolečka v přední části, která umožňují přirozenější chůzi, ale jsou v pevné poloze a neotáčejí se. Otáčení je pomalejší, protože s chodítkem se musíte pohybovat postupně, dokud se neotočíte novým směrem. Chodítko je o něco méně stabilní, takže byste ho neměli hodně zatížit.

 

Tříkolové chodítko má všechny tři nohy na kolečkách a každé z nich se plně otáčí. Pomůcka má dvě kolečka vzadu a jedno vpředu. Stabilita není tak vysoká, ale chodítko poskytuje dostatečnou oporu, aby vás udrželo v rovnováze a zajistilo pohyb rovnoměrným tempem.

 

Čtyřkolové chodítko má čtyři plně otočná kolečka zajišťující pohyb běžným tempem. Čtyřkolové chodítko můžete zatížit větší vahou, ale neměli byste ho používat, pokud si nejste jisti svou rovnováhou. Chodítko je poměrně mobilní a snadno se pohybuje bez větší námahy.

 

Kde koupit chodítko?

Jestliže chcete zakoupit chodítka, podívejte se na e-shop Zdravpom.cz, kde najdete i další kompenzační pomůcky.Srovnání hypoték nestačí, spojte se s odborníky

Poohlížíte se po hypotéce, která by vám umožnila splnit si sen o vlastním bydlení? Pak se pravděpodobně snažíte vybrat tu nejvýhodnější. S nejlepšími podmínkami, nejpříznivějším úrokem. Kde ji hledat?

Většinu lidí pravděpodobně napadne udělat si online srovnání hypoték. To ale nemusí být vždy dostatečné. Srovnání jsou dělána obecně, lepší přitom je, když vám někdo porovná hypotéky na míru v závislosti na vaší situaci.

 

Vsaďte na hypoteční specialisty

Kdo vám pomůže hypotéku vybrat? Můžete se obrátit na finančního poradce, ale ještě lepší je přímo hypoteční specialista. Například v AMJ vám ukážou, že nejlepší hypotéku lze získat rychle a bez nervů. Specializují se vyloženě na hypoteční úvěry, srovnají pro vás hypotéky v 12 bankách a 5 spořitelnách. Nekoukají se pouze na úrokovou sazbu, pomohou vybrat tu nejlepší hypotéku přímo pro vás.

Kromě toho vás hypoteční specialista provede celým procesem. Bude stát po vašem boku nejen při sjednávání hypotéky, ale také po celou dobu jejího čerpání. V případě problémů se na ně kdykoliv obrátíte. Podpisem smlouvy prostě spolupráce teprve začíná, nikoliv končí.

 

Vyřiďte si hypotéku online

Nezáleží na tom, z jakého koutu republiky pocházíte. V AMJ se snaží proces co nejvíce usnadnit, proto vytvořili webové stránky, na nichž si jednoduše vyplníte komplexní hypoteční kalkulačku. Na základě toho pro vás připraví porovnání hypoték a dohodnou si s vámi schůzku – samozřejmě online. Nemusíte chodit nikam na pobočku.

Až ve chvíli, kdy si vyberete konkrétní hypotéku a banka vám ji schválí, zvolíte si pobočku banky, kam se stavíte podepsat smlouvu o hypotečním úvěru.

V AMJ jsou schopní vyjednat průměrně o 0,5 % nižší úrok a každému na hypotéce ušetří průměrně 73 000 Kč. Spolupráce s odborníky se tedy rozhodně vyplatí.Trápí vás časté bolesti hlavy? Vyzkoušejte léčivé bylinky

 

Bolest hlavy dokáže člověka zcela vyřadit z běžného provozu. K projevům silné migrény mohou patřit i potíže s viděním nebo zvracení. Pokud vás bolehlav občas přepadne, můžete mít po ruce jako první pomoc hned několik různých bylinek. Ty dokáží nepříjemné projevy zmírnit nebo dokonce zcela odstranit. Které to jsou a proč vlastně bolest hlavy vzniká? To vše se dozvíte v následujícím textu.

 

Jak vzniká bolest hlavy

Velmi častou příčinou bolesti hlavy je přetížení krční páteře. V tomto případě můžete cítit, jak bolest vyzařuje ze zátylku, může se však klidně projevovat i jinde. Pokud vás trápí tento typ bolesti, zvažte návštěvu fyzioterapeuta nebo si alespoň na internetu najděte posilovací cviky na krční páteř.

 

Bolest hlavy a migréna se také často objeví v souvislosti se silným stresem. Zde mohou pomoci různé relaxační techniky, pravidelná meditace a fyzická aktivita. Speciálním případem je bolest hlavy od zubů, kterou byste měli ale řešit především se svým zubařem. Mohou ji způsobovat například rostoucí zuby moudrosti.

 

Nejspolehlivější bylinky na bolest hlavy

Trápí-li vás bolest hlavy, při které nesnesete světlo nebo vám jí osvětlení přímo vyvolalo, vyzkoušejte světlík lékařský. Ten pomůže i v případě, kdy vás hlava bolí z důvodu špatného zraku nebo nenošení správných brýlí.

Dalším zástupcem bylinek na bolehlav je řimbaba obecná. Té věnujte zvláštní pozornost především v případě, že trpíte migrénou. Proti té totiž funguje jako účinná prevence.

Ani devětsil lékařský se ve vaší bylinné lékárničce neztratí. Uleví od bolesti hlavy, pomůže však i s astmatem, alergií nebo horečkou.

K dalším bylinkám, které lze na bolest hlavy využít, patří levandule, meduňka, opuncie nebo řebříček. Vyzkoušejte také přidat pár kapek citronové šťávy do svého šálku kávy. Bolest hlavy se během chvíle zmírní nebo odezní úplně.

 

Čaj na úlevu od bolesti hlavy recept

Ingredience:

1 díl levandule

1 díl heřmánku pravého

1 díl zeměžluče lékařské

200 ml vařící vody

Postup:

Smíchejte všechny uvedené ingredience dohromady. Na jednu dávku odeberte čajovou lžičku směsi a zalijte 200 ml vroucí vody. Nechte pět minut louhovat, poté sceďte. Kombinace těchto bylin přináší velmi komplexní účinky. Heřmánek uklidní tělo i mysl, levandule podpoří příjemný spánek a zeměžluč uleví od bolesti.Účinky ionizované vody pro naše zdraví

Alkalická voda si v posledních letech získává oblibu mezi všemi, od nadšenců zdraví až po profesionální sportovce, ti kteří dodržují zdravou stravu nebo si dávají záležet na výběru kvalitního zdroje hydratace. Ale alkalická voda znamená víc než jen moderní výstřelek – může časem pomoci s detoxikací těla a rovněž dokáže pomoci při zdravotních problémech, jako je vysoký krevní tlak nebo reflux.


Ionizátory vody se v Japonsku a jiných částech Asie používají již více než 40 let a jsou certifikovány korejským a japonským ministerstvem zdravotnictví jako schválená zdravotnická pomůcka. Ionizovaná voda pomohla milionům lidí bojovat s nemocemi jako je například artritida, trávicí problémy, zánětlivé stavy, problémy s hmotností, cukrovka, rakovina, DNA, únava, alergie a mnoho jiného.

 

Co to je alkalická voda

Známe 3 typy vody kyselá, zásaditá a neutrální. Kyselá voda je voda s nízkým pH, obvykle s pH nižším než 7, zatímco alkalická voda, kterou označujeme také pojmem zásaditá, je voda s vysokým pH, obvykle s pH nad 7. Neutrální voda je s pH hodnotou 7 a jde nejčastěji o vodu z vodovodu. Také se říká, že zásaditá voda nabízí více klíčových minerálů, které tělo potřebuje ke správnému fungování, jako je vápník, draslík, sodík a hořčík. Alkalické sloučeniny vyrovnávají kyseliny v krvi se čtyřmi hlavními zásaditými minerály – vápníkem, hořčíkem, sodíkem a draslíkem – které spolupracují na udržení zdraví a správného fungování těla.

 

Alkalická voda obnovuje rovnováhu pH těla

Cítíte se často unavení nebo letargičtí? Trpíte častými rýmami, infekcemi nebo bolestmi kloubů? Pokud ano, je to znak toho, že tělo může být překyseleno. To, co jíte nebo pijete, kvalita vzduchu, který dýcháte, to vše a mnoho dalšího, může přispět k překyselení těla. Většina lidí trpí problémem překyselení organismu, což jim odebírá energii a způsobuje nemoci, aniž by si uvědomovali, že to je hlavní příčina.

 

Znaky, že trpíte acidózou

 

Alkalická voda působí jako silný antioxidant

Alkalická ionizovaná voda je bohatým zdrojem antioxidantů, neboť obsahuje množství volných elektronů, které poskytují tělu neutralizaci volných radikálů. Zamyslete se nad tím, co se stane s plátkem jablka ponechaným na stole několik hodin: zhnědne v důsledku vystavení nestabilním molekulám kyslíku ve vzduchu, co nazýváme jako oxidace. Uvnitř našeho těla jsou naše buňky rovněž neustále vystaveny oxidaci v důsledku přítomnosti volných kyslíkových radikálů, což jsou nestabilní molekuly. Bylo vědecky dokázáno, že volné radikály způsobují poškození buněk a DNA, které přispívají ke stárnutí a mohou vést k nástupu různých nemocí.

 

Alkalická ionizovaná voda je bohatým zdrojem antioxidantů, které pomáhají neutralizovat volné radikály. Ale co jsou vlastně volné radikály a antioxidanty? Volné radikály zkrátka způsobují oxidaci v našem těle a antioxidanty oxidaci zabraňují. Antioxidanty pomáhají zpomalit proces stárnutí a pomáhají zvyšovat imunitu tím, že darují elektron volnému kyslíkovému radikálu (nejběžnější typ volného radikálu v našem těle), takže se z něj stane stabilní molekula kyslíku.

 

Alkalická voda podporuje hydrataci těla

Voda z vodovodu, která je pod tlakem, má velmi velké shluky, tvořené z 12-16 molekul. Ionizační proces přeruší elektrickou vazbu molekul vody a restrukturalizuje vodu na přibližně 5-8 molekul na jeden shluk. Tato menší velikost znamená, že voda může být snáze absorbována do buněk, čímž poskytuje tělu vynikající hydrataci a pomáhá rozpouštět a vyplavovat kyselý odpad a toxiny, které se nahromadily v těle.

 

Důležitost dobré hydratace

Jelikož naše těla se skládají z 60 % vody, kvalita a množství vody, kterou konzumujeme, bude mít velmi dramatický vliv na náš celkový zdravotní stav. Každý uzdravující a životodárný proces, který se děje v našem těle, se děje prostřednictvím vody. Přesto se mnozí lidé dostatečně nehydratují nebo se rozhodnou pít kávu, čaj, ovocné šťávy, nealkoholické nápoje, energetické nápoje a alkohol namísto vody. Faktem je, že tyto nápoje obsahují kyselinotvorné látky, které snižují naši schopnost absorbovat a zadržovat vodu. V případě alkoholu a kofeinových nápojů tyto aktivně stimulují ledviny, aby produkovaly více moči, což způsobuje další zbytečné ztráty vody.

 

Pro dodržování zdravého životního stylu tak není důležité jen dodržování pitného režimu, ale také výběr vhodného zdroje. Myslete na své zdraví a také zdraví své rodiny.CBD

CBD, sloučenina, která se přirozeně nachází v rostlině konopí, je oblíbenou součástí přírodní terapie. Nejčastěji se vyskytuje ve formě CBD oleje a CBD kapek, které se snadno dávkují a užívají. A právě na to, jak správně užívat CBD, se zaměříme v dnešním článku.


Proč užívat CBD?

Blahodárné účinky CBD se projevují na mnoha úrovních. Ačkoliv doktor vám kanabidiol s největší pravděpodobností nepředepíše, vyplatí se ho zařadit do své domácí lékárničky. Studie totiž prokazují, že CBD má terapeutický efekt na nervovou a imunitní soustavu, ulevuje od chronických bolestí a osvědčuje se také jako podpůrný prostředek při léčbě vážnějších onemocnění.

 

Kdy začít užívat CBD olej a kapky?

CBD můžete užívat jako prevenci, jako alternativu běžně dostupných léků nebo jako podpůrný prostředek při konvenční léčbě. Pokud se pomocí CBD rozhodnete řešit závažnější zdravotní problémy, vždy se poraďte se svým ošetřujícím lékařem, který vám doporučí ten nejvhodnější postup.

 

kde koupit cbd oleje

Jak užívat CBD olej a kapky?

CBD oleje a kapky můžete užívat několika různými způsoby.

 

A jak na dávkování CBD? Kanabidiol na každého působí odlišně, proto je nejlepší při prvním užití CBD začít s nízkou dávkou a každý den ji postupně zvyšovat.

 

Kdy začne CBD působit?

Kdy se projeví první účinky CBD a jak dlouho přetrvají, závisí na dávkování i na způsobu, jakým CBD užíváte. Nejrychlejší nástup účinku zaznamenáte, pokud si CBD kápnete pod jazyk. Terapeutický efekt by se měl dostavit do 20–30 minut a trvat až 8 hodin.

Nástup účinku ovlivňuje také to, zda jste CBD užili nalačno, nebo po jídle. Při plném žaludku se CBD vstřebává pomaleji a jeho účinky se dostavují pozvolněji. Mastné potraviny naopak vstřebávání kanabidiolu urychlují.

 

Jak často užívat CBD?

CBD se nemůžete předávkovat, proto lze říci, že ho můžete užívat tak často, jak uznáte za vhodné. Někteří lidé užívají jednu dávku denně, jiní dvě nebo dokonce tři dávky v jeden den. Měli bychom ale zmínit, že u citlivějších jedinců se v reakci na vyšší dávky CBD mohou objevit nežádoucí vedlejší účinky, jako je malátnost, nevolnost nebo průjem.

 

V první řadě však záleží na konkrétní situaci a na problému, který se pomocí CBD snažíte řešit. CBD olej můžete mít v záloze pro případ, že vás přepadne strach a nervozita nebo vás zaskočí bolest. Stejně tak ho ale můžete užívat pravidelně pro lepší soustředění a pracovní výkon, jako prevenci neklidu a úzkosti nebo jako podpůrný prostředek při léčbě vážnějších onemocnění.

 

dávkování_optimized

Je lepší užívat CBD ráno, nebo večer?

Vrtá vám hlavou, kdy si dát CBD – zda ráno, nebo raději večer? CBD můžete užívat v průběhu celého dne tak, jak vám zrovna nejlépe vyhovuje. V některých případech je ale skutečně vhodnější zvolit ranní nebo naopak večerní hodinu.

Další možnosti, jak užívat CBD

CBD oleje a kapky samozřejmě nejsou jediné CBD produkty na trhu. Pokud vám proto nevyhovuje jejich chuť nebo dávkování, můžete vyzkoušet vapování CBD nebo doplňky stravy, krémy a masti s CBD.

 

Vaporizace

Pro skutečně rychlý nástup účinku (cca do 5 minut) je ideální vaporizace CBD květů. Tímto způsobem se CBD dostává do krve v plicích a následně do mozku, kde se váže na příslušné endokanabinoidní receptory. Vaporizace CBD poskytuje velmi rychlou úlevu zejména od akutních potíží, jako je stres, úzkost nebo bolest.

 

Doplňky stravy s CBD

Pokud konzumujete CBD ve formě doplňků stravy (CBD kapsle, CBD čaj), doporučujeme je užívat nalačno, aby se vstřebaly co nejrychleji. Tímto způsobem se účinné látky dostávají až do trávicího traktu, což je vhodné v případě, že řešíte potíže s trávením a zažíváním. Účinky CBD pak budou trvat přibližně 6–8 hodin od jejich nástupu.

 

CBD krémy a masti

Některé CBD produkty se nanášejí přímo na postižené místo na kůži. Působí lokálně na buňky blízko povrchu, aniž by pronikaly do krevního oběhu. Používají se zejména při bolestech svalů, kloubů a šlach nebo při kožních onemocněních. Nástup účinku je sice pozvolnější (1–2 hodiny), na druhou stranu přetrvává až 5 hodin, a proto přináší dlouhodobou úlevu od potíží.

 

 
Rozhodli jste se dát CBD šanci? Zjistěte, proč se vyplatí pořídit si CBD oleje a kapky od Pirate CBD™ nebo nás rovnou kontaktujte. Náš sortiment známe skrz naskrz, takže vám rádi poradíme s výběrem toho správného CBD produktu, jeho užíváním i dávkováním.

 

 
*Pozn: Veškeré informace uvedené na této webové stránce, jakož i informace, které jsou prostřednictvím této webové stránky poskytovány, slouží pouze ke vzdělávacím účelům. Žádná z informací zde uvedených není určena jako náhrada lékařské diagnózy a nelze takovou informaci považovat za lékařskou radu či doporučenou léčbu. Tato webová stránka nepodporuje, neschvaluje ani neobhajuje dovolené či nedovolené užívání omamných či psychotropních látek či páchání jiné nezákonné činnosti.
** Zdroj obrázků: unsplash.com, pixabay.com+420 777 625 667
info@beltina.cz

All rights reserved. Beltina 2013-2015
Beltina - prodej potravinových doplňků pro Vaše zdraví

Inzerce zdarma, bazar bez registrace. Okamžité zveřejnění inzerce.


Zahradní technika za akční ceny s dopravou zdarma a dárkem. Autorizovaný prodejce.


Tipnet.cz - nákupní galerie s nejprodávanějším zbožím. Tip na dárek?


Bazénová chemie, bazény a bazénové příslušenství. Specialista na bazény.


+420 777 625 667
info@beltina.cz

Barevné samolepky na zeď do dětského pokoje.
Originální samolepky na zeď vše skladem.