poradna online
Choroby a onemocnění
příznaky, příčiny a jak je léčit
Vitamíny
působení, účinky a dávkování
Minerály
působení, účinky a dávkování
Bylinky a léčivky
Blahodárné účinky bylinek
Doplňky stravy
Působení a účinky doplňků stravy

Chytré telefony Vivo a Poco pro nadšené hráče fotografy

Bez mobilního telefonu se dnes snad nikdo neobjede. Bez chytrého mobilního telefonu nutno podotknout. Připojitelného na internet a plného aplikací, které nám usnadňují život. Telefonu, který nám umožňuje fotografovat, natáčet videa i poslouchat muziku. A dělat spoustu dalších věcí.


Jaký model telefonu zvolit? Toť otázka do pranice, na kterou vám mnohdy neodpoví ani profesionál. My bychom vás ale rádi upozornili na dvě pro mnohé možná neznámé značky Vivo a Poco. Obě spojuje velmi nízká cena. Ne však na úkor kvality. Ani tyto telefony nejsou ochuzeny o nezbytné funkce. Některé dokonce předčí i dražší konkurenci. Buďme ale konkrétní.

 

Mobilní telefony Vivo

Sháníte chytrý telefon s vyváženým poměrem cena a výkon? V tom případě je pro vás značka Vivo správnou volbou. Obzvláště pokud máte v plánu se svým telefonem fotografovat. Fotografie Vivo dělá přímo excelentní. Dobře se na něm ale také hrají hry. Na výběr navíc máte hned ze tří produktových řad - X, V a Y. Fotografům rozhodně doporučujeme sérii X s fotoaparátem s technologií od značky Zeiss a gimbal stabilizací, která je zárukou stabilního a jasného obrazu. O stupínek níž je série V a cenově nejdostupnější pak jsou přístroje série Y.

 

Mobilní telefony Poco

Chcete na svém telefonu hrát počítačové hry? V tom případě by vaší pozornosti neměla uniknout značka Poco. I ta nabízí přístroje kvalitou a funkcemi srovnatelné s nabídkou konkurenčních značek. Modelem roku 2021 je například Poco X3 Pro. S kapacitou paměti 6GB a úložištěm 128 GB! To je opravdu velmi dobrá kapacita. Tento telefon je navíc vybavený procesorem Snapdragon 860 zprostředkovávajícím mimořádný výkon, který ocení především zmínění hráči počítačových her. V kombinaci s rychlou operační pamětí a technologií chlazení Liquid Cool Technology 1.0 Plus je tak pohodlí pro hráče zaručeno.

Šampaňské víno pro Vinigrandi.cz vybírají zkušení odborníci. Víte, v čem spočívá výjimečnost tohoto světoznámého nápoje?

Veškeré šampaňské víno na Vinigrandi.cz prošlo pečlivým výběrem zkušených odborníků. Díky tomu nemusíte mít obavy, že by se vám do rukou dostal nějaký méně kvalitní nápoj nebo dokonce lahev, která obsahuje „pouze“ sekt či tzv. víno perlivé. Ne snad, že by se v obou zmiňovaných kategoriích nenašly značky, které si rovněž zaslouží vaši pozornost, ale označení šampaňské je vyhrazeno pouze „vyvoleným“. Pokud se v těchto speciálních vínech příliš nevyznáte, mohou vám následující informace přijít vhod. Podíváme se, jak je to s pojmenováním jednotlivých druhů a řekneme si, které typy „bublinek“ jsou typické pro Francii, Španělsko či Itálii a s čím se naopak nejčastěji setkáte v našem, tedy středoevropském regionu. Vrátíme se také nazpět v čase a to rovnou o několik století, abychom si přiblížili původ pravého šampaňského. Připraveni?

 

Šampaňské víno od Vinigrandi.cz vás rozhodně nezklame!

Jak jsme zmínili hned na úvod, několik desítek druhů šampaňského, které nabízí společnost Vinigrandi.cz, prošlo nejprve rukama zkušených someliérů. Každý, kdo si u firmy nějakou lahev tohoto proslulého moku zakoupí, bude mít díky tomu jistotu, že „nesáhl vedle“. Ať už si zvolí některou z cenově dostupnějších značek nebo dá přednost vyloženě exklusivním „kouskům“, zklamán určitě nebude. Z první skupiny cenově přijatelnějších vín jmenujme alespoň tvrdé Champagne Brut Classic – Deutz či velmi tvrdé Champagne Longitude Premier Cru Extra Brut Blanc de Blancs - Larmandier-Bernier. Z těch, kterými nadchnete i opravdové znalce z řad samotných výrobců, najdete u Vinigrandi třeba vynikající Champagne Millesime Brut Vintage 2010 - Dom Perignon nebo naprosto unikátní Champagne Blanc de Blancs Le Misnil Brut 2007 – Salon.

 

Šumivé nebo perlivé?

Nejprve si ozřejmíme zásadní rozdíl mezi víny šumivými, k nimž patří nejen šampaňské, ale také sekt či stále oblíbenější prosecco a mezi víny perlivými. Ta šumivá vznikají metodou prvotního či druhotného kvašení a oxid uhličitý se v nich tedy vytváří přirozenou cestou. Perlivá jsou naopak sycena uměle a od těch šumivých je bezpečně odlišíte pouhým okem. Jak? Stačí se podívat na bublinky, které jsou o trochu větší a hlavně vám ze sklenice zmizí podstatně rychleji! Jelikož nás dnes zajímá především šampaňské, které spadá do kategorie vín šumivých, nápojům perlivým se více věnovat nebudeme. Označením „šampaňské“ se mohou honosit výhradně produkty pocházející z proslulého regionu Champagne ve Francii. A není to zdaleka jediná podmínka. Musí také splňovat následující kritéria:

 

Sekt, krug či prosecco

Jiná šumivá vína, byť by byla sebekvalitnější, se šampaňským nazývat nemohou. Rusové si sice s těmito zažitými pravidly nejspíše hlavu příliš nelámou, nicméně pravé šampaňské je skutečně jenom jedno. Přesto to neznamená, že by v jiných zemích nedovedli vyprodukovat velmi kvalitní šumivý mok. Španělé, Italové nebo Němci jsou v současnosti výrobou lahodných šumivých vín už podobně proslulí jako Francouzi. Kvalitní „bublinky“ vyrábíme také u nás a nijak nezaostávají ani Rakušané nebo Slovinci. Na jaká pojmenování těchto nápojů můžete narazit? S čím se v Evropě setkáte nejčastěji?

 

Skvělá cava z Katalánska

Přestože je výborných šumivých vín celá řada, zmiňme kromě šampaňského alespoň španělskou cavu. Je totiž skutečně výtečná. Název vychází z katalánštiny a jde o slovo označující sklepení, v němž se víno uchovává. Je to nápoj, jehož historie sahá zhruba do sedmdesátých letech 19. století. V současnosti jde o pití natolik populární, že si ho ve velkém užívají nejenom Španělé. Miliony lahví cavy každoročně potěší milovníky šumivých vín doslova po celém světě.

 

Trocha historie neuškodí

Slíbili jsme, že se také podíváme do historie, abychom se dozvěděli něco o původu šampaňského. Nejprve se budeme muset vrátit až k počátkům našeho letopočtu. Tehdy se totiž ve Francii setkáváme zřejmě s prvními pěstiteli révy. Prozatím je z ní však vyráběno pouze víno tiché. Na „bublinky“ si tedy musíme trochu počkat. Jak dlouho? Až někam do roku 1668. A co se tehdy odehrálo? Verzí je několik a navíc není zcela jasné, co jsou fakta a co pouze zlidovělé vyprávění. Ale tak už to s velmi starými příběhy bývá. Takže?

 

Dom Perignon

Podle nejčastěji vyprávěné legendy se v onom roce 1668 o vznik šampaňského zasloužil jistý mnich jménem Dom Perignon, který tehdy údajně trochu experimentoval s vínem a také se způsoby jeho uchovávání. Zkoušel používat korkové zátky, které nebyly v té době samozřejmostí. Jednou prý nějaké lahve uzavřené korkem zapomněl ve sklepě. Mezitím v nich proběhlo přirozené kvašení a tak když na ně později znovu narazil a snažil se je otevřít, korkové špunty vystřelily a „šampaňské bylo na světě“! Anebo to bylo jinak? Kdo ví? Jisté je pouze to, že si lidé tohoto lahodného moku užívají už několik století. A to je jedině dobře.

 

Máte svou oblíbenou značku nebo snad „bublinkám“ všeho druhu teprve pozvolna přicházíte na chuť?Hořčík je dobré doplňovat

Spousta nepříjemných tělesných stavů souvisí buďto s přebytkem, či naopak nedostatkem některých důležitých látek. V české společnosti je zaznamenán hlavně velký deficit hořčíku. To sice není vyloženě nebezpečné, nicméně si tím život určitě nezpříjemníte.

 

Může vás provázet nejen brnění, ale i bolesti

Odhaduje se, že až polovině Čechů chybí hořčík. Nejedná se o příliš lichotivá, ale na druhou stranu ani překvapivá čísla. Stále více lidí totiž krom jiného trpí následkem stresu trávicími problémy, kvůli čemuž se nemusí hořčík do těla vstřebávat správně.

Nedostatek hořčíku samozřejmě není takový problém jako obezita nebo třeba duševní potíže, ovšem i tak si člověk může zažít pár nepříjemných chvilek. Vzhledem k tomu, že magnesium působí jak na nervovou, tak i svalovou soustavu, jeho absence se projevuje různě. Někdy jde jen o lehké brnění v končetinách, jindy se mohou dostavit i překvapivě silné křeče. Také může být narušen spánek a mnohdy dojde i k rozvinutí tetanie.

Tetanie není tetanus, nezabijí. I když i ona často vypadá dramaticky, hlavně v případě manifestní podoby. I s tou je však možné se docela rychle vypořádat, a sice za pomocí hořčíku.

 

Klasické tablety vždy nepůsobí, jak by měly

Většina lidí trpících tetanií tento druh potíží řeší doplňováním magnesia. Lidé k tomuto účelu používají převážně tablety, ale k dostání je i prášek do vody, jenž je přeci jen o něco účinnější. Pro zklidnění celkových projevů jsou tyto léky skvělé, nicméně na lokální bolístky je lepší použít hořčíkový olej.

 

Vstřebává se rychle

Hořčíkový olej v hojné míře používají kupříkladu sportovci, jejichž svaly často vlivem tréninků či závodů trpí. Olej dokáže tyto nepříjemné projevy docela rychle eliminovat. Působí totiž velice rychle. Během patnácti minut po aplikaci by mělo být postižené místo v pořádku.

Většinou nejsou přítomny žádné vedlejší účinky. Hlavně prvouživatelé však mohou někdy pocítit mírné brnění. Jedná se však o krátkou událost.Internet – nový fenomén nakupování

Úspora času, pohodlnost, strach z kontaktu s lidmi z důvodu pandemie Covid19, to vše směřuje k růstu oblíbenosti internetových obchodů. Kosmetika nebo jídlo se přes počítač nakupuje jednoduše, s oblečením či botami je to o něco náročnější. Nakupování z pohodlí domova se stalo fenoménem a pro některé také jediným způsobem nákupu. Jaké jsou benefity a naopak zapeklitosti při nakupování online?

 

Proč nakupujeme na internetu?

Jaké jsou důvody, proč Češi nakupují na internetu? Úspora času, peněz, pohodlí i to, že nemusejí vytahovat peněženku s opravdovými penězi. Oblíbenost nakupování online dokazuje i to, že Česká republika je jednou ze zemí s největším počtem e-shopů.

 

Internetový obchod s kosmetikou

Prodej dekorativní kosmetiky online nás baví. Na internetu máte na výběr neomezeně mnoho času. A pokud prodejce disponuje reálně barevnými vzorníky či fotografiemi v odpovídajících odstínech, nic už úspěšnému nákupu ověřené kvalitní dekorativní kosmetiky nebrání.

 

Nákup nábytku

Tento sortiment se nakupuje přes e-shop docela běžně. Důležité jsou hlavně rozměry nábytku. Fotografie na internetu většinou nelžou, takže můžeme směle objednávat. Jedinou malou zapeklitost vidíme v nemožnosti vyzkoušení některého nábytku. Třeba sedačka, křeslo nebo matrace nemusejí být nakonec pohodlné a vracet zboží větších rozměrů není moc příjemné.

 

Nástrahy online nakupování, znáte je?

Člověk je tvor omylný a týká se to i nakupování na internetu. Abyste nenaletěli nebo nebyli nespokojeni s uskutečněným obchodem, přinášíme pár rad, na co si dát při nákupu před obrazovkou počítače pozor.

 

Potraviny

Potraviny nakupujeme rádi pouze u spolehlivých prodejců. Líbí se nám, když nákup dovezou co nejdříve a všechny položky, které jsou na internetu nabízené, také dodají a ničím je nenahrazují. Kdo by taky chtěl místo okurky cuketu? I to se nám totiž bohužel stalo.

Auta

Auta si na webu pouze vybíráme a přemýšlíme o nich. Neradi kupujeme zajíce v pytli a auto si rozhodně vyzkoušíme osobně. Automobil nám prostě musí „sedět“ a být pohodlný. Nutnost zkušebního projetí a možné skryté vady u ojetin není snad třeba ani připomínat.

Hobby market

V tomto typu obchodu nakupujeme osobně rádi třeba rostliny, ty se přes web nakupují špatně. Riskantní je i jejich poškození při transportu. Při osobním prodeji nastává problém u nákupu sezónního zboží mimo dobu jeho prodeje. Grily, slunečníky nebo semínka rané mrkve v zimě v kamenném obchodě většinou nemají, takže se online nakupování tohoto typu zboží jeví jako jediné možné.

 

Oblečení a boty bez vyzkoušení?

Oblečení nejspíš většina z nás nakupuje osobně. Krásné šaty na štíhlých modelkách prostě vypadají trochu a někdy i zcela jinak, než po rozbalení doma u zrcadla. O botách to platí dvojnásob. Boty je třeba si osahat a vyzkoušet. Ani Carrie Bradshaw ze Sexu ve městě si boty online nekupuje a my raději také ne!

Jistou nadějí jsou některé obchody, které nabízejí vrácení zboží zdarma bez placení poštovného.

 

Papírnictví a hračky

Nákupu hraček, knih a školních potřeb přes internet většinou nejde nic vytknout. Zboží odpovídá popisu i fotografiím a dopředu většinou víme naprosto přesně, co nám v balíčku dorazí.

Máte rádi nakupování online? Vybíráte si raději dekorativní kosmetiku na e-shopu, nebo v kamenné prodejně, kde jsou barvy a odstíny lépe vidět? Jaké jsou vaše zkušenosti při reklamaci nebo vracení zboží bez udání důvodu? Těšíme se na vaše dobré i špatné zkušenosti.Jak ochránit finance před inflací? Volte zlato!

Poslední měsíce jasně ukazují, že kdo chytře investuje, ten může jedině získat. Naopak lidé, kteří raději šetří peníze doma či na bankovním účtu, v důsledku nynější vzrůstající inflace přicházejí o nemalé množství finančních prostředků, respektive dochází k jejich postupnému znehodnocení. I nyní je vhodná doba změnit myšlení a vydat se cestou investic. Abyste nemuseli nijak riskovat, stačí si zvolit zlato.

 

Bezpečná investice? Zlato je hitem

Investiční zlato, které je představováno zlatými slitky a mincemi, je v dnešní době skutečnou jistotou, jakýmsi bezpečným přístavem pro všechny investory. Zatímco například při investování do akcií snadno můžete vydělat, ale také přijít o hodně peněz, zlato je v dlouhodobém horizontu vysoce stabilní komoditou. Pakliže do něj vložíte naspořené peníze, nemusíte se obávat ani případné vysoké inflace, jež jinak znehodnotí klasické bankovky.

V letošním roce prodejci zaznamenávají rekordní zájem o zlato. Zakladatel známého eshopu zlate-mince.cz Pavel Trtík k tomu říká: „Nákup zlatých slitků je atraktivní především pro klienty, kteří chtějí své peníze držet ve svých rukou a nemají důvěru v různé spořící programy do zlata. Lidé nakupují ve větší míře i malé slitky o hmotnosti 1-5 gramů, které jsou dostupné pro každého.“

I z jeho vyjádření je patrný trend, kdy se do investic do zlata už zdaleka nepouštějí pouze movití investoři a firmy, ale také drobní střadatelé, kteří mají k dispozici klidně jen pár desítek tisíc korun. Uvědomují si přitom, že běžné úrokové sazby v rámci bankovních účtů jejich peníze nemohou ochránit před případnou vysokou mírou inflace.

 

Nemusíte platit daň

Zlato je stále žádanější komoditou ještě minimálně z jednoho důvodu. Je totiž oproštěno od platby daně z přidané hodnoty, což pro jiné komodity, k nimž se řadí třeba stříbro, neplatí. Je-li zmínka o stříbru, i to je stále poměrně atraktivní investiční příležitostí, jeho prodeje však klesají na úkor zlata. A významným důvodem, proč se tak děje, je zmíněná DPH. Stačí si uvědomit, že pokud si koupíte stříbro, potažmo například cenný obraz a další předměty, bude k základní ceně připočteno plných 21 % DPH, a to rozhodně není málo. Zvláště tehdy, hodláte-li investovat řádově desítky až stovky tisíc korun.

 

Druhy investičního zlata

Rozhodnete-li se pro zlato, máte na výběr ze dvou základních investičních variant – zlatých slitků (cihliček) a mincí. V tuzemsku se žádné zlaté slitky nevyrábějí, prodejci je sem dovážejí především z Německa, Rakouska či Švýcarska. Velmi populární jsou nyní třeba švýcarské zlaté cihličky Argor Heraeus, jež jsou k dostání ve vybraných tuzemských eshopech a v klasických kamenných prodejnách, jež využívají hlavně konzervativnější investoři, kteří si před samotným nákupem přejí zlato fyzicky vidět.

Kromě slitků se dají zakoupit rovněž zlaté mince. Na ně se zaměřují spíše sběratelé, lze je ovšem samozřejmě považovat za plnohodnotnou investiční příležitost. Zvláště proto, že se běžně vydávají v limitovaných edicích, tudíž jejich cena na trhu velmi rychle roste, protože o ně sběratelé projevují zájem a jsou mnohdy ochotni platit mnohem vyšší cenu, než jaká je běžná v daný okamžik. Ze zlatých mincí, které se nyní dají pořídit, zmíním ty, na nichž je vyobrazený Karel IV., nejvěhlasnější tuzemský panovník. Kromě toho české eshopy a obchody nabízejí na prodej kupříkladu ještě rakouské zlaté mince Wiener Philharmoniker. Dají se pořídit v mnoha variantách, nyní už jsou dokonce k mání i ve verzi 2021.

Investice do zlata se rozhodně nemusíte obávat. A když už si nebudete vědět rady, obraťte se na specialisty na finanční poradenství. Jistě vám uložení peněz do investičního zlata vřele doporučí.+420 777 625 667
info@beltina.cz

All rights reserved. Beltina 2013-2015
Beltina - prodej potravinových doplňků pro Vaše zdraví

Inzerce zdarma, bazar bez registrace. Okamžité zveřejnění inzerce.


Zahradní technika za akční ceny s dopravou zdarma a dárkem. Autorizovaný prodejce.


Tipnet.cz - nákupní galerie s nejprodávanějším zbožím. Tip na dárek?


Bazénová chemie, bazény a bazénové příslušenství. Specialista na bazény.


+420 777 625 667
info@beltina.cz

Barevné samolepky na zeď do dětského pokoje.
Originální samolepky na zeď vše skladem.