poradna online
Choroby a onemocnění
příznaky, příčiny a jak je léčit
Vitamíny
působení, účinky a dávkování
Minerály
působení, účinky a dávkování
Bylinky a léčivky
Blahodárné účinky bylinek
Doplňky stravy
Působení a účinky doplňků stravy

Hořčík je dobré doplňovat

Spousta nepříjemných tělesných stavů souvisí buďto s přebytkem, či naopak nedostatkem některých důležitých látek. V české společnosti je zaznamenán hlavně velký deficit hořčíku. To sice není vyloženě nebezpečné, nicméně si tím život určitě nezpříjemníte.

 

Může vás provázet nejen brnění, ale i bolesti

Odhaduje se, že až polovině Čechů chybí hořčík. Nejedná se o příliš lichotivá, ale na druhou stranu ani překvapivá čísla. Stále více lidí totiž krom jiného trpí následkem stresu trávicími problémy, kvůli čemuž se nemusí hořčík do těla vstřebávat správně.

Nedostatek hořčíku samozřejmě není takový problém jako obezita nebo třeba duševní potíže, ovšem i tak si člověk může zažít pár nepříjemných chvilek. Vzhledem k tomu, že magnesium působí jak na nervovou, tak i svalovou soustavu, jeho absence se projevuje různě. Někdy jde jen o lehké brnění v končetinách, jindy se mohou dostavit i překvapivě silné křeče. Také může být narušen spánek a mnohdy dojde i k rozvinutí tetanie.

Tetanie není tetanus, nezabijí. I když i ona často vypadá dramaticky, hlavně v případě manifestní podoby. I s tou je však možné se docela rychle vypořádat, a sice za pomocí hořčíku.

 

Klasické tablety vždy nepůsobí, jak by měly

Většina lidí trpících tetanií tento druh potíží řeší doplňováním magnesia. Lidé k tomuto účelu používají převážně tablety, ale k dostání je i prášek do vody, jenž je přeci jen o něco účinnější. Pro zklidnění celkových projevů jsou tyto léky skvělé, nicméně na lokální bolístky je lepší použít hořčíkový olej.

 

Vstřebává se rychle

Hořčíkový olej v hojné míře používají kupříkladu sportovci, jejichž svaly často vlivem tréninků či závodů trpí. Olej dokáže tyto nepříjemné projevy docela rychle eliminovat. Působí totiž velice rychle. Během patnácti minut po aplikaci by mělo být postižené místo v pořádku.

Většinou nejsou přítomny žádné vedlejší účinky. Hlavně prvouživatelé však mohou někdy pocítit mírné brnění. Jedná se však o krátkou událost.

+420 777 625 667
info@beltina.cz

All rights reserved. Beltina 2013-2015
Beltina - prodej potravinových doplňků pro Vaše zdraví

Inzerce zdarma, bazar bez registrace. Okamžité zveřejnění inzerce.


Zahradní technika za akční ceny s dopravou zdarma a dárkem. Autorizovaný prodejce.


Tipnet.cz - nákupní galerie s nejprodávanějším zbožím. Tip na dárek?


Bazénová chemie, bazény a bazénové příslušenství. Specialista na bazény.


+420 777 625 667
info@beltina.cz

Barevné samolepky na zeď do dětského pokoje.
Originální samolepky na zeď vše skladem.