poradna online
Choroby a onemocnění
příznaky, příčiny a jak je léčit
Vitamíny
působení, účinky a dávkování
Minerály
působení, účinky a dávkování
Bylinky a léčivky
Blahodárné účinky bylinek
Doplňky stravy
Působení a účinky doplňků stravy

Bylinky a léčivé rostliny

Rostlinné doplňky se připravují z rostlin, hlavně z listů a z květů, natě, kořenů nebo kůry.
Rostlinné části lze používat buď v jejich přirozené formě, nebo zpracované v tabletách, tobolkách, prášku, tinkturách i jiných formách.
Rostlinné doplňky obsahují buď všechny složky vyskytující se v rostlině, nebo pouze jednu či dvě z izolovaných a úspěšně extrahovaných složek.
Mnohé rostliny mají několik aktivních složek, které na sebe vzájemně působí a vytvářejí tak léčebný efekt.
V některých rostlinách jednotlivé účinné látky nebyly přesně identifikovány, a proto je nutné k dosažení léčivého účinku užívat celou bylinu.
Ze stovek léků, které se objevují při obnoveném zájmu o fytoterapii, se většina používá k léčení chronických nebo méně závažných zdravotních problémů.
Bylinky - léčivé rostliny se často užívají k dosažení nebo udržení dobrého zdravotního stavu, například k posílení imunitního systému, k udržování nízké hladiny cholesterolu a k prevenci únavy.

 

Bylinky a léčivé rostliny v herbáři

| Copyright © 2013-2020 Beltina - potravinové doplňky | Administrace | Výměna odkazů | Casino online nabídky Jedete na dovolenou do zahraničí? Sjednejte si online cestovní pojištění za nejlepší cenu.

Vylepšete si zdraví s vlastní vířivkou na zahradě . Vířivky Villeroy & Boch k domu, na zahradu i do interiéru. Villeroy & Boch i Jacuzzi.