poradna online
Choroby a onemocnění
příznaky, příčiny a jak je léčit
Vitamíny
působení, účinky a dávkování
Minerály
působení, účinky a dávkování
Bylinky a léčivky
Blahodárné účinky bylinek
Doplňky stravy
Působení a účinky doplňků stravy

Řebříček obecný

Řebříček obecný

(Achillea millefolium)
Řebříček obecný je volně rostoucí bylinka s bílými nebo růžovými květy dorůstající výšky až 80 cm. Roste především na pastvinách, okrajích cest, mezích a suchých loukách, hojně se vyskytuje v celé Evropě a na Sibiři, dále také v Severní Americe, Austrálii a na Novém Zélandu.

Nejčastější uplatnění řebříčeku obecného


Řebříček obecný se uplatňuje při léčbě nechutenství, žaludečních kolikách, průjmu, nadýmání a proti kašli. Často se využívá proti nadměrné menstruaci. Má protizánětlivé účinky a podporuje hojení.

Vedlejší účinky řebříčeku obecného

Při dlouhodobém užívání řebříčku může vyvolat omámení, závratě nebo bolesti hlavy.


Při používaní řebříčeku obecného pozor na

Těhotné a kojící ženy by měli užívání řebříčku snížit. Máte-li zdravotní problémy, poraďte se o užívání potravinových doplňků se svým lékařem.

Řebříček obecný - diskuze

Ostatní bylinky:

| Copyright © 2013-2020 Beltina - potravinové doplňky | Administrace | Výměna odkazů | Casino online nabídky Jedete na dovolenou do zahraničí? Sjednejte si online cestovní pojištění za nejlepší cenu.

Vířivka Villeroy & Boch pro celoroční provoz. Úsporná, zateplená, laminátová, vč. termokrytu. Nekupujte nafukovací vířivky, které vám přes zimu neslouží. Vybírejte z celoročních vířivek Villeroy & Boch nebo Jacuzzi®