poradna online
Choroby a onemocnění
příznaky, příčiny a jak je léčit
Vitamíny
působení, účinky a dávkování
Minerály
působení, účinky a dávkování
Bylinky a léčivky
Blahodárné účinky bylinek
Doplňky stravy
Působení a účinky doplňků stravy

Výběr židle je klíčový pro zdraví. Na co si dát pozor?

Sezením strávíme velkou část dne. Špatná židle či nevhodný styl sezení může vyústit v celou řadu zdravotních komplikací. Vyhnout se jim však naštěstí není nic komplikovaného. Všechno začíná o výběru vhodné židle.

 

Domácí kancelář

V bytě se židle nachází u jídelního stolu, prostorná křesla jsou v obývacím pokoji a důležitým bodem jsou kancelářské židle a křesla k PC, kde často strávíme až neuvěřitelné množství času. Vybírejte proto dostatečně bytelnou a pohodlnou variantu, která vám nebude působit nepohodlí. V každém případě se snažte a při práci z domova nezapomínejte na své zdraví. Nejen estetické, ale hlavně praktické využití by měly mít i další židle - jídelní, designové i konferenčí.

 

Pohodlné a zdravé sezení i během relaxace

Pozor si dejte také na výběr křesla na sezení i relaxaci. Klíčová je hlavně oblast podpěry zad, která by měla být správně anatomicky tvarovaná a měla by poskytovat pohodlí pro kvalitní odpočinek bez negativních důsledků. Vybírejte takovou povrchovou úpravu, která vám bude příjemná a zároveň se o křeslo dokážete správně postarat. Klasikou jsou čalouněné varianty, ale někteří nedají dopustit na kožené sedačky. Ty vydrží déle a mohou být neuvěřitelně pohodlné, ale žádají si větší péči.

 

Na židli seďte správně

Možná se to zdá jako nesmysl, ale je překvapivé, že mnoho lidí neví, jak sedět správně na židli. Nohy by měly být vedle sebe přirozeně na šířku ramen. Kolena ohnutá zhruba v pravém úhlu a spuštěná dolů ze židle. Záda přirozeně narovnaná s možností využívat zádové opěry kancelářské židle. Ruce by měly být ohnuté v loktech přibližně do pravého úhlu. Sami jistě víte, jak se vám sedí pohodlně. Pokud budete dodržovat tyto jednoduché zásady a vyhnete se zlozvykům, jako je sezení s nohou přes nohu, výrazně snížíte výskyt problémů s páteří i jinými částmi pohybového aparátu.Jak se vypořádat s kašlem u nejmenších pacientů?

Když je nemocné dítě, je to vždy horší než u dospělého člověka. Pro děti je těžší vydržet nepříjemnou bolest v krku a také není snadné udržet je v posteli, přestože právě odpočinek nejvíce napomáhá včasnému uzdravení. Jak se tedy vypořádat s kašlem u dětí co nejrychleji?

Nejčastější příčinou kašle bývá u dětí obyčejná virová infekce. Je-li to i váš případ, poznáte podle toho, zda má dítko rýmu nebo zvýšenou teplotu. V takové situaci postačí nasadit nějaký volně prodejný přípravek z lékárny, uvařit teplý čaj, pustit pohádku a nechat dítě odpočívat. Kdyby ale kašel přetrvával déle než týden, je vhodné navštívit lékaře.

 

Kašel nemusí být jen projevem virové infekce

Dlouhodobě trvající kašel může mít i jiné příčiny – průduškové astma, reflux či chronickou rýmu. Bohužel se v posledních letech objevuje i černý kašel, málokdo také tuší, že může mít tato zdravotní obtíž psychické důvody. Rodiče mladších dětí se mohou setkat rovněž s tím, že dítě kašle, jelikož vdechlo nějaký předmět či hračku a tělo se přirozeně snaží uvolnit dutiny. Máte-li na něco takového podezření, neprodleně navštivte lékaře.

 

Důležité je kašel správně identifikovat

Obecně se vyskytují dva druhy kašle. Jeden z nich je suchý a dráždivý, druhý spíš vlhký. Ten druhý je lepší, protože tělu pomáhá zbavovat se hlenu. Suchý kašel žádné pozitivní účinky nemá, naopak člověka spíš jen vyčerpává a zbytečně dráždí. Oba dva typy se ovšem léčí rozdílnými přípravky, a v lékárně se vás proto nejspíš zeptají, jakým typem dítko trpí. Chcete-li spolehlivě poznat suchý kašel od vlhkého, podívejte se na více informací zde: http://ambrobene.cz/kasel-u-deti.php.

U jakýchkoliv léčivých přípravků hlídejte, aby je mohly konzumovat děti. Kašel dokáže kolikrát pořádně potrápit už kojence a pro ty jsou vhodnější sirupy. Starším dětem budou možná více vyhovovat kapky nebo tablety na cucání.Březí fenky a štěňata si zaslouží plnohodnotné krmivo

Narodila se vaší fence štěňata a vy jim všem chcete dopřát co nejkvalitnější stravu, v níž nebudou chybět potřebné živiny pro zdravý růst i pro podporu laktace? Výrobci krmiv doporučují granulovaná holistická krmiva, jež byla vyrobena z divokých zvířat, ovoce, zeleniny a bylin. Zejména v období růstu potřebují štěňata plnohodnotnou stravu, jež jim dá základ pro kvalitní, dlouhý a zdravý život.

Vynechte levné granule a konzervy s minimem masa

Štěněcí léta vyžadují dostatek pohybu, tepla a rozmanité stravy. Kdo upřednostňuje krmení ze zbytků, které odpadnou v kuchyni z plotny, měl by v důležitých životních etapách, jako jsou březí a kojící fena, narozená štěňata, velmi aktivní pes, pes senior, zvážit, zda vařená strava poskytuje psovi dostatek potřebných živin. Samozřejmě nepůjdeme do prvního supermarketu a nekoupíme granule obsahující 7 procent masa, nebo levné konzervy, v nichž bývá dokonce pouze tříprocentní masová složka.

Holistické krmivo pro psy se 75% podílem masové složky

Abychom svému psovi dodali stravu, která bude uspokojovat jeho potřeby, nebude po nich hladový a vzteklý, bude se dobře vyvíjet a jeho stolice nebude zapáchat, volíme krmiva pro psy s nadpolovičním obsahem masové složky. Kupříkladu Taste of the Wild krmiva pro psy Brit Carnilove Dog jsou určena pro rozdílné skupiny psů. Buď pro výše zmíněná štěňata, dospělé psy, kojící feny, atd. Složení odpovídá jednotlivým typům psů. Jedno mají tyto granule pro psy společné. Krmiva pro psy se vyrobějí z 75procentní masové složky, většinou z lososa a krocana. Bílkoviny z lososa a krocana, stejně jako výtažky z mušlí a chrupavek obohacené vhodným poměrem ovoce, zeleniny a bylin, utvářejí psovi svalovou hmotu i přispívají k dobré kondici.

Nezapomínejte na pamlsky a odměny

Krmiva pro psy nemusíte omezit pouze na granulovanou stravu, vyrábějí se i konzervy s vyváženým podílem masa, jakož i pamlsky pro psy a odměny. Pokud takto nastavené psí menu obohatíte o kousek syrového masa, bude váš pes nejšťastnější na světě. Zároveň se vám odvděčí dobrou náladou a perfektní kondicí, díky níž by mohl být prodloužen jeho život.Vyjděte si do světa pohodlí a přirozenosti

Myšlenka vyrábět ručně atraktivní, udržitelnou obuv z pestrobarevných tkanin vznikla někdy kolem roku 2012, kdy zakladatel značky Inkkas Dan Ben-Nun při toulkách po Jižní Americe narazil na místní řemeslníky pracující právě na takovéto obuvi. Ta idea ho naprosto pohltila a po návratu domů začal realizovat svůj sen. Začaly vznikat jedinečné prvky, ručně vyráběné domorodými řemeslníky z Jižní Ameriky za použití autentických místních zdrojů textilií. Řadí se mezi ně takzvané boty espadrilky, kotníkové tenisky, anebo barevné sportovní tenisky. Navíc při výrobě každého páru je brán zřetel na životní prostředí.

Krása a funkčnost sladěná v každém detailu

Naším posláním je spojit lidi a vyrábět takovou obuv, co dokáže překonávat hranice. Myslíme nejen na funkčnost jednotlivých kousků, ale především na design, který jistě nadchne nejednoho zákazníka. Ať už se jedná o kotníkové boty zvané slip-on, kotníkové tenisky dámské, nebo jiné barevné tenisky, vězte, že z naší dílny pro vás vyprodukujeme pouze to nejlepší. Celý náš tým je úzce spjat a spolupracuje na produkci společně s lidmi, co boty vyrábějí. Snažíme se co nejvíce přiblížit zákazníkovi a díky spolupráci s nadací Trees for the Future garantujeme jeden vysazený strom za každý prodaný pár bot.

Ochrana životního prostředí je pro nás prioritou

Sami se můžete přesvědčit, že naše slova nejsou pouze holé fráze. Neváhejte navštívit naše stránky a vybrat si to nejvhodnější právě pro vás. Boty espadrilky, stejně jako zimní kotníkové tenisky, nebo letní kotníčkové tenisky vás natolik uchvátí, že je nebudete chtít sundat. Značka Inkkas prozatím vysadila více než 100 000 stromů a zapojila se tím do boje proti vylesňování deštných pralesů. Naším snem je nejen putovat po celém světě a nacházet neustále novou inspiraci, ale zároveň přinášet konečnému spotřebiteli takovou módu, která se stane sociálně odpovědnou a zároveň nadčasovou.Zbavte se nežádoucích chloupků (depilace cukrovou pastou) i znamének

Považujete depilaci za naprostou samozřejmost? Jak by také ne! Dnes se k ní uchyluje nejen většina žen, ale stále častěji i mnoho mužů. Obzvláště ženy si bez depilace cukrovou pastou svůj život už vůbec neumí představit. Hlaďoučké a heboučké tělo chtějí svému partnerovi nabízet nejen v plážové sezoně, ale po celý rok. Pokud i vy potřebujete odstranit nevábně vyhlížející strniště (ať už vykukuje odkudkoli), objednejte se včas na depilaci cukrovou pastou Praha. Aby byla vaše těla nejen bez chloupků, ale také bez znamének, je dobré se jich zavčas zbavit. A nejde pouze o estetickou záležitost. Znaménko, které bývá často a opakovaně vystaveno slunečnímu záření, se může změnit z neškodné nevzhledné skvrny ve zdraví ohrožující problém. Proto i na odstranění znamének Praha se objednejte včas.

Aplikujte botox a vrásky zmizí jako mávnutím kouzelného proutku

Krása není pouze o odstraňování, ale také o přidávání. Zní to sice zvláštně, ale je to tak. Tak například aplikace botoxu vám ubere vrásek. Pokud vás trápí právě tato záležitost (např. vrásky mezi obočím, na čele nebo kolem horního rtu) - účinek botoxu Praha můžete očekávat již za 2 až 5 dnů Po aplikaci. Botox dodá vašemu obličeji odpočatý vzhled, ale ne strnulý podivný výraz, jak se někdy stává u jiných nepovedených zákroků.

Krásu po celý rok vám zajistí plazmaterapie Praha

Toužíte po krásné pleti na jaře, v létě, na podzim i v zimě? Chcete se cítit fantasticky celý rok? Chcete být krásná a krásný díky bezpečné přírodní metodě? Vyzkoušejte plazmaterapii, která napomáhá tvorbě kolagenu v těle. K omlazování využívá vaši vlastní plazmu bohatou na trombocyty. Dejte vale vráskám a povolené pleti! Mějte opět krásnou pleť nejen na obličeji, ale i na krku, v dekoltu či pod vlasy. Díky plazmaterapii Praha můžete být krásnější třeba hned zítra.+420 777 625 667
info@beltina.cz

All rights reserved. Beltina 2013-2015
Beltina - prodej potravinových doplňků pro Vaše zdraví

Inzerce zdarma, bazar bez registrace. Okamžité zveřejnění inzerce.


Zahradní technika za akční ceny s dopravou zdarma a dárkem. Autorizovaný prodejce.


Tipnet.cz - nákupní galerie s nejprodávanějším zbožím. Tip na dárek?


Bazénová chemie, bazény a bazénové příslušenství. Specialista na bazény.


+420 777 625 667
info@beltina.cz

Barevné samolepky na zeď do dětského pokoje.
Originální samolepky na zeď vše skladem.