poradna online
Choroby a onemocnění
příznaky, příčiny a jak je léčit
Vitamíny
působení, účinky a dávkování
Minerály
působení, účinky a dávkování
Bylinky a léčivky
Blahodárné účinky bylinek
Doplňky stravy
Působení a účinky doplňků stravy

Přístroj, který splňuje všechny nároky nemocničních zařízení a záchranných služeb

Snadné ovládání i pro seniory, vynikající pomocník na horských túrách. Lehký přístroj, jenž se hodí i pro ambulantní péči do nemocnic, protože vyhoví všem přísným standardům českého zdravotnictví. Nasycení krve kyslíkem a tepová frekvence, to jsou dvě důležité hodnoty, které musí někteří pacienti měřit opravdu pravidelně – jedině tak předejdou případným zdravotním komplikacím.

 

Přiložíte prst a během několik vteřin znáte detailní výsledky

Bezchybný, velice lehký a inteligentní. Indikace nízké kapacity baterie, stejně jako alarm v případě, že došlo k naměření nezvyklých a potenciálně nebezpečných hodnot. Přesně to je oxymetr, který vám nabídneme hned v několika různých variantách. Například ta, která je vhodná na cesty a pro záchranáře, neváží více než padesát gramů i s bateriemi a je vhodný i pro děti. Díky prstovému pulznímu oxymetru se nebudou muset stresovat z odběrů krve a polykání léků, protože už za pár vteřin bude hotovo.

Přístroj odolný vůči nárazům, ovládaný jediným tlačítkem. Displej, který nabízí mimořádnou spolehlivost a viditelnost i v podmínkách, kdy počasí zrovna nepřeje. Ideální pro kliniky, snadná obsluha, jíž zvládne naprosto každý. Měřit se může nejen doma, ale i v nemocnicích nebo různorodých sportovních aktivitách.

 

Oxymetry nejsou žádnou novinkou, v nabídce jsou už přes dvě dekády

Dvě malé baterie a výdrž celý den, ideální pro horolezce nebo turisty milující vysokohorské oblasti. Samozřejmě také pro letce, amatérské i profesionální. Při těchto aktivitách totiž může dojít snadno k náhlému poklesu tlaku, prstový oxymetr je snadno přenosný a velmi praktický, vhodný i na palubu letadel. Stejně tak dobře jej ale může využít i záchranná služba při svých výjezdech. Monitorování zdravotního stavu je zajištěno na sto procent i v nemocničních zařízeních.Zdraví v ovocí a zelenině

Měli bychom jíst hodně ovoce a hodně zeleniny? Každý říká jak je to zdravé. Je to ale skutečně tak? Nemyslím, že to zas bude tak jednoduché. Nejspíš bude potřeba se nad tím zamyslet. Alespoň trošku. Zdraví netkví v tom, že si za každým jídlem dáme mrkev nebo hrušku, jako na školským oběde. Bude to trochu složitější.

Podívejme se na to pečlivě. Co je u výběru zeleniny a ovoce a jeho následním konzumovaní důležité a na čem záleží? Co musí být splněno, aby to bylo pro naše tělo co nejzdravější a nejvhodnější? Máme pro vás pár zásadních tipů, které se oplatí dobré dodržovat, aby vámi kupovaná a konzumovaná zelenina a ovoce byli jako magnet pro vaše zdraví.

  1. Sezónní výběr

Podle čínské medicíny (a nejenom) je pro nás nejlepší konzumovat proste to, co nám roste pod nosem v daní době v jaké se nacházíme. Jahody v létě, jablka na podzim, atd. Respektive to, co nám může vydržet ve sklepe. Jablka je dobré jíst celou zimu, etc. Po letech modernizací se dostáváme zpátky k tomu, že to, jak to vymyslela příroda bylo nejlepší.

  1. Lokálne suroviny

Když suroviny pochází z lokálních zdrojů je to ještě lepší. Jistě je fajn dát si exotické mango, ale pro náš organizmus je lepší nechat to na výjimečné zážitky, nejlíp v krajině odkud pochází.

  1. Přírodně, bez chemických postreků

Nemusí se to jmenovat Bio. Je však skutečně důležité aby ovoce a zelenina, které konzumujeme, rostlo bez chemikálií a škodlivých pesticid. Když je škodlivý pro skůdci proč by nebyl závadný pro nás? Zamysleli jste se někdy nad tím?

  1. Co a kdy jíst

Zeleninu si můžete dopřávat po celý den, u zeleniny a ovoce však platí pár doporučení. Je dobré konzumovat je dopoledne pro vysoké množství sacharidů, které by se mohli změnit na přebytečné kila navíc.

 Vše, co byste měli vědět o průjmu

Žádná nemoc není příjemná, ale některá onemocnění snášíme ještě o něco hůře než ostatní. Týká se to i průjmu – ten člověka provází již od narození a dle statistik je dokonce druhým nejřastěji se vyskytujícím onemocněním (ještě častější jsou infekce dýchacích cest).

 

Co je to průjem?

O průjmu hovoříme v případě řídké stolice a častého vyprazdňování (více než 3× denně). Průjmová onemocnění lze dle doby trvání a příčiny rozdělit na akutní a chronický.

Akutní průjem netrvá déle než 2 týdny. Většinou ho náhle způsobují infekční bakterie a viry.

Chronický průjem trvá déle než 14 dní a může být příznakem vážnějšího onemocnění. Odborníci zdůrazňují, že takto dlouhý průběh není obvyklý a nemělo by se meškat s návštěvou lékaře.

Ať už jsou příčinou bakterie, viry, houby, nebo parazité, infekční onemocnění může postihnout různé části trávicího traktu (jícen, žaludek, tenké i tlusté střevo). V České republice většinu průjmových onemocnění způsobují bakterie a viry. Průjmy způsobené parazity jsou běžné v exotických destinacích.

 

Jak průjem léčit?

 

Léčba průjmových onemocnění spočívá zejména v dostatečném příjmu tekutin. Během průjmu dochází k dehydrataci, takže je nanejvýše vhodné upravit pitný režim tak, aby byly pokryty ztráty způsobené nemocí. Konkrétně jde o cca 3 – 4 litry tekutin denně (u dospělých). Vhodnými nápoji jsou černý čaj a nesycená minerální voda. V průběhu léčby není doporučeno konzumovat tučné a mléčné výrobky.

Léčba průjmu (http://www.hylak.cz/lecba-prujmu/) lze uspíšit pomocí podpůrných prostředků, jako je například Hylak forte. . Přípravek obnovuje rovnováhu střevní mikroflóry a ulevuje od průjmu a dalších problémů s trávením – zácpy, nadýmání a křečí.

Hylak forte je tzv. eubiotikum. V přípravku je obsaženo široké spektrum látek, které v organismu velmi rychle reagují a eliminují škodlivé bakterie ve střevech. Mohou ho užívat dospělí, děti i kojenci. Těhotné ženy po konzultaci s lékařem.Je libo káva, nebo čaj? Že máte rádi oboje? Proč ne!

Někdo se modlí ke kávě, jiný k čaji. Někdo dává přednost kohoutkové vodě. A co vy? Patříte k těm, kteří bez ranní kávy nedokážou vyjít z domu, kteří bez ní nedají ani ránu? Pak máte jedinečnou příležitost pořídit si kvalitní zrnkovou nebo instantní kávu těch nejlepších značek. Už dávno se zjistilo a potvrdilo, že tři až pět šálků dobré kávy denně nejenže neškodí, ale naopak lidskému organismu prospívá.

To samozřejmě platí i pro čaje a pečené čaje. Vynikající jsou také ovocné čaje, černé i zelené čaje. Každému podle jeho chuti a nálady. Čaj rozhodně vhodně doplní pitný režim každého z nás.

Někdo má rád holky, jiný zase vdolky

 

Protože originalita se vždy cení, čokolády s posypem, ručně dělané čokolády nebo retro čokolády (hořké i mléčné) potěší naprosto každého bez rozdílu věku. Výjimku tvoří jedinci, kteří spíše než čokoládové bonbóny a pralinky, čokoládové krémy, oříšková másla, horkou čokoládu, kakao a kakaové boby vyznávají ořechy, semínka a sušené plody. Takovým lidem se nezavděčíte ani džemem, marmeládou nebo zavařeninou, protože zkrátka sladké potraviny a pochoutky jim nejedou.

 

Darujte maso, klobásky, paštiky a sýry a těšte se na pochvalu

Je tedy pravda, že dětí se výše uvedená situace netýká. Děti většinou milují vše sladké, až je často musíme držet zkrátka. Kromě všech dobrůtek výše uvedených si s oblibou pochutnávají na sirupech a nealko limonádách.

Dospělí, zejména muži jako zastánci slaných pochoutek, nepohrdnou naloženým masem a klobáskami. Když jim k tomu dáte láhev dobrého vína, bude to pro ně dárek jako vyšitý. Schválně to zkuste. Přidejte ještě paštiky a teriny, sýry a konfitury, do mističek nasypte sušenky a krekry a nechte se překvapit, s jakou se potážete. Pokud doma máte normálního chlapa, určitě budete, dámy, pochválené.Štědrovečerní večeře

Štědrovečerní večeře

Na večeři podávané přímo na štědrý večer si dává podle mne každý víc záležet. Vánoce jsou přece jen jenom jednou do roka. Někdo si dá záležet víc, někdo míň a někdo možná až trochu moc. Samozřejmě, je to štědrovečerní večeře, proto by měla být alespoň o kousek štědřejší než ta, kterou máme v pondělí. A jak je to s tou štědrou večeří u vás doma?

Já jsem byla tyhle Vánoce u rodičů přítele na Slovensku a zažila jsem pro mě netradiční štědrý večer. Byla to ta nejštědřejší večeře, jakou jsem kdy měla. Nevládala jsem se postavit od stolu, proto byl přechod k televizi, kde jsme až do noci koukali na pohádky, spíš odkulením. Cítila jsem, jak byla tato večeře štědrá především k mým tukům a viděla jsem se po ní jako obrovský magnet na kila. U pohádek jsem nemyslela na nic jiné, než na to, že už nebudu jíst nic kromě zdravých jídel a přemýšlela jsem o možnostech skladování zeleniny v našem skromném bytě. A co že, jsme to všechno pojedli? Dočtete se níž.

Vánoční menu:

  1. Česnekový předkrm. Jenom oloupený stroužek česneku. Pro zdraví.
  2. Med v oplatce. Taky pro zdraví.
  3. Kuřecí polévka
  4. Bramborový salát a řízek (nebo ryba jako alternativa k řízku)
  5. Slovenská kapustnice. V podstatě naše zelňačka.
  6. ‚„Bobaľky“ (slovenská specialita)– sladké buchtičky s makem a švestkami.

 

Jakoby toho nebylo dost, každý z nás zbaštil před televizi ještě pár koláčků.

Po vánoční večeři jsem měla takovou malou reflexi Vánočních tradic. Byla jsem přítelově rodině vděčná za velkou štědrost a pohostinnost a inspirovala mě spousta nových receptů. Zároveň jsem si uvědomila, že si nemyslím, že by Vánoce měli být jenom o jídle a pohádkách a přiměla mě rozmýšlet o tom, jaké Vánočné tradice si vytvořím já se svou rodinou. A jak vypadá štědrý večer u vás doma?+420 777 625 667
info@beltina.cz

All rights reserved. Beltina 2013-2015
Beltina - prodej potravinových doplňků pro Vaše zdraví

Inzerce zdarma, bazar bez registrace. Okamžité zveřejnění inzerce.


Zahradní technika za akční ceny s dopravou zdarma a dárkem. Autorizovaný prodejce.


Tipnet.cz - nákupní galerie s nejprodávanějším zbožím. Tip na dárek?


Bazénová chemie, bazény a bazénové příslušenství. Specialista na bazény.


+420 777 625 667
info@beltina.cz

Barevné samolepky na zeď do dětského pokoje.
Originální samolepky na zeď vše skladem.