poradna online
Choroby a onemocnění
příznaky, příčiny a jak je léčit
Vitamíny
působení, účinky a dávkování
Minerály
působení, účinky a dávkování
Bylinky a léčivky
Blahodárné účinky bylinek
Doplňky stravy
Působení a účinky doplňků stravy

Exotika na talíři, která potěší masožravce

Chystáte večírek pro pravé labužníky a přemýšlíte nad tím, čím je oslnit? Klasikou připravenou z hovězího, vepřového či kuřecího masa se vám to asi nepovede. Neklesejte však na mysli, máme pro vás pár tipů na exotické lahůdky, které je jistě nenechají chladnými!


Pochoutky z atypických druhů masa jistě přitáhnou pozornost vašich hostů, kteří rádi zkouší nové věci a chutě. Dejte jim příležitost ochutnat lahůdky, které ještě neměli příležitost poznat a uvidíte, že se o vašem večírku bude ještě dlouho mluvit.

 

Mufloní maso

Jedním z ne příliš typických druhů mas, je maso mufloní. V Čechách se sice s chovem muflonů na maso již několik let můžete potkat, ale nepatří zrovna k mainstreamu. Očekávat od něj můžete výraznou červenou barvu, jemná vlákna a nízký obsah tuku. Mufloní maso je hutné a výrazné, proto je dobré ho nechat před úpravou marinovat. Skvěle se hodí pro přípravu pečení, steaků a gulášů.

 

Jistě jím mile překvapíte každého milovníka zvěřiny i hosty, kteří jsou zrovna na dietě.

 

Hadí maso

S hadím masem se našinec prakticky nepotká a většina se jich pravděpodobně otřese při pomyšlení na to, že by měla jíst hada. Nicméně zvědavost je většinou silnější, a tak i ti útlocitnější nakonec zatouží po kousku hadí pečínky. Hadí maso je vyhlášené především mezi gurmány v Asii, nicméně i tam patří mezi velmi drahé suroviny. Maso větších hadů je strukturou podobné hovězímu, ale chuťově ho lze přirovnat k pečenému kuřeti.

 

Krokodýlí maso

Z Asie pochází i další pochoutka – krokodýl. Krokodýlí maso by mělo údajně pomáhat látkové výměně a chránit před nemocemi. Pravdivost tohoto tvrzení lze jen těžko ověřit, ale co ověřit lze, je množství bílkovin, které obsahuje. A s těmi je na tom krokodýlí maso opravdu dobře, má jich více než hovězí.

 

Krokodýlí maso vyžaduje krátkou přípravu a je proto skvělé na minutkové úpravy. Údajně se dá přirovnat k libovému vepřovému masu.

 

Klokaní maso

Speciality od protinožců si můžete na svém večírku dopřát v podobě klokaního masa. Klokaní maso je červené a obsahuje mnohem méně tuku a cholesterolu než běžně používané hovězí, vepřově nebo jehněčí a má dokonce nižší obsah tuků a cholesterolu než maso kuřecí. Oproti nim má také vyšší množství proteinů a minerálů. Chutí a vůní vám bude nejspíše připomínat srnčí.

 

Jeho příprava není složitá a dá se použít pro přípravu celé řady pokrmů od guláše přes steaky až po špízy. Klokaní maso můžete klidně naložit do marinády a grilovat. Jen si dejte pozor na teplotu, klokaní maso by nemělo vychladnout, když se tak stane, je hodně tuhé.

 

Žabí maso

Žabí stehýnka jsou slavná, ale ve většinou se o jejich konzumaci jen hovoří ve vtipu. Málo, kdo je v Čechách skutečně ochutnal. Velmi oblíbená jsou ve Francii a také v asijských zemích jako je Vietnam, Čína, Indonésie nebo Thajsko. Jedná se o velice jemné maso, které svou chutí připomíná trochu drůbež a trochu rybu.

 

 Šnečí maso

Šnek je vyhlášenou pochoutkou především ve Francii. Nemyslete si však, že se můžete vrhnout na zahradu a ušetřit tak náklady na pořízení večeře. Naši čeští šneci nejsou pro přípravu pokrmů vhodní. Šneci, kteří se objevují na talířích restaurací, pochází ze speciálních šnečích farem. 

 

Asi nejobvyklejší a nejoblíbenější úpravou šnečího masa je šnek po burgundsku. Setkat se však můžete i se šnečí paštikou.

 

Pokud váháte, jestli byste práci s exotickým masem zvládli, obraťte se na profesionální cateringové firmy, které vám se vším pomohou. Navíc vám mohou nabídnout i cenné rady pro servírování. Díky tomu si pak vaši party užijete a budete mít příležitost si rozšířit obzory.Jak vybrat ten správný náramek

 

Rozhodli jste se ženě darovat k narozeninám nebo k výročí náramek? V tom případě jste se rozhodli pro skvělý dárek - šperky ženu vždycky potěší. Musíte se však daným šperkem trefit do vkusu, stejně jako se musíte trefit do velikosti. Vyhněte se případnému vracení náramku a pořiďte ženě perfektně padnoucí stříbrný náramek srdce, který bude například s vlastní fotografií. Poradíme vám, jak neudělat krok stranou při jeho výběru.

 

Zjistěte si potřebné informace

Sice se například tloušťka zápěstí nezjišťuje zrovna snadno, zejména, když má být náramek dárkem, je to však nepostradatelná informace. Buď se tedy podívejte do šperkovnice a najděte jiný náramek, který žena nosí, a podle něj se rozhodujte, nebo jí z nějakého důvodu obepněte ruku palcem z jedné strany a ukazovákem z druhé strany. Pakliže se budou prsty dotýkat tak akorát, ruka je střední velikosti. Pokud se prsty nespojí, zápěstí je velké, a jestliže dojde k vytvoření prostoru mezi spojenými prsty, žena má kosti velmi malé.

 

Na příliš úzké zápěstí se hodí zásadně masivnější modely, na silnější zápěstí se hodí spíše volnější náramky, které překryjí velké formované kosti a dodají kus elegance.

 

Rozhodující je i délka a tvar rukou

Při výběru vhodného náramku byste měli sledovat i délku a tvar partnerčiných rukou. Pokud má přirozeně krátké ruce, neskrývejte je a volte především decentní, tenký náramek, který ruku nebude nijak ruku opticky zkracovat.

 

Záleží také na tvaru rukou a prstů. Pokud jsou dlouhé, ideální je přepínací typ náramku. Pokud jsou prsty baculaté, vhodné jsou náramky volnějšího stylu, protože těsné náramky mohou ruce ještě zesilovat a opticky je zkracovat.

 

Obecně se při výběru náramku zaměřujte na to, aby se s náramkem ruka jevila v jakémsi balanci a souměrnosti se zbytkem těla. A samozřejmě berte při výběru v potaz také vzhled náramku - design hraje velkou roli.Kolagen jako elixír krásy. Jak vzniká?

Pokud chodíte pravidelně ke kosmetičce, pravděpodobně jste už o kolagenuslyšeli. Jedná se o ve vodě nerozpustnou bílkovinu, která je základním stavebním kamenem pojivových tkání. Bohužel v našem těle ho nenajdeme po celý život. Po pětadvacátém až třicátém roce života se z těla začíná ztrácet. Odborníci jsou toho názoru, že dochází ke ztrátě zhruba jednoho procenta kolagenu ročně. Se ztrácejícím se kolagenem nám začínají přibýva

 

Kolagenu se právě díky tomu, že stojí za naší mladistvě vypadající pletí, přezdívá elixír krásy. Jak jsme však zmínili, po jistém roce života se začíná z našeho těla naprosto vytrácet. Pokožka kvůli jeho nedostatku není už dostatečně pružná, také není pevná, vlasy ani nehty nevypadají zrovna nejlépe. Je proto klíčové ho doplňovat, když nebude vznikat sám.

 

Jak kolagen vzniká?

Jelikož mnohé zajímá, jak kolagen vzniká, pojďme si to prozradit. Za tvorbou kolagenu stojí vazivové buňky, které se jinak nazývají fibroblasty. Tvorba však není neustále tak efektivní jako ve dvaceti. Právě naopak. S přibývajícím věkem registrujeme významný úbytek kolagenu v pleti. Nejvíce úbytku kolagenu máme po šedesátce, výrazně si vrásek všímáme už i během pětatřicátého až čtyřicátého roku života.

 

Kromě přibývajících vrásek začíná ochabovat celá naše pokožka a kůže, která je většinou také velice suchá.

 

Doplňte kolagen i vy

Abyste se nemuseli za svou pleť stydět, abyste se mohli i v pětatřiceti cítit stále dostatečně mladě, vyplatí se vědět, jak kolagen do těla dostat. Kolagen je možné doplnit do těla různými způsoby. Jde to například s doplňky stravy nebo s potravinami, jako jsou borůvky, tuňák, losos nebo potraviny bohaté na vitamin C čili citrusy nebo rakytník.Slevy do lékáren, které vám sníží náklady při nákupu léků a doplňků stravy

Také vás trápí to, že každý měsíc necháte v lékárnách stovky korun za drahé produkty, které potřebujete, abyste byli zdraví a udělali něco pro svoji krásu? Pak vězte, že se s tím dá leccos dělat. Jednou z možností, jak ušetřit peníze, je využití speciálních slevových kupónů a kódů.


Zapomeňte na hledání slev v papírových letácích

Zajímavé slevy do lékáren nenajdete pouze v běžných papírových letácích, které vám dorazí domů do poštovní schránky. Dnes už si je můžete sami aktivně, ale přitom pohodlně najít a pročíst online. Stačí navštívit internetový server Slevovykupon.net. Jde o portál, jenž se přímo specializuje na slevové kódy. Shromažďuje všechny aktuální slevy na produkty od nejrůznějších firem a eshopů. Nechybí zde ani slevy do lékáren, jež jsou stále populárnější.

 

Ušetřit se dají stovky korun, stačí jen zadat platný slevový kód a máte hotovo

V lékárně dnes člověk za nákupy potřebných léků, doplňků stravy a dalších produktů, jež přispívají ke kráse a zdraví, nechá klidně i tisíce korun měsíčně. Proto je každá sleva dobrá. Díky zmíněnému internetovému portálu nyní máte možnost si vybrat slevy do lékáren, s nimiž ušetříte až několik desítek procent z původní ceny nákupu.

 

Celý proces využití slevových kódů je velmi jednoduchý. Stačí si vybrat konkrétní slevu a zboží, na něž ji chcete uplatnit. Poté při nákupu online zadáte v příslušném poli platný slevový kód. Při zaplacení vám daná sleva bude odečtena z ceny pořizovaného zboží. Vše vyřídíte během několika málo vteřin. A slevové kódy nemusíte nijak složitě hledat, všechny najdete na jednom místě, a sice na zmíněném internetovém serveru Slevovykupon.net. Kromě slevových kódů a kupónů do lékáren jsou zde akční nabídky a slevy na spotřební zboží, zájezdy a různé služby. Na své si zde přijde opravdu každý z vás.Slevy do lékáren, které vám sníží náklady při nákupu léků a doplňků stravy

Také vás trápí to, že každý měsíc necháte v lékárnách stovky korun za drahé produkty, které potřebujete, abyste byli zdraví a udělali něco pro svoji krásu? Pak vězte, že se s tím dá leccos dělat. Jednou z možností, jak ušetřit peníze, je využití speciálních slevových kupónů a kódů.


Zapomeňte na hledání slev v papírových letácích

Zajímavé slevy do lékáren nenajdete pouze v běžných papírových letácích, které vám dorazí domů do poštovní schránky. Dnes už si je můžete sami aktivně, ale přitom pohodlně najít a pročíst online. Stačí navštívit internetový server Slevovykupon.net. Jde o portál, jenž se přímo specializuje na slevové kódy. Shromažďuje všechny aktuální slevy na produkty od nejrůznějších firem a eshopů. Nechybí zde ani slevy do lékáren, jež jsou stále populárnější.

 

Ušetřit se dají stovky korun, stačí jen zadat platný slevový kód a máte hotovo

V lékárně dnes člověk za nákupy potřebných léků, doplňků stravy a dalších produktů, jež přispívají ke kráse a zdraví, nechá klidně i tisíce korun měsíčně. Proto je každá sleva dobrá. Díky zmíněnému internetovému portálu nyní máte možnost si vybrat slevy do lékáren, s nimiž ušetříte až několik desítek procent z původní ceny nákupu.

 

Celý proces využití slevových kódů je velmi jednoduchý. Stačí si vybrat konkrétní slevu a zboží, na něž ji chcete uplatnit. Poté při nákupu online zadáte v příslušném poli platný slevový kód. Při zaplacení vám daná sleva bude odečtena z ceny pořizovaného zboží. Vše vyřídíte během několika málo vteřin. A slevové kódy nemusíte nijak složitě hledat, všechny najdete na jednom místě, a sice na zmíněném internetovém serveru Slevovykupon.net. Kromě slevových kódů a kupónů do lékáren jsou zde akční nabídky a slevy na spotřební zboží, zájezdy a různé služby. Na své si zde přijde opravdu každý z vás.+420 777 625 667
info@beltina.cz

All rights reserved. Beltina 2013-2015
Beltina - prodej potravinových doplňků pro Vaše zdraví

Inzerce zdarma, bazar bez registrace. Okamžité zveřejnění inzerce.


Zahradní technika za akční ceny s dopravou zdarma a dárkem. Autorizovaný prodejce.


Tipnet.cz - nákupní galerie s nejprodávanějším zbožím. Tip na dárek?


Bazénová chemie, bazény a bazénové příslušenství. Specialista na bazény.


+420 777 625 667
info@beltina.cz

Barevné samolepky na zeď do dětského pokoje.
Originální samolepky na zeď vše skladem.