poradna online
Choroby a onemocnění
příznaky, příčiny a jak je léčit
Vitamíny
působení, účinky a dávkování
Minerály
působení, účinky a dávkování
Bylinky a léčivky
Blahodárné účinky bylinek
Doplňky stravy
Působení a účinky doplňků stravy

Rezidence Nad Vltavou: Luxusní bydlení s nádechem romantiky

Stylové Holešovice na jedné straně, klidná hladina Vltavy na druhé straně. Rezidence Nad Vltavou rozhodně patří k lukrativním bydlením, které si můžeme v Praze pořídit. Nejenže v okolí najdeme spoustu neotřelých podniků, ale máme i výhled na Pražský hrad a přírodu za zády.

 

Proč žít v Holešovicích? Jsou na prestižním evropské seznamu

Nepatří k ikonickým částem Prahy, postrádají historické fluidum a dech beroucí vilové domy, na které jsme v hlavním městě zvyklí. Přesto mají Holešovice nezaměnitelnou atmosféru, která těží ze svého industriálního rázu.

 

Tomu porozuměli i místní podnikatelé, a tak tu roste jeden zajímavý podnik za druhým. Žádné tuctové kavárny, nanicovaté kluby a běžné divadelní scény. Holešovice zkrátka musejí mít vždy něco extra. Proto tu najdeme zajímavé prostory jako Vnitroblok, Cross Club nebo La Fabriku, které se stávají centry setkávání a rozmanitého druhu zábavy.

 

Místní atmosféry si všiml i deník The Guardian, který každoročně skládá desítku nejatraktivnějších čtvrtí pro návštěvu. Praha 7 Holešovice si letos vybojovala šťastnou sedmičku, a dostala se tak vedle Berlína či Valencie.

 

Kultura, která má říz

Holešovice se ale nepyšní jen zajímavými restauracemi a bary. Je tu až podivuhodně vysoká koncentrace galerií a kulturních středisek. Jmenovat můžeme Výstaviště Praha spolu s planetáriem a Křižíkovou fontánou, Centrum současného umění DOX nebo populární kino Bio Oko.

 

Na seznamu kulturního dění přispívají i četné alternativní divadelní a cirkusové scény, jako jsou Jatka 78, RockOpera Praha, La Fabrika nebo GoJa Music Hall. Ani o jedné z těchto scén se nedá říct, že by patřily k tuctovým jevištím, které najdeme po celé Evropě. Naopak, svou jedinečností lákají i zahraniční diváky, kteří se s podobnou nabídkou ve světě nesetkali.

 

Přírodě na dosah. Dominuje Vltava a Stromovka

Holešovice mají už od pohledu za sebou spíše průmyslovou minulost, neznamená to ovšem, že by nedokázaly nabídnout klid a pohlazení přírody. Vždyť jejich součástí je rozlehlá Stromovka nebo Letenské sady. Navíc leží na břehu Vltavy, takže si můžeme vychutnat procházku podél řeky s výhledem na Pražský hrad.

 

Z holešovického nádraží se snadno dostaneme vlakem za Prahu, kde už si můžeme vychutnávat nerušenou sázavskou přírodu, lesy plné hub a rozhlehlé louky. Snadno se z Prahy 7 dostaneme i do další oblíbené přírodní rezervace Divoká Šárka.

 

Opomenout nemůžeme ani cyklostezky podél řeky, které vedou směrem do Troje, kolem botanické a zoologické zahrady až do Kralup nad Vltavou. Holešovice mají zkrátka strategickou polohu na všechny směry, a dostatečně si tak vynahrazují vlastní industriální ráz.

 

Rezidence Nad Vltavou slibuje špičkové vybavení

Developeři jsou si všech těchto kvalit Prahy 7 vědomi, a proto sem rádi upírají pozornost. Navíc Holešovice nabízejí dostatečný prostor pro novou výstavbu, především na brownfieldech, tedy starých nepoužívaných průmyslových areálech. Ty developeři přestavují v nové kvalitní bydlení pro rodiny i jednotlivce.

 

Rezidence Nad Vltavou patří k těm luxusnějším místům, jak už z definice rezidence vyplývá. Z oken je tu výhled na Pražský hrad a západ slunce nad řekou. Na terase se můžeme opalovat nebo si užívat ranní snídani při východu slunce. To všechno v obalu nadstandardního moderního bydlení.

 

Prémiové vnitřní vybavení zahrnuje dřevěná eurookna, dřevěné podlahy, luxusní koupelny i klimatizaci. Rezidence obsahuje nejen menší byty 1+kk pro jednotlivce, ale také prostorné apartmány pro všechny, kteří vyžadují dostatek prostoru a svobody.

 

Znáte pražské Holešovice? Chtěli byste tady žít, nebo je vaší vysněnou lokalitou jiné místo?Zlato jako investice nezklame ani v dnešní době, ba právě naopak

Zlato je odnepaměti velmi ceněným a žádaným drahým kovem. Zájem o jeho poptávku vždy roste v období, kdy investoři očekávají nějakou krizi. A ta nás nejspíše v následujících měsících a letech nemine. Zejména kvůli pandemii nového koronaviru, ale také v důsledku dalších vlivů. Proto je i dnes, kdy cena zlata strmě roste vzhůru, vhodný čas na jeho koupi.

 

Zlato neztrácí na své hodnotě

Prvním důvodem, proč investovat do zlata, je především snaha ochránit peníze před inflací a dalšími negativními ekonomickými faktory. Zatímco měna může v důsledku různých krizí velmi rychle ztrácet svoji hodnotu, jednoduše si za peníze koupíte méně, u zlata to neplatí. Cena zlata v dlouhodobém horizontu spíše roste, což platí dvojnásob v letošním roce, kdy doslova trhá rekordy. Dnes se jedna trojská unce prodává už za cca 1900 amerických dolarů. A dá se očekávat, že i nadále bude velmi stabilní a hodnota tohoto drahého kovu ještě poroste. Takže se rozhodně nemusíte bát toho, že jste vhodnou dobu pro nákup investičního zlata propásli.

 

Kde si pořídit investiční zlato?

V minulosti bylo poměrně obtížné se k investičnímu zlatu dostat. Zejména tehdy, jestliže jste byli spíše drobnými střadateli. Díky rozmachu internetu je však situace zcela odlišná. Dobrým příkladem snadného nákupu je eshop zlate-mince.cz, který je jedničkou na českém a slovenském trhu. Má bohaté zásoby švýcarských zlatých cihliček a mincí, jež mohou nakupovat velcí investoři, ale i „obyčejní“ lidé, kteří chtějí investovat své naspořené peníze bez rizika.

 

Zlato je komoditou, jež v době krize představuje ideální prostředek, jak zajistit vaše finance. Lze jej přitom kdykoliv a prakticky kdekoliv na světě směnit za peníze. Je navíc snadno přenositelné, i relativně malá hmotnost a velikost znamená značné finanční prostředky v okamžiku, kdy zlato směníte.Jaké jsou výhody filtrované vody a proč je použití filtračních konvic výhodnější než konzumace balené vody?

Kohoutková voda prochází předtím, než se dostane do vaší domácnosti velmi přísným testováním. Díky tomu máte jistotu, že pijete jen tu nejkvalitnější vodu, která podpoří vaše zdraví. V průběhu úpravy kohoutkové vody se však do ní mohou přimísit látky, které vašemu zdraví rozhodně neprospějí, jde o rez z potrubí, zbytky po dezinfekci vody, těžké kovy a celou řadu dalších. Tyto látky je dobré před konzumací z vody odstranit. V některých případech dokonce brání její přímé spotřebě a nutí konzumenty kupovat vodu balenou, jejíž kvalita je často horší než v případě vody kohoutkové.


Filtrační konvice jsou vyrobeny ze zdravotně nezávadného plastu

To se ale nedá říct o všech PET lahvích, v nichž dochází k dlouhodobému skladování balené vody, předtím, než se dostane na váš stůl. Voda je v lahvích nejen déle, než by měla, ale bývá také skladována za zcela nevhodných podmínek. Extrémní teploty, přehřívání, mrazy udělají své a mimo jiné způsobí uvolňování škodlivého Bisfenolu A do vody. Tato látka je obvykle obsažena v materiálu, z něhož se vyrábí běžné PET lahve a rozhodně nejde o nic zdraví prospěšného. Filtrační konvice jsou také vyráběny z plastu. Na ten jsou ale kladeny mnohem přísnější požadavky a musí splňovat přísná kritéria nastavená pro výrobky určené k trvalému styku s potravinami. Plast, z něhož se vyrábí filtrační konvice rozhodně neobsahuje škodlivé BPA ani další příměsi a konvici proto lze bez obav opakovaně používat.

 

Jak fungují filtrační konvice?

Zcela jednoduše. Ujistíte se, že je v konvici přítomna filtrační patrona, případně ji doinstalujete a konvici naplníte vodou. Poté si již můžete do sklenice nalít čistou přefiltrovanou vodu bez nežádoucích příměsí. Mezi látky, které se ve vodě vyskytují a které chceme odstranit patří mimo jiné také vápenaté a hořečnaté soli způsobující tvrdost vody. Ty pak nejenže zanáší spotřebiče, ale také působí nepříznivě na naše zdraví. Abychom se látek způsobujících zvýšenou tvrdost vody mohli zbavit vyvinula značka Brita speciální filtry Brita Maxtra Hard, které jsou zaměřené na tvrdou vodu. Tato technologická novinka si dokáže poradit i s velkým obsahem látek způsobujících tvrdost vody a efektivně je odstranit.Fúzní biopsie prostaty je moderní metoda zachycení rakoviny prostaty

Karcinom prostaty představuje po rakovině plic a tlustého střeva třetí nejčastější zhoubné nádorové onemocnění u mužů. V České republice se nádor prostaty objevuje u více než 63 tisíců mužů. Standardní biopsie má omezené možnosti, vývoj v oblasti diagnostiky však přinesl novou průlomovou metodu pro zachycení karcinomu prostaty.

 

Fúzní perinální biopsie prostaty je inovativní způsob, jak zavčas diagnostikovat karcinom prostaty a správně nastavit léčbu. Diagnóza je navíc přesnější, protože se jedná o jakýsi průsečík dat ze dvou odlišných zdrojů. Pacient podstupuje magnetickou resonanci a ultrazvuk, přičemž získaná data z těchto vyšetření se potom zhodnocují a je možné na jejich základě přesně určit ohraničení ložisek.

 

Diagnostika rakoviny prostaty touto cestou se v České republice provádí prozatím jen v jediném ambulantním zařízení, a to konkrétně v UroKlinikum. Současně se jedná o jednu z prvních klinik provádějících tento způsob biopsie.

 

Pražská urologická klinika UroKlinikum používá kvalitní německou technologii BiopSEE, za kterou stojí významná společnost MedCom.

 

Co je to fúzní perinální biopsie?

Prvně pacient podstoupí magnetickou resonanci, která objasní podezřelé ložisko, a ultrazvuk. Výsledky se potom vzájemně propojí. Všechno zpracovává propracovaný software, jenž dokáže spolehlivě zacílit patologické ložisko. Lékař je potom schopen rychle a bezpečně nádor prostaty chirurgicky odstranit.

 

Propojení obrazu magnetické resonance a ultrazvukového obrazu nastává v reálném čase, a to právě pomocí integrovaného softwarového modulu. Fúzní biopsie prostaty zajišťuje kontroly v příčné, podélné a endfire rovině, čímž se zachytí i opravdu malá podezřelá ložiska. Běžná biopsie malé nádory často neodhalí, a tím pádem nová technologie umožňuje dřívější zachycení zákeřného onemocnění.

 

Výhody fúzní biopsie prostaty

Vyšetření je šetrnější, přesnější a preciznější. Přistupuje se přes hráz, což jsou svaly mezi konečníkem a varlaty.

 

Objednat se na vyšetření můžete přes internet, a to přes elektronický formulář na stránkách urologické kliniky UroKlinikum.

 

Jak probíhá vyšetření a indikace nádorového onemocnění?

Jakmile přijdete k urologovi na prohlídku, ať už preventivní, nebo kvůli akutním problémům, nejprve vám provede vyšetření per rectum, což je vyšetření prstem přes konečník. Preventivně byste měli chodit na kontrolu prostaty jednou ročně, a to po dosažení 40. roku života. Dále se ještě stanovuje z krevního rozboru hladina sérového PSA (prostatický specifický antigen).

 

Fúzní perinální biopsie se provádí ambulantně v lokální anestezii a inhalační anestezii. Po vyšetření ještě zůstanete půl hodiny v klidu na pozorování, a potom se můžete vrátit domů, ale ještě dva až tři dny odpočívejte. Vyvarujte se také pohlavnímu styku, koupelím ve vaně (raději se jen sprchujte) a těžkým břemenům.

 

Jestliže chcete podstoupit fúzní perinální biopsii, použijte glycerínový čípek a antibiotickou prevenci infekce pro vyprázdnění konečníku. Pokud užíváte léky na ředění krve, vysaďte je pět dnů před vyšetřením, ale až po konzultaci se svým ošetřujícím lékařem.

 

Jakmile přijdete na kliniku, nejprve projdete přípravou, která zabere asi 15 minut. Odběr vzorků trvá zhruba 10 minut.

 

Výsledek máte k dispozici během nadcházejících 10 až 14 dnů. Histopatologický rozbor odebrané prostatické tkáně vám pak lékař předá a vše vám důkladně vysvětlí. V případě, že je diagnostikován karcinom prostaty, navrhne vám další léčbu a možnosti terapie (radioterapie a hormonální terapie).

 

Zdroj informací pro článek: https://www.uroklinikum.czJak konopný olej CBD působí v našem těle

Konopí pomáhá, jak dosvědčují zkušenosti tisíce nemocných po celém světě. Co se ale přesně děje, když požijete kanabidiol, ať už jako kapky nebo vapováním? Aktivuje se váš endokanabinoidní systém.

 

Kanabinoidy jsou totiž nejen rostlinného původu, v tom případě mluvíme o fytokanabinoidech, kdy předpona fyto- znamená „rostlinný“, ale je přítomný také v těle všech obratlovců, včetně člověka. V tom případě nesou označení endokanabinoidy a jejich úkolem je udržovat rovnováhu při celé řadě tělesných procesů.

 

Receptory, jak fungují?

Receptory endokanabinoidního systému se vyskytují v celém těle a mají vliv na naši motoriku a imunitní systém. Endokanabinoidy, které naše tělo přirozeně produkuje, působí na tyto receptory a zklidňují mimo jiné stresovou odezvu na bolesti a záněty po celém těle.

 

A to je právě tajemstvím všestranného léčivého účinku CBD oleje při léčbě celé řady onemocnění a chronických bolestí. Když CBD olej vstoupí do organismu, kanabioly v něm obsažené se aktivují v kontaktu se zmíněnými receptory a začnou aktivně působit na obnovení rovnováhy.

 

Endokanabinoidní systém fascinuje vědce od jeho objevení v 60. letech minulého století. Tisíce vědeckých studií se zabývá jeho výzkumem, a ačkoliv je stále třeba zodpovědět mnoho otazníku, už teď se vědci a lékaři shodují, že endokanabinoidní systém je zásadní pro naše zdraví a schopnost organismu reagovat na měnící se prostředí.

 

Přidejte do své domácí lékárny například CBD olej 10% z naší nabídky a vyrovnejte se lépe s každodenním stresem, chronickými bolestmi a záněty.

 

CBD olej cena – vyplatí se?

Při rozhodování, zda investovat do CBD oleje, se lidé jednak potýkají se stigmatem, které se roky na konopné produkty váže, a jednak je odrazuje vyšší cena. Kanabidiol nemá žádné psychotropní účinky, jak už v roce 1979 prokázala americká vědecká studie, a je tudíž legální a v Česku dostupný. Zadejte si do vyhledávače CBD olej Praha a seznam desítek obchodů, které CBD legálně nabízejí, vás přesvědčí. Cena produktu pak odpovídá blahodárnému účinku, který CBD olej uživatelům přináší. A lepší kvalita života nebo úleva od bolesti jsou nedocenitelné. +420 777 625 667
info@beltina.cz

All rights reserved. Beltina 2013-2015
Beltina - prodej potravinových doplňků pro Vaše zdraví

Inzerce zdarma, bazar bez registrace. Okamžité zveřejnění inzerce.


Zahradní technika za akční ceny s dopravou zdarma a dárkem. Autorizovaný prodejce.


Tipnet.cz - nákupní galerie s nejprodávanějším zbožím. Tip na dárek?


Bazénová chemie, bazény a bazénové příslušenství. Specialista na bazény.


+420 777 625 667
info@beltina.cz

Barevné samolepky na zeď do dětského pokoje.
Originální samolepky na zeď vše skladem.