poradna online
Choroby a onemocnění
příznaky, příčiny a jak je léčit
Vitamíny
působení, účinky a dávkování
Minerály
působení, účinky a dávkování
Bylinky a léčivky
Blahodárné účinky bylinek
Doplňky stravy
Působení a účinky doplňků stravy

Jak vybrat studentský batoh a školní aktovku?

Sháníte pro svého školáka vhodnou aktovku nebo batoh? V takovém případě byste neměli sáhnout hned po prvním modelu, který zahlédnete, protože je nezbytné zohlednit i několik faktorů. U dětí je rozhodující především vzhled, ovšem design není všechno, stejně tak byste se měli zaměřit také na velikost, ergonomii, hmotnost a podobně. V následujících řádcích vám prozradíme, jak studentský batoh i školní aktovku vybrat, abyste nekoupili zajíce v pytli od tygra.

Současný trh je opravdu rozmanitý a nabízí školní batohy v různých provedeních. Co se značek týče, těch existuje také nepřeberné množství. Prvně byste si měli ujasnit, jestli hledáte aktovku pro prvňáčka, nebo už batoh pro žáka druhého stupně, respektive studenta střední školy.

 

Správná konstrukce je základ

Každá školní aktovka pro prvňáčka by měla splňovat normu ČSN 79 6506, což všechny produkty od předních značek mohou slíbit. Určitě se nevyplácí šetřit, protože by to mohlo odnést zdraví vaší ratolesti, například špatným vývojem páteře a podobně.

Batoh i aktovka by měly disponovat polstrovanými zády, ideálně anatomicky tvarovanými. Všechno uvedené dokonale splňují aktovky od značky STIL, která patří mezi české šampiony v této oblasti.

Dále byste se měli zajímat o ramenní popruhy, u nichž je vyžadována šířka alespoň čtyři centimetry, protože pak se nezařezávají do kůže. Jestliže chcete, aby studentský batoh i aktovka rostly s vašimi dětmi, popruhy by měly být nastavitelné.

 

I hmotnost je důležitý faktor

Pamatujte na to, že dítě si do aktovky ještě dá několik knížek a sešitů, a proto vybírejte modely s co nejnižší hmotností, protože jedině tak zádům vašich potomků ulevíte. Školní batohy pro 2. stupeň a nejlehčí školní aktovky mívají hmotnost okolo 700 gramů až jednoho kilogramu.Zhubnete rychleji cvičením nebo stravou?

Mnozí z nás, kteří chtějí zatočit s přebytečnými kilogramy, si pokládají otázku, zda hubnout pomocí zdravé stravy nebo pravidelným cvičením. Pojďte s námi najít odpověď a zjistit, kde je pravda. Výsledkem bude vaše vyšší sebevědomí a vypracované tělo.

 

Jak začít

Nejtěžší otázka, když chcete hubnout, je jak začít. Jak začít s plánováním jídla, jak začít se cvičením a jak začít hledat tu správnou motivaci, díky které u cvičení a zdravého stravování vydržíte. V tomto případě je důležité vědět, čeho chcete dosáhnout, jak silná je vaše vůle a co všechno tomu dokážete obětovat.

 

Správný jídelníček

Pokud si myslíte, že stačí správně jíst, tak bude vaše hubnutí delší a méně efektivní. Zdravá strava je základem hubnutí, ale rozhodně není všechno. Obzvlášť pokud hubnete z vyšší váhy. Je důležité zapojit i cvičení, aby vám nezůstala visící kůže, případně aby se tělo hezky formovalo.

 

Čemu se vyhnout

Ve svém redukčním jídelníčku se vyhněte smaženým pokrmům, sladkostem a zkuste alespoň ze začátku vynechat i bílé pečivo a alkohol. Bílé pečivo nahraďte vícezrnným, celozrnným a žitným pečivem. Místo alkoholu si raději dopřejte kvalitní bílé nebo zelené čaje. Případně oblíbené smoothie nápoje, které vám dodají energii a potřebné živiny.

 

Pravidelné cvičení

Cvičení je důležitou součástí hubnutí, pokud však budete nadále jíst za dva, cpát se nezdravými pokrmy, smaženými polotovary a sladkostmi, vaše ručička na váze dolů opravdu nepůjde. Pokud vás cvičení, například ve fitness centru nebaví, najděte si jinou aktivitu, u které vydržíte.

 

Cvičení doma

Nejlepším způsobem, jak začít, je cvičení doma. Pořiďte si rotoped a dopřejte si denně jízdu na rotopedu. K prvním překvapivým výsledkům stačí 40 minut denně a po měsíci si budete kupovat menší kalhoty. Skvělý způsob hubnutí je také pomocí běhání, pokud nechcete běhat venku před lidmi nebo ve špatném počasí, tento problém vyřeší běžecký pás, který můžete mít třeba v obývacím pokoji.

 

Kombinace obojího

Ověřený způsob, jak většina lidí zhubla, je kombinace pravidelného cvičení a zdravého jídla. Najděte si aktivitu, která vás bude bavit, a naučte se vařit zdravěji. Nemusíte se vzdávat svých oblíbených jídel, jen si je dopřejte ve zdravější verzi, případně si je jednou za čas dejte. Cvičte alespoň třikrát týdně a zařaďte do svého cvičebního plánu víc kardio aktivit, například jízdu na eliptickém trenažéru, cvičení pomocí vibrační plošiny nebo výše zmíněný rotoped, případně běžecký pás.5 důvodů, proč se pronájem motodlahy na koleno vyplatí. Záleží na ceně i pohodlí

Po operaci kolene, ať výměně kloubu - totální endoprotéze (TEP), plastice křížového vazu (ACL), artroskopii či akromioplastice pacienti rehabilitují na motorové dlaze. V článku vám ukážeme, proč si dlahu vypůjčit a co na ní nejvíce oceníte.


Pronájem motodlahy se vám vyplatí hned 5x

●        Věděli jste, že zcela nová motodlaha stojí 125 000 Kč bez DPH? Cena denního pronájmu je pouhých 250 Kč.

●        Pacient bude po operaci potřebovat motodlahu několik týdnů. Po vypůjčení ji odešle zpět do půjčovny motodlah. Nemusí se starat o servis a ani údržbu přístroje, případně ji prodávat do bazaru.

 

 

●        Vypůjčit si motodlahu je snadné a rychlé. Vyplníte formulář, nebo zavoláte na telefonní čísla 241 403 520, 774 728 722 a domluvíte si další podrobnosti.

●        Půjčovna motodlahy vám dodá motodlahu až domů. Je jedno, jestli bydlíte v Praze, Brně, Plzni, Liberci nebo na malé vesnici. Pacienti dostali motodlahu také do Mladé Boleslavi, Staré Boleslavi, Kolína, Bakova, Mnichova Hradiště, Jablonce nad Nisou, Českých Budějovic, Tábora Jindřichova Hradce i Olomouce. Zajímá vás více? Podívejte se na článek Pronájem motodlahy se vám vyplatí. Podívejte se proč.


Cena půjčovného a kde si motodlahu vypůjčit

Půjčovné na jeden den stojí 250 Kč. Cena se snižuje od 31. dne, kdy zaplatíte pouze 220 Kč. Při pronájmu motodlahy alespoň na jeden týden vám půjčovna Proormedent doručí motodlahu po Praze zdarma a naučí Vás s ní zacházet. Při vypůjčení na dva týdny a více vám motodlahu doručí zdarma také do Středočeského kraje. Vypůjčte si přístroj v půjčovně motodlah ještě dnes. V některých měsících v roce je o motodlahu velký zájem. Pro pronájem volejte na telefonní číslo 241 403 520, nebo na mobilní číslo 774 728 722, nebo napište na e-mail info@proormedent.cz Také můžete vyplnit na webu krátký formulář.Jak rehabilitovat s motorovou dlahou

Do motodlahy vložíte nemocnou končetinu, nastavíte botičku i velikost dlahy tak, aby vám dobře seděla. Nastavení je velmi snadné a pro pohodlnou a správnou úpravu můžete použít také instruktážní video, v němž je vše velmi dobře vysvětleno. Motorová dlaha se ovládá dálkovým ovládáním. Přístroj se nemusí přestavovat pro pravou a levou nohu zvlášť. Díky motodlaze budete rehabilitovat správně, efektivně a zajistí se plynulý pasivní pohyb končetiny.

 

Rehabilitovat s motodlahou se vyplatí

Díky cvičení na motorové dlaze se zlepší hojení kloubní chrupavky, šlach, vazů a měkkých tkání. V operované končetině se bolest sníží a zvýší se rozsah pohybu v kolenním kloubu. Noha se rozhýbe postupně, rehabilitace není tak bolestivá nebo nepříjemná. Pravidelná a efektivní rehabilitace eliminuje možné komplikace, které se objevují při zatuhnutí kloubu, otoky se dříve vstřebávají, kloub nezatuhne, zlepší se lymfatická cirkulace měkkých tkání v kolenním kloubu. Rehabilitovat můžete kdykoli budete mít čas a nemusíte docházet k ortopedovi nebo do speciálního rehabilitačního zařízení.

 

Jak rehabilitovat po TEP a kdy se vrátit do práce

Bezprostředně po rehabilitaci musíte nosit minimálně dva týdny protiembolické punčochy. Po TEP či ACL je potřeba pravidelně rehabilitovat. Rehabilitace trvá přibližně dvanáct týdnů. Nemocný navštěvuje rehabilitaci, kde cvičí pod dohledem fyzioterapeuta. S motodlahou bude rehabilitace efektivní a pravidelná. Přístroj využívají hodně sportovci, osoby v produktivním věku a v neposlední řadě i senioři. Rekonvalescence se u každého pacienta mírně různí a trvá různě dlouhou dobu. Záleží na tom, jak efektivně a pravidelně rehabilitujete. Jestliže pracujete v kanceláři a většinu času trávíte sezením na kancelářské židli, můžete se vrátit do práce přibližně za tři měsíce až půl roku.

 

Jak si vypůjčit motodlahu

Cena motodlahy na jeden den je 250 Kč. Při dlouhodobé výpůjčce zaplatíte od 31. dne za jeden den 220 Kč. V některých měsících bývá o motodlahu zájem, a právě proto je vhodné zamluvit si motodlahu co nejdříve. Objednejte si ji na telefonních číslech +420 241 403 520, 774 728 722, napište na e-mail info@proormedent.cz, nebo vyplňte na webu krátký formulář.Rakytník řešetlákový – okrasný keř s léčivými účinky

Rakytník řešetlákový – okrasný keř s léčivými účinky

Existuje celá řada rostlin, které jsou známé pro svoje léčivé účinky. Jednou z takových rostlin je i rakytník řešetlákový. Tento okrasný keř s oranžovými plody vyniká totiž nejen svoji krásou, ale také svými léčivými účinky a vysokým obsahem vitamínů. Jeho léčivé účinky byly využívány již ve starověku. Původní domovinou rakytníku je oblast Asie, díky své proslulosti je v současné době ke spatření téměř po celém světě. Cíleně je pěstován i v našich zahradách.

 

Významný zdroj vitamínů

Léčivé účinky má celá rostlina rakytníku. Hlavní uplatnění nacházejí zejména plody oranžové barvy, pro jejichž vznik je zapotřebí mít na zahradě nejméně dvě rostliny – samčí a samičí, neboť se jedná o dvoudomou rostlinu. Velice známý je zejména fakt, že plody rakytníku obsahují vysoké množství vitamínu C, a to mnohonásobně více než například pomeranč. Nechybí v něm i další vitamíny, jako jsou vitamíny skupiny B, dále vitamíny A, D a další biologicky aktivní látky.

 

Protinádorové a detoxikační účinky

Rakytník řešetlákový nachází využití nejen jako významný zdroj vitamínů. Příznivě působí na podporu a zvýšení imunity a proti bakteriím a virům, proto je vhodné rakytník užívat při nachlazení. Dále disponuje protinádorovými účinky a pomáhá při různých infekčních a zánětlivých onemocněních. Zvyšuje též odolnost proti stresu a má významné detoxikační účinky. Mezi léčivé účinky rakytníku se řadí i příznivý vliv na trávení, kardiovaskulární systém a regeneraci pokožky.

 

Užívání v mnoha variantách

Pozitivní účinky rakytníku můžete poznat hned v několika variantách. Pokud rakytník pěstujete na vlastní zahradě, pak si můžete snadno vyrobit domácí marmeládu nebo rakytníkový sirup. Plody lze také usušit a rozemleté plody pak využívat pro výrobu čaje. Mnoho výrobků z rakytníku si lze dnes pořídit i přes internet, například jde o 100% přírodní rakytníkovou šťávu RokiVital. Šťáva z rakytníku je ideální volbou pro posílení imunity ve chřipkových obdobích. Zakoupit si ji můžete například v internetovém obchodě Herbavis.Vyzbrojte se včas! Účinné léky si s chřipkou a nachlazením hravě poradí

Za slunných letních dnů se většina z nás cítí zdravá a plná sil. I když některé z nás zejména v čase tropických veder občas potrápí žaludeční nevolnost či únava, obvykle se s nimi rychle vypořádáme. Pro kardiaky a starší lidi je sice horko zatěžující, stále před ním ale lze utéct do stínu či do klimatizovaných, případně dobře větraných prostor. Mnozí z nás si sice v létě na přílišné teplo stěžuje, ale jakmile přijdou první pošmourné dny, začneme na něj s nostalgií a láskou vzpomínat.


S podzimem přichází i chřipka a nachlazení

Lezavé podzimní počasí rok co rok provází i výrazný nárůst počtu nepříjemných onemocnění. Patří mezi ně rýma, chřipka a nachlazení. Zavítají k nám ihned po skončení babího léta a vytrvale číhají na každém roku nejen na podzim, ale i po celou zimu. Vzdávají se až ve chvíli, kdy se nesmělé sluníčko rozhodne zhruba v polovině jara opět převzít kontrolu nad počasím. I pak se ale v ústraní snaží lapit alespoň nějaké oběti.

 

Chřipku a nachlazení provázejí bolesti celého těla

Všichni to známe. Vytrvalá bolest těla, která dokáže rafinovaně putovat svaly i klouby, případně migréna. Aby toho nebylo málo, nezřídka se připojí i kašel. K tomu ucpaný nos, případně naopak tak intenzivní rýma, že bez kapesníku u obličeje neuděláme pomalu ani krok. Vyhýbat se zdrojům infekce je utopie; v zaměstnání je nachlazená drtivá většina kolegů, ve veřejné dopravě se kašlání ozývá ze všech stran. A i když pracujeme z domu, děti přinesou chřipku ze školy. Naštěstí tu jsou účinné léky na chřipku a nachlazení i léky na rýmu, které nabízí internetová lékárna Benu. A koupit je můžeme z pohodlí a tepla domova. Pro případ výraznějších obtíží si tu můžeme pořídit i léky na hlavu a krk, léky na bolesti těla, léky na horečku a léky na kašel.+420 777 625 667
info@beltina.cz

All rights reserved. Beltina 2013-2015
Beltina - prodej potravinových doplňků pro Vaše zdraví

Inzerce zdarma, bazar bez registrace. Okamžité zveřejnění inzerce.


Zahradní technika za akční ceny s dopravou zdarma a dárkem. Autorizovaný prodejce.


Tipnet.cz - nákupní galerie s nejprodávanějším zbožím. Tip na dárek?


Bazénová chemie, bazény a bazénové příslušenství. Specialista na bazény.


+420 777 625 667
info@beltina.cz

Barevné samolepky na zeď do dětského pokoje.
Originální samolepky na zeď vše skladem.