poradna online
Choroby a onemocnění
příznaky, příčiny a jak je léčit
Vitamíny
působení, účinky a dávkování
Minerály
působení, účinky a dávkování
Bylinky a léčivky
Blahodárné účinky bylinek
Doplňky stravy
Působení a účinky doplňků stravy

Jsme neplodní, co s tím?

Zdá se, že najít si vhodného partnera, usadit se a založit rodinu, je přirozený vývoj. Nikdo z nás ani na chvíli nepřemýšlí o tom, co stane, když tahle přirozenost bude nečekaně narušena oznámením, že jsme neplodní. Bohužel se s tímto faktem setkává stále víc a víc lidí. Hladký průběh přirozeného vývoje a zrání se najednou dostane do zlomového bodu a pár je vystaven zátěžové zkoušce. Jak překonat toto těžké období a i přes nesnáze osudu počít vytoužené miminko?  


Proč nemůžeme počít a kdo za to může?

Aby došlo k požehnanému stavu, je zapotřebí dvou lidí, ženy a muže, respektive vajíčka a spermie. Celý tento proces je znám už dětem na základní škole, takže jeho popisování můžeme asi vynechat. Ovšem pokud nedojde k početí přirozenou cestou při pravidelném nechráněném styku během jednoho roku, někde se něco pokazilo. Oba partneři začínají být frustrováni už ve chvíli, kdy sami vidí, že je něco špatně. Obviňování situaci jen zkomplikuje. Pocit selhání je normální, ale zcela zbytečný. Partneři by se měli navzájem podpořit a podstoupit lékařské vyšetření. Neplodnost je nemoc, která může potkat každého z nás. A stejně jako většinu civilizačních chorob, tak i neplodnost zhoršuje stres, alkohol a nezdravý životní styl. Léčba neplodnosti tedy vyžaduje první krok a tím je diagnóza. Až po zjištění příčiny může být zvolena správná metoda léčby. 

 

Mezi nejčastější příčiny neplodnosti patří: 

· Hormonální poruchy

· Protilátky proti spermiím (u žen i mužů)

· Menší objem ejakulátu (zhoršená pohyblivost spermií, nízký počet)

· Endometrióza

· Změna v anatomii či imunologický faktor

 

Účinné metody léčby

Léčba je zahájena bezprostředně po vyšetření. Podle náročnosti stavu je zvolena adekvátní metoda. Někdy totiž stačí k početí skutečně málo, jako například podpořit ovulaci nebo za pomoci IUI (Intrauterinní inseminace) takříkajíc prorazit spermiím cestu k vejcovodům. V případě, že jsou potíže vážnější, je nutné přistoupit na umělé oplodnění. Tato metoda stále v lidech vyvolává jistou nedůvěru, ačkoli je velice účinná, statistiky hovoří o tom, že každé desáté dítě je ze zkumavky. Není se tedy čeho bát ani za co stydět. Umělé oplodnění může proběhnout různými metodami. Nejznámější je právě spojení vajíčka a spermie ve zkumavce neboli oplodnění in vitro. Proces spojení probíhá přirozeně bez zásahu lékařů. Náročnější asistovaná reprodukce už přímo vpraví spermii do vajíčka, jde o jednu z nejpoužívanějších metod nazývanou ICSI. Více o metodách léčby naleznete zde.

 

Dítě je dar, tak se nevyhýbejme dárcovství

Některé případy neplodnosti však vyřeší už jen dárcovství vajíček nebo spermií. Protože je to velmi citlivá záležitost a lehce zneužitelná, podléhá dárcovství legislativě a je zcela anonymní. Dárkyní vajíček se může stát zcela zdravá žena mezi 18. a 34. rokem. Dárcovství je limitováno věkem proto, že vysoký věk může být jedním z důvodů neplodnosti. Páry, které nemohou použít své vlastní spermie a vajíčka pro mimotělní oplodnění, se mohou s důvěrou obrátit na kliniku zabývající se dárcovstvím. V dnešní době lze darovat i embryo. Na základě vámi vyplněného dotazníku lze najít oba dárce a spojit jejich zárodečné buňky. Embryo je pak poskytnuto k embryotransferu. Dárcovství je jedna z velkých a reálných nadějí, jak se stát rodičem. Více informací o této metodě naleznete zde.

 

Můžeme ovlivnit pozitivní výsledek umělého oplodnění?

Důležité je poslechnout rady lékařů a uvolnit se, eliminovat stres, nekouřit a nepít alkohol. Někdy se samotný problém vyřeší sám jen díky naprostému uvolnění. K uvolněnému stavu nám může pomoci i alternativní medicína, jako je například akupunktura. Tato metoda nám pomůže především harmonizovat naše tělo a dát věcem volný průběh. Jako doplněk mimotělního oplodnění je velice účinná.

 

Článek vzniknul na základě informací poskytnutých webem kliniky KARLSBAD FERTILITY.Podzim, sezona zvěřiny – jak ji správně vařit?

 

Jednou z typických podzimních aktivit jsou i hony divoké zvěře. Po nich pak nadchází období její konzumace. Zvěřina je ceněná především proto, jak se v ní zrcadlí volný způsob života zvěře a složení její stravy . I z těchto důvodů obsahuje velké množství nenasycených mastných kyselin a omega-3 kyselin. I u nás je zvěřina k vidění na talířích stále častěji, stále ale máme v tomto ohledu co dohánět. Využijte proto vašeho pobytu v hotelu na Lipně a zpestřete si jídelníček zvěřinou z naší nabídky, která dokonale ladí s přírodou a malebnou krajinou v okolí Lipna.

 

Na zvěřinu opatrně

Dalo by se říci, že výměnou za výbornou chuť vyžaduje zvěřina zvláštní zacházení a příslušnou pozornost . Na rozdíl od domácích zvířat je maso těch divokých (nebo alespoň polodivokých) mnohem lépe prokrvené, a pokud byste jej chtěli vařit hned po zabití, nezměklo by. Je proto nutné nechat jej uležet neboli uzrát.

Důležitým rozdílem v porovnání s domácí zvěří je to, že dokonale libové maso je v případě zvěřiny spíše na škodu. Zatímco domácí zvířata obsahují vždy nějaký tuk, u zvěřiny tomu tak být nemusí a maso se tak velmi rychle vysuší. Počítat musíte také s delší dobou varu, která může u starších kusů zvěře být až 20 hodin.

 

Různé způsoby přípravy

Jak všichni dobře vědí, zvěřina je výborná jak se zelím, tak se šípkovou omáčkou. Z dalších doplňků lze doporučit houby, brusinky, víno i bylinky jako je meduňka či tymián. Je samozřejmě na místě volit na ten který pokrm to správné maso, zatímco kančí je nejlepší pro přípravu pečínky nebo guláše, svíčková bude nejlepší ze srnčí kýty.

Dostali jste na poctivou a kvalitní zvěřinu chuť? Chcete si zpestřit dovolenou tradičním pokrmem? Neváhejte a dopřejte si jí v krásném prostředí jihočeského kraje v okolí lipenské přehrady, uprostřed překrásné přírody. Restaurace LEYLA *** v hotelu ve Frymburku je vám k dispozici!Opět je tu období nachlazení

Momentální venkovní teploty a vůbec celkový stav počasí přesně odpovídá podzimu. A právě na podzim se lidé nejvíce potýkají s různým nachlazením a chřipkou. Většina lidí se určitě shodne na tom, že asi nejhorším projevem jakékoliv nemoci je kašel. Neobtěžuje totiž pouze nemocného člověka, ale také jeho bezprostřední okolí.

Víte, jakým kašlem trpíte?

Kašel přitom nemá žádný jiný účinek než to, že zprostředkovává průchodnost dýchacích cest. Je to tedy takový obranný mechanismus našeho organismu. Víte ale, že existuje několik druhů kašle? A dokážete je mezi sebou rozeznat? Když totiž víte, jakým typem kašle trpíte, máte hned jasno v tom, jak jej léčit.

Na začátku nemoci se objevuje spíše takzvaný suchý a dráždivý kašel. Každý člověk ho už určitě někdy zažil, je to přesně ten neustupující a vysilující kašel, který často přichází ve formě záchvatů. A právě ten bývá příčinou nepříjemného škrábání v krku, které je způsobené otokem a překrvením sliznice. Často proto také dochází k poškrábání hlasivek a následně až ke ztrátě hlasu. Během nemoci se suchý kašel však může změnit v takzvaný produktivní vlhký kašel. Pacient při něm může vykašlávat žlutě, někdy až zeleně zbarvený hlen. Důležité je proto co nejvíce usnadnit vykašlávání, aby se člověk nezačal dusit.

Jak se zbavit kašle?

Ještě lepší mu je předejít. A lék na kašel může být i dostatečný přísun přirozených vitamínů z ovoce a zeleniny. Pokud se vám ale i přesto nachlazení nevyhne, jsou nejspolehlivější takzvaná antitusika nejčastěji ve formě sirupu či kapek. Jestliže tedy sháníte účinnou léčbu na suchý kašel, zastavte se v nejbližší lékárně a zažádejte si o některý volně prodejný sirup na kašel. Obsahují totiž účinné látky, které si s kašlem poradí a uleví vám. Většinu těchto přípravků mohou bez starostí užívat i malé děti.Pánské kraťasy - Univerzální kus do vašeho šatníku

Nejspíš každý muž vlastní alespoň jedny pánské kraťasy. Oblíbené především v horkých letních měsících, jsou zároveň také univerzálním prvkem šatníku, který nahrazuje například dlouhé tepláky, jejichž délka a schopnost udržovat teplo nemusí být v nesnesitelném horku zrovna to pravé. Popularitu získaly nejspíš kvůli svému pohodlí a všestrannému využití. O tom, jak moc jsou kraťasy oblíbené i u slavných, si můžete přečíst zde.

Pánské kraťasy - Kdy je využít?

Existuje mnoho stylů a materiálů, které se při výrobě pánských kraťasů dají využít. Materiál by měl být pohodlný a dýchat, aby bylo příjemné je nosit jak venku, tak při celodenní domácí relaxaci. Často se používá klasická teplákovina nebo směsi bavlny a elastanu, který zajišťuje volný pohyb. Kraťasy se vyrábějí ve dvou střizích - šortky, které většinou dosahují délky kousek pod hýždě, a ty obyčejné, které sahají nad kolena nebo mírně přes ně. Muži většinou využívají druhou variantu, zatímco tu první si oblíbily dámy. Kraťasy z teplákoviny bývají využívané při domácím odpočinku, každodenních aktivitách nebo při sportu. Nejsou nepříjemně těsné a dopřávají vám dostatek místa k pohybu, což z nich dělá ideální kus oblečení například při posilování. Nicméně nejedná se o prvek šatníku, který by vypadal dobře při formální akci. Silné stránky kraťasů z teplákoviny leží především v jejich pohodlí a přizpůsobitelnosti postavě. Často bývají ozdobené i utahovacími šňůrkami v pase a různými nápisy, které často souvisí se sportem. Pokud se chystáte vyrazit do ulic nebo do větší společnosti přátel, možná by lepší volbou mohly být klasické džínové kraťasy. Jejich střih je téměř stejný jako ten, který denně vídáme u obyčejných džínů, až na rozdílnou délku. Navzdory tomu, že jsou vyrobeny z hrubé džínoviny, riflovina je velmi pohodlná a dá se snadno kombinovat s tričky a košilemi. I v letních dnech vám poskytnou potřebnou vzdušnost a prostor. Navíc, stejně jako v oblasti džínů, vybrat si můžete z velkého množství barev a stylů, protože i kraťasy se vyrábějí například vyšisované, maskáčové nebo trhané. Na jejich výběru není téměř nic, co byste mohli zkazit. Jejich formálnější verzi nabízejí bermudy, běžně nošené s páskem například na golf. Dostupné jsou v mnoha barvách a zpravidla dosahují délky nad kolena. Ačkoliv se původně jednalo o výhradně pánskou módu, bermudy se staly dobrou volbou i pro ženy po celém světě. Nicméně i bermudy jsou kraťasy, takže na události ovládané dresscodem je raději nenoste. Tady si o neoblíbeném dresscodu a pánské etiketě můžete přečíst víc. Pokud hledáte kraťasy na vaši blížící se dovolenou u moře, neváhejte a sáhněte po plážovém typu. Ty plážové jsou většinou ozdobeny pestrými, barevnými vzory, které mají za úkol živě evokovat moře, slunce a léto. Působí mladistvě a většinou je nosí především surfaři. Vyráběné jsou povětšinou z neoprenu a nylonu, nebo jiných látek, které se běžně využívají při výrobě plavek. Délka je většinou pod kolena, aby ochránila surfaře před voskem na prkně. Ačkoliv se jedná o styl určený především k moři, plážové vzory jsou v dnešní době běžně nošeny i na každodenních kusech oblečení, kombinované například s jednobarevnými tričky či košilemi. Pro více uvolněný look pánové sahají po kapsáčích. Jak už název vypovídá, kapsáče mají hodně kapes, což je činí ideálními při cestování nebo lesních procházkách. Veškeré své nezbytnosti si můžete udržet při vás bez obav, že by vás někdo okradl. Často jsou vyráběny v přírodních barvách nebo s maskáčovými vzory, což dodává na naturalistickém vzhledu.

 

Všestranné využití

Kraťasy jsou v poslední době oblíbené muži po celém světě. Jak už bylo zmíněno, dají se využít při mnoha příležitostech, ale jejich velkou předností bude nejspíš možnost vysokého pohodlí za nízkou cenu. Navíc i kraťasy určené pro venkovní nošení poskytují komfort při horkých letních nocích, kdy je na pyžamo moc velké teplo.OZP spustila e-shop s bonusy ke zdravotnímu pojištění

Oborová zdravotní pojišťovna je třetí největší zaměstnaneckou pojišťovnou u nás. Boduje zejména tím, že se snaží pro klienty dělat vždy něco navíc. Jako snad jediné v ČR se jí daří držet krok s moderními trendy. Pro zájemce má totiž nachystaný eshop s bonusy ke zdravotnímu pojištění, díky němuž si svůj bonus může jednoduše vyzvednout úplně každý.

Všechny zdravotní pojišťovny svým klientům proplácí různé služby a produkty, jimiž podporují své zdraví. Může jít o příspěvky na nepovinná očkování, vitamíny, zakoupení cyklistické helmy apod. U většiny pojišťoven si však o tento příspěvek musíte jít zažádat na pobočku, což je zdlouhavé. A klienti kolikrát ani nevědí, že mají na něco takového nárok. OZP se rozhodla tento přístup změnit.

V e-shopu si snadno vyberete

E-shop vitashop.ozp.cz vypadá úplně jako jakýkoliv jiný internetový obchod. Zboží v něm máte rozdělené do kategorií, produkty si lze vkládat do košíku. Jen ceny nejsou uváděné v korunách, nýbrž v bodech, jimiž klienti OZP platí.

Tyto body jsou zčásti navyšovány automaticky, zčásti na tom mají podíl sami klienti. Pokud pravidelně chodí k praktickému lékaři a zubaři, účastní se akcí jako Každý krok pomáhá či chodí přiložit ruku k dílu do nějaké regionální charitativní organizace, získají více bodů.

Nejde jen o internetový obchod

E-shop je součástí portálu VITAKARTA ONLINE, což je systém pro moderní komunikaci se zdravotní pojišťovnou. Obsahuje ještě mobilní aplikaci, jejímž prostřednictvím mohou klienti požádat o proplacení plavání, nákupu cyklistické helmy apod. Stačí vyfotit účtenku a přes aplikaci ji odeslat.

Systém VITAKARTA ONLINE používá přes 300 000 lidí, z nichž 50 000 jej využívá skutečně aktivně každý měsíc. Pro klienty nedůvěřivé k moderním technologiím se samozřejmě nadále nabízí možnost chodit si vše vyřizovat na pobočku, avšak zejména ti mladší si online komunikaci velmi pochvalují. Mají díky tomu šanci rychle získat veškeré informace, které potřebují, a uspoří spoustu času.

V e-shopu je něco pro každého

Na vitashop.ozp.cz lze pořídit spoustu služeb i produktů. Snadno získáte třeba slevu na ergonomickou židli, dietní program, lázeňský pobyt, měření kondice těla, masáž či vitamíny. Velkým hitem je přípravek GS Condro Diamant. Za 554 kreditů jej získáte úplně zdarma, přičemž kdekoliv jinde by vás vyšel nejméně na 500 Kč.

Lze předpokládat, že díky nově spuštěnému e-shopu bude bonusy ke zdravotnímu pojištění využívat daleko více lidí, kteří o nich dříve nevěděli, nebo nechtěli cestovat na pobočku. Pravděpodobně budou mít i snahu navýšit počet svých bodů staráním se o vlastní zdraví. A o to přece jde.

Toužíte také po výhodách online výběru bonusů? Pak se nabízí změna zdravotní pojišťovny. Je ale dost možné, že si i ostatní pojišťovny vezmou příklad z OZP a přinesou něco podobného.+420 777 625 667
info@beltina.cz

All rights reserved. Beltina 2013-2015
Beltina - prodej potravinových doplňků pro Vaše zdraví

Inzerce zdarma, bazar bez registrace. Okamžité zveřejnění inzerce.


Zahradní technika za akční ceny s dopravou zdarma a dárkem. Autorizovaný prodejce.


Tipnet.cz - nákupní galerie s nejprodávanějším zbožím. Tip na dárek?


Bazénová chemie, bazény a bazénové příslušenství. Specialista na bazény.


+420 777 625 667
info@beltina.cz

Barevné samolepky na zeď do dětského pokoje.
Originální samolepky na zeď vše skladem.