poradna online
Choroby a onemocnění
příznaky, příčiny a jak je léčit
Vitamíny
působení, účinky a dávkování
Minerály
působení, účinky a dávkování
Bylinky a léčivky
Blahodárné účinky bylinek
Doplňky stravy
Působení a účinky doplňků stravy

Jak na zdravý vzhled pokožky pomoci kyseliny hyalurónové

Nejdříve si musíme říct, jak by měla zdravá pokožka vlastně vypadat. Je vypnutá a hladká, bez vrásek a jizviček, bez akné a jiných nečistot. Aby naše pokožka vypadala zdravě, musí doopravdy být zdravá. Je tedy nutné jí dodávat léčivé složky a potřebné živiny, zajistit jí dostatečnou hydrataci a vyčištění.

 

Pro zdravou pokožku je nutné mít zdravé celé tělo, tedy držet se zdravého životního stylu. Základ, bez něhož nebude naše pokožka nikdy tak zdravá, jak bychom si přáli, je dostatek odpočinku, pohybu a tekutin a zdravá a pestrá strava. K němu ale musíme navíc naší pokožce zajistit ochranu před nepříznivými vlivy okolí, s nimiž přicházíme do kontaktu téměř neustále. Důležitými látkami, na které bychom při péči o pokožku neměli zapomínat, jsou především kyselina hyaluronová a kolagen.

 

Kyselina hyaluronová je pro své všestranné léčivé schopnosti hojně využívaná v medicíně. Pomáhá při léčbě artritidy, řídnutí kostí, ochabování svalů, chronické únavy nebo suchých očí. Zlepšuje nejen zdravotní stav pacientů, ale také kvalitu spánku, hojení ran, sílu svalů nebo sexuální potenci. A při jejím užívání dochází také k výraznému oživení a vypnutí pokožky. V současnosti tak kyselina hyaluronová ve formě hyaluronového séra tvoří nedílnou součást kosmetického průmyslu. Pro lepší účinky je doporučováno zvolit čistou kyselinu hyaluronovou, tak jak je obsažena v séru značky Hyalurmed. Čím vyšší koncentrace kyseliny, tím výraznější, rychlejší a také trvalejší její účinky budou.

 

Kolagen je jedním z proteinů v našem těle, který se používá i v plastické chirurgii. Díky němu je naše pokožka hydratovaná, napnutá a především zdravá.  Optimal tekutý kolagen obsahuje spolu s ním také kyselinu hyaluronovou, kyselinu listovou či vitamín C. Pokožce jsou jeho prostřednictvím dodávany veškeré potřebné živiny a ona zdravě nejen vypadá – ona zdravá doopravdy je. Optimal tekutý kolagen navíc v našem těle aktivuje vlastní kolagenovou tvorbu, takže jej naše tělo bude samo lépe a více produkovat.První pomoc při alergii

Zima už je snad definitivně za námi a všichni už toužebně vyhlížíme jaro. Delší dny, více slunce, méně vrstev oblečení, cvrlikající ptáčkové, rozkvetlé stromy… Kdo by to neměl rád? Snad jen jedna skupina lidí při těchto slovech zbystřela. Alergici. Pro většinu alergiků je zima relativně klidný obdobím, které je přerušeno prvními kvetoucími rostlinami. Proti projevům alergie se však dá úspěšně bojovat. Stačí jen vědět jak na to.

Alergie a její typy

Alergie souvisí s našim imunitním systémem. V podstatě se jedná o jeho nepřiměřenou reakci na neškodné látky v okolí. Alergií trpí víc jako 2 milióny lidí v České republice. Alergeny se dají rozdělit podle toho, jakým způsobem se dostávají do těla. Rozlišujeme tak alergeny inhalační, potravinové, hmyzí bodnutí a alergie na léky. Mezi inhalační alergeny patří kromě pylů také zvířecí alergeny a plísně. Nejčastějšími potravinovými alergeny jsou vajíčka, mléko, pšeničná mouka, rajčata, ořechy a kořenová zelenina. Hmyz může imunitní systém alergiků potrápit jak bodnutím, tak kousnutím, prostřednictvím kterého se do lidského organismu dostane hmyzí jed. Mezi nejvíce problematický lék, co se týče alergií, patří penicilin.

 

Alergie na pyl v průběhu roku

Pokud trpíte alergií na prach, roztoče, zvířecí srst či např. lepek, je úplně jedno, jaké roční období zrovna vládne. Alergie je doslova celoroční problém. Pokud však máte alergii na pyly, existují měsíce, kdy se vám uleví. Tím spíš, pokud vás dráždí jen některé druhy rostlin. Udává se, že pylová sezóna trvá deset měsíců. V listopadu a prosinci se s žádnými pylovými alergeny nesetkáte. Avšak už v lednu začínají vzduchem poletovat první pylové částice. Potrápit vás může konkrétně líska. Pylová sezóna trvá od půlky května do konce července. Nejvíce alergenu vzduchem poletuje v půlce července, kdy pylová sezóna vrcholí. Konec jara a začátek léta patří také obilovinám. Vysoce alergizující bříza začíná kvést během března. Její jemný pyl odletí daleko, a proto se vám alergická reakce může spustit, i když žádný strom na dohled není. Naopak pylové částice ovocných a okrasných stromů jsou pro většinu alergiků neškodné. Jsou totiž velmi velké a tím pádem i těžké a proto daleko nedoletí.

 

Léčba alergie

Tak jako u každé nemoci, tak i u alergie je důležitá prevence. Jak v tomto případě má vypadat? Důležité je vyloučit alergeny ze svého okolí. To však ne vždy jde. Například v případě alergie na pily je téměř nemožné nepřijít s nimi do kontaktu. V takovém případě musí nastoupit medikamenty. Velmi rozšířené jsou antihistaminika. Ty ovlivňují působení histaminu na tkáně. Mezi nejznámější antihistaminika patří zyrtec a xyzal. Léky, které netlumí alergický zánět ale mírní příznaky alergie, jakými je např. rýma, jsou dekongestiva. Patří mezi ně kapky do nosu nebo i tablety. Bronchodilatancia jsou léky roztahující průdušky. Používají se při akutních záchvatech astmatu. Na lehké formy astmatu a alergické rýmy se používají anitileukotrieny.

Alergie je jedna z nejrozšířenějších nemocí, která umí být hodně nepříjemná. Opuchlé slzavé oči, alergická rýma, zhoršené dýchání. To všechno nás může pěkně potrápit. Naštěstí existují léky, které nám dokáží ulevit a příznaky alergie účinně potlačit.Můj lékař- šikovný portál pro všechny, kterým není zdraví lhostejné

               

Zajímáte se o své zdraví? Hledáte rovnováhu mezi tradičním přístupem a alternativní medicínou? Hledáte dostupný a nezávislý zdroj informací, který by vám umožnil maximálně ze zorientovat v dané problematice opravdu ze všech úhlů? Pak vyzkoušejte internetový magazín Můj-lékař.cz, kde jsou obě strany mince zastoupeny skutečně rovnocenně.

 

                Bylinky a klasická medicína spolu nemusí soupeřit

 

Zelené dary přírody v dnešní době už naštěstí nepatří jen na zaprášenou půdu u babky kořenářky, skutečný rozsah jejich účinků však bývá stále ještě nedoceněn. Bývá jim přiřknut statut „pouhé prevence,“ aniž bychom si uvědomili, že právě tento proces je pro naše zdraví nejzásadnější.

 

Na stránkách muj-lekar.cz se dozvíte o bylinkách vše, co potřebujete. A nezáleží na tom, jestli dáváte přednost tuzemské nebo cizokrajné medicíně, rubrika Rostliny má pro každé něco.

 

S prevencí jde ruku v ruce i Zdravá výživa, proto se na webu zabývají také všemi možnými aspekty tohoto sousloví od populárních výživových směrům, přes účinky běžných potravin až po recenze potravinových doplňků, ke kterým řada z nás sahá v případě nouze.

 

                První pomoc v případě nouze

 

A když veškerá opatření přece jenom selžou? Pak je tu sekce Nemoci, v níž najdou pomoc všichni - od rodičů nejmenších dětí až po seniory. Každé téma je zde probráno komplexně z pohledu lékařů i alternativního přístupu. Samostatné články jsou pak věnovány i příznakům jednotlivých onemocnění. Konečné rozhodnutí výběru správného postupu tak zůstává na čtenáři.

 

Pro snazší orientaci na webu nechybí ani sekce Pro muže a Pro ženy se speciální rubrikou Těhotenství, kde nemají místo žádné pověry či mýty. Informovaný čtenář je totiž zodpovědný čtenář, proto muj-lekar.cz zkrátka přináší vše, co vás zajímá, přehledně a na jenom místě. Stanete se jeho spokojenými čtenáři i vy?Přístroj, který splňuje všechny nároky nemocničních zařízení a záchranných služeb

Snadné ovládání i pro seniory, vynikající pomocník na horských túrách. Lehký přístroj, jenž se hodí i pro ambulantní péči do nemocnic, protože vyhoví všem přísným standardům českého zdravotnictví. Nasycení krve kyslíkem a tepová frekvence, to jsou dvě důležité hodnoty, které musí někteří pacienti měřit opravdu pravidelně – jedině tak předejdou případným zdravotním komplikacím.

 

Přiložíte prst a během několik vteřin znáte detailní výsledky

Bezchybný, velice lehký a inteligentní. Indikace nízké kapacity baterie, stejně jako alarm v případě, že došlo k naměření nezvyklých a potenciálně nebezpečných hodnot. Přesně to je oxymetr, který vám nabídneme hned v několika různých variantách. Například ta, která je vhodná na cesty a pro záchranáře, neváží více než padesát gramů i s bateriemi a je vhodný i pro děti. Díky prstovému pulznímu oxymetru se nebudou muset stresovat z odběrů krve a polykání léků, protože už za pár vteřin bude hotovo.

Přístroj odolný vůči nárazům, ovládaný jediným tlačítkem. Displej, který nabízí mimořádnou spolehlivost a viditelnost i v podmínkách, kdy počasí zrovna nepřeje. Ideální pro kliniky, snadná obsluha, jíž zvládne naprosto každý. Měřit se může nejen doma, ale i v nemocnicích nebo různorodých sportovních aktivitách.

 

Oxymetry nejsou žádnou novinkou, v nabídce jsou už přes dvě dekády

Dvě malé baterie a výdrž celý den, ideální pro horolezce nebo turisty milující vysokohorské oblasti. Samozřejmě také pro letce, amatérské i profesionální. Při těchto aktivitách totiž může dojít snadno k náhlému poklesu tlaku, prstový oxymetr je snadno přenosný a velmi praktický, vhodný i na palubu letadel. Stejně tak dobře jej ale může využít i záchranná služba při svých výjezdech. Monitorování zdravotního stavu je zajištěno na sto procent i v nemocničních zařízeních.Zdraví v ovocí a zelenině

Měli bychom jíst hodně ovoce a hodně zeleniny? Každý říká jak je to zdravé. Je to ale skutečně tak? Nemyslím, že to zas bude tak jednoduché. Nejspíš bude potřeba se nad tím zamyslet. Alespoň trošku. Zdraví netkví v tom, že si za každým jídlem dáme mrkev nebo hrušku, jako na školským oběde. Bude to trochu složitější.

Podívejme se na to pečlivě. Co je u výběru zeleniny a ovoce a jeho následním konzumovaní důležité a na čem záleží? Co musí být splněno, aby to bylo pro naše tělo co nejzdravější a nejvhodnější? Máme pro vás pár zásadních tipů, které se oplatí dobré dodržovat, aby vámi kupovaná a konzumovaná zelenina a ovoce byli jako magnet pro vaše zdraví.

  1. Sezónní výběr

Podle čínské medicíny (a nejenom) je pro nás nejlepší konzumovat proste to, co nám roste pod nosem v daní době v jaké se nacházíme. Jahody v létě, jablka na podzim, atd. Respektive to, co nám může vydržet ve sklepe. Jablka je dobré jíst celou zimu, etc. Po letech modernizací se dostáváme zpátky k tomu, že to, jak to vymyslela příroda bylo nejlepší.

  1. Lokálne suroviny

Když suroviny pochází z lokálních zdrojů je to ještě lepší. Jistě je fajn dát si exotické mango, ale pro náš organizmus je lepší nechat to na výjimečné zážitky, nejlíp v krajině odkud pochází.

  1. Přírodně, bez chemických postreků

Nemusí se to jmenovat Bio. Je však skutečně důležité aby ovoce a zelenina, které konzumujeme, rostlo bez chemikálií a škodlivých pesticid. Když je škodlivý pro skůdci proč by nebyl závadný pro nás? Zamysleli jste se někdy nad tím?

  1. Co a kdy jíst

Zeleninu si můžete dopřávat po celý den, u zeleniny a ovoce však platí pár doporučení. Je dobré konzumovat je dopoledne pro vysoké množství sacharidů, které by se mohli změnit na přebytečné kila navíc.

 +420 777 625 667
info@beltina.cz

All rights reserved. Beltina 2013-2015
Beltina - prodej potravinových doplňků pro Vaše zdraví

Inzerce zdarma, bazar bez registrace. Okamžité zveřejnění inzerce.


Zahradní technika za akční ceny s dopravou zdarma a dárkem. Autorizovaný prodejce.


Tipnet.cz - nákupní galerie s nejprodávanějším zbožím. Tip na dárek?


Bazénová chemie, bazény a bazénové příslušenství. Specialista na bazény.


+420 777 625 667
info@beltina.cz

Barevné samolepky na zeď do dětského pokoje.
Originální samolepky na zeď vše skladem.