poradna online
Choroby a onemocnění
příznaky, příčiny a jak je léčit
Vitamíny
působení, účinky a dávkování
Minerály
působení, účinky a dávkování
Bylinky a léčivky
Blahodárné účinky bylinek
Doplňky stravy
Působení a účinky doplňků stravy

Jak správně skladovat ovoce a zeleninu?

 

Skladování ovoce a zeleniny má svá pravidla. V následujících řádcích se dozvíte co dělat a nedělat, aby vám vše zůstalo dlouho čerstvé a zachovalo si co nejvíce minerálů, vitamínů a živin.

Úspěšné skladování ovoce a zeleniny začíná už při samotném nákupu. Věnujte proto výběru plodů dostatečnou pozornost. Nekupujte otlučené a nahnilé kusy. Berte v úvahu, kdy chcete ovoce nebo zeleninu spotřebovat. Pokud nakupujete na víkend, nezralé plody vám doma v klidu dozrají.

 

Během skladování kontrolujte

Může se stát, že v obchodě něco přehlédnete, zejména při zakoupení celého balení. K poškození může dojít i při přepravě. Balení doma otevřete, zkontrolujte a otlučené či nahnilé kusy vyhoďte. Předejdete znehodnocení zdravých kousků. Pravidelnou kontrolu provádějte i v průběhu skladování.

 

Umývejte až před konzumací

Ovoce a zeleninu umývejte až těsně před spotřebou, jinak smyjete přirozenou ochrannou vrstvu. Pak mají vyšší náchylnost k hnilobě a plísním. Pokud jsou kusy ušpiněné nebo od hlíny, jen je lehce otřete.

 

Co patří a nepatří do lednice

Ne každé zelenině a ovoci vyhovuje skladování v ledničce. Lednice svědčí mrkvi, brokolici, paprikám, salátům, červené řepě, špenátu a bylinkám. Při pokojové teplotě skladujte citrusy, banány a rajčata, jinak v ledničce ztrácí chuť. Avokádo nechte dozrát při pokojové teplotě. Česneku a cibuli je lépe na tmavém a suchém místě.

 

Co nikdy nekombinovat

Dávejte si pozor, jaké druhy ovoce a zeleniny skladujete přímo vedle sebe. Jablka, hrušky, broskve a banány uvolňují při zrání ethylen, který vůbec nesvědčí okurkám, lilkům, dýním, bramborám, brokolici ani mrkvi. Vedle rajčat neskladujte mrkev, která může zhořknout a cibule ztrácí svůj říz.

 

Čistota je základ

Pozornost věnujte i místům, ve kterých ovoce a zeleninu skladujete. Udržujte lednici, komoru, spíž i sklep v čistotě. Pak se doba, po kterou zůstane ovoce a zelenina při skladování čerstvé, výrazně prodlouží. Česnek, cibule, mrkev, brambory, květák či jablka vám vydrží poměrně dlouho, měkké ovoce, jako jsou jahody, maliny a třešně, nebo zelenina, jako rajčata, saláty a okurky je lepší spotřebovat co nejdříve. V každém velkoobchodě s ovocem a zeleninou vám rádi poradí, jak zeleninu a ovoce uchovat, aby vydržely čerstvé.Díky slevovým kupónům ušetříte při nákupech významné částky

Již mnoho let provází internetové nakupování slevové kupóny. Díky nim se dá ušetřit nemálo finančních prostředků. Nemusejí to být přitom pouze velké slevy, protože pokud nakupujete přes internet často, tak více menších slev vám ve výsledku dá pěkný balík peněz. Zkrátka a jednoduše, využití slevového kupónu se rozhodně vyplatí a když se taková možnost nabízí, není důvod ji nevyužít.


Nová doba zásilkových obchodů

Je přitom jedno, jaký sortiment vás momentálně zajímá, protože kupóny jsou k dispozici pro všechny druhy online prodeje. Kdysi byly velmi populární třeba zásilkové obchody, které nyní umožňují ve jménu nové doby také online prodej, přičemž sortiment je široký a stejně zajímavý jako dříve. Třeba takové slevy na Magnet-3pagen.cz rozhodně stojí za to. Můžete zde totiž narazit na velké množství výprodejů a slevových akcí, které jsou pro zásilkové obchody typické. Můžete si vybírat třeba:

 

Je toho ale mnoho dalšího. Obchod navíc nabídne kvalitní služby a zákaznický servis, který je vždy při internetovém nákupu klíčový k celkové spokojenosti zákazníka. Pokud si nevíte rady s výběrem, jednoduše můžete využít zákaznické podpory, která vaše dotazy zodpoví.

 

Nakoupíte také nezbytnosti

Mnoho nákupů se točí kolem toho, že si zkrátka chceme udělat radost. Některé nákupy jsou ale nezbytné. Mezi takové se řadí třeba nákup léků a prakticky většiny typických produktů z lékárny. A také zde lze ušetřit s online kupóny a řada lékáren nabízí také internetový prodej, včetně těch nejznámějších. Hodit se vám tak může slevový kupón DrMax. Tato lékárna sama o sobě nabízí produkty za zajímavé ceny, z nichž mnohé vyrábí pod vlastní značkou. Proč ale nezískat díky kupónu další slevu? Zboží si navíc můžete vyzvednout také osobně na libovolné pobočce, kterých je po republice opravdu mnoho.

 Má Chioská masticha prospěšné účinky pro trávící trakt?

Chioská masticha pomáhá především při žaludečních či střevních obtížích (Crohnova nemoc, infekce bakterií Helicobacter pylori, žaludeční vředy, záněty žaludku, rakovina žaludku). Je známá také tím, že redukuje pálení žáhy, pomáhá s aterosklerózou a vysokým cholesterolem, podporuje činnost tlustého střeva a navíc působí antisepticky, antibakteriálně a antimykoticky. Pozitivní účinky Chioské mastichy potvrzuje několik studií provedených na renomovaných univerzitách a institutech, jejichž výsledky byly zveřejněny v prestižních vědeckých časopisech.

 

Chioská masticha a vředová onemocnění

Jedna z klinických zkoušek byla prováděna na 38 osobách, u nichž byly endoskopicky potvrzeny příznaky vředů dvanáctníku. Části pacientů byla podávána Chioská masticha, druhé části placebo. U 80 % pacientů léčených Chioskou mastichou došlo ke zmírnění příznaků a u 70 % z nich byl endoskopicky prokázán léčebný účinek. U pacientů léčených placebem jsou čísla výrazně nižší. Další z výzkumů prokázal, že po týdnu léčby Chioskou mastichou došlo k symptomatické úlevě u pacientů postižených benigními vředovými onemocněními a u některých došlo k úplnému uzdravení.

 

Chioská masticha a střevní onemocnění

Jedna ze studií se věnuje vlivu Chioské mastichy na prostup bakterií ze střev do krevního oběhu. Vědci v ní zjistili, že tato pryskyřice funguje jako velmi účinná prevence nepříznivých účinků a chrání střeva před poškozením. Jiná studie se věnovala zkoumání vlivu Chioské mastichy na Crohnovu nemoc a z výsledků vyplývá, že došlo k výraznému snížení indexu aktivity a hladiny plazmatických interlukinů a Chioská masticha může fungovat jako důležitý regulátor imunity. Další studie potvrdily, že Chioská masticha potlačuje účinek střevní invertáze, maltáze a laktáze.

 

Chioská masticha - zázrak z přírody

Všechny výše zmíněné a mnohé další studie také jednoznačně potvrzují, že užívání Chioské mastichy, která je čistě přírodním produktem, nevyvolává žádné vedlejší účinky a její užívání je zcela bezpečné. Pokud si chcete být jistí, že kupujete originální Chioskou mastichu, nakupujte na Mastichashop. Jedná se o autorizovaného prodejce pro Českou republiku ustanoveného Asociací pěstitelů mastichy na řeckém ostrově Chios.

 Výkup automobilů za hotové - 4 často opomíjené výhody autobazarů v neprospěch online inzerátů

Jestli vám překáží auto či jiný moto stroj v garáži, výkup automobilů za hotové může být vhodným řešením vašeho problému. Ptáte se, proč zvolit právě tuto metodu prodeje vozidla? Učiňte konec všem pochybnostem a objevte možná na první pohled nenápadné, ale klíčové výhody odkupu vozu autobazarem.

Výkup automobilů za hotové, řekněte sbohem nespolehlivým kupcům

Jistě se shodneme na tom, že mezi největší úskalí internetových bazarů a online inzerátů patří právě neseriózní jednání. Prodejce vystaví nabídku a kupec se zájmem reaguje. Ovšem po několikadenní komunikaci, a v „ideálním“ případě ještě prohlídce vozidla, zájemce cukne. Často zcela bezdůvodně, a právě těmto situacím je lépe se vyhnout, jelikož čas jsou peníze a ty nikdo z nás nechce vyhazovat do vzduchu.

Oproti tomu autobazary nabízejí okamžitou hotovost výměnou za vaše vozidlo. Stačí se domluvit na ceně a všechny starosti na sebe převezme nákupčí. Jednání probíhají rychle, bezstarostně a hlavně spolehlivě.

 

Profesionální přístup

To, co odlišuje amatéra od profíka je nejen znalost v oboru, ale také postoj k problémům. Člověk, který s auty pracuje na denní bázi dokáže odborněji poradit. Ví, co zákazníka nejčastěji trápí a zvládá nestandartní situace. Tyto kvality se hodí nejen v případě nákupu auta, ale také při jeho odkupu.

Jednání probíhá narovinu.

Také se hodí zmínit, že výkupní obchody mají často několik komunikačních kanálů, kde se s nimi můžete snadno spojit. V dnešní době jsou sociální sítě již téměř samozřejmostí pro každou firmu. Proto máte mnohem větší možnosti vzájemného kontaktu oproti internetovým zájemcům, kteří vám sotva poskytnou svůj email a telefonní číslo.

 

Bezvadná auta aneb garance záruky pro budoucí majitele

Nespornou výhodou moto specialistů je zřejmá průhlednost stavu kupovaného produktu. Mnoho zákazníků raději zavítá k profesionálnímu obchodníkovi, který dané auto již sám překontroloval, jelikož jej chce výhodně prodat dál. Bazaroví prodejci v inzerátech zájemcům nabízejí lepší ceny, které jsou často vykoupeny skrytými vadami, což ve výsledku nákup velmi prodraží. Díky tomu je pro vás značně jednodušší vůz prodat autobazaru než soukromníkovi.

 

Mezi nejčastější komplikace při výkupu vozidla, na které je třeba dát pozor, patří:

1) Chybějící či poškozený filtr pevných částic, který může ohrozit vaše zdraví

2) Přetočené tachometry, skýtající větší nebezpečí, než se na první pohled může zdát

3) Exekuce

4) Skryté závady

5) Zfalšovaná technická dokumentace

 

Špatný technický stav vozidla není překážkou

Možná vás před oslovením výkupčího z autobazaru odrazuje vůz samotný. Porouchané součásti, zmačkané plechy a bouraná minulost, to přeci nikdo nekoupí. Není tomu tak! V současné době lze najít i takové autoslužby, které s radostí odkoupí automobil v jakémkoli stavu! Zbavit se tak můžete opravdu čehokoli.

Někteří obchodníci dokonce nechají porouchaný vůz odtáhnout a ihned jej odkoupí.

V některých případech tak může dopravní nehoda či závada po cestě, zkrátka situace, která představuje pomyslnou poslední kapku, přímočaře vést až k okamžitému prodeji vozidla. Není nad to vybavit dvě mouchy jednou ranou!

Nyní už víte, že pouze cena samotná mnohdy nehraje hlavní roli. Při budoucím prodeji vašeho vozu tak již budete o krok napřed, jelikož víte že musíte brát v potaz i časovou náročnost celého výkupního procesu, zvážíte důležitost přístupu odkupujícího k vám, a především zahodíte předsudky o tom, že zanedbaná auta jsou nevykoupitelná.

Plánujete se v blízké době rozloučit s vaším vozem? Podělte se s námi o váš názor na současné možnosti výkupu automobilů. Kde je podle vás nejlepší nechat auto vykoupit? A proč upřednostňujete právě online inzeráty či výkup od auto-bazarových specialistů?8 důvodů, proč se v přiměřeném množství vyplatí pít kávu každý den

8 důvodů, proč se v přiměřeném množství vyplatí pít kávu každý den

Káva patří mezi jedny z nejkontroverznějších nápojů vůbec. Přestože má plno milovníků, kteří si bez svého ranního Nespressa či jiného typu kávy nedovedou svůj den představit, existuje i řada jejích odpůrců, kteří se jí kvůli její hořké chuti naopak obloukem vyhýbají. Stejně tak rozpolcené jsou i názory na to, zda káva zdraví škodí nebo naopak prospívá.   Odpověď totiž není tak jednoduchá, záleží totiž na mnoha faktorech, které zahrnují zdravotní stav daného člověka, počet vypitých šálků za den i druh a kvalitu samotné kávy. Pokud jste dosud pili pouze tu instantní, určitě byste měli vyzkoušet Gourmet kávu, která vám ukáže, jak pravá, kvalitní káva skutečně chutná. Přináší s sebou však mnohem více než jen lahodnou hořkost a pořádný energetický nákop. Jaké další benefity na sobě můžete pocítit?  

  1. Má potenciál prodloužit život - podle nejnovějších studií se u lidí, kteří pravidelně pijí kávu, snižuje pravděpodobnost vývoje některé z hlavních příčin úmrtí, mezi které patří například srdeční onemocnění, mrtvice, cukrovka nebo onemocnění ledvin.
  2. Dokáže zlepšit vstřebávání cukru - káva dokáže zpomalovat uvolňování cukru v krvi, a tak zabraňuje inzulinové rezistenci. V několika výzkumech se navíc potvrdilo, že u lidí, kteří pravidelně pijí kávu, je nižší riziko vývoje cukrovky druhého typu.
  3. Podporuje zdraví srdce - jeden až dva šálky denně mohou pomoci odvrátit srdeční selhání v případech, kdy má oslabené srdce potíže s čerpáním dostatečného množství krve do zbytku těla.
  4. Funguje jako prevence před Parkinsonovou chorobou - nejenže by podle studií mohla káva pomoci tomuto onemocnění předcházet, ale také po pohybové stránce pomáhat těm, kteří jím již trpí.
  5. Chrání zdraví jater - vypadá to, že jak klasická káva, tak i ta bez kofeinu má ochranný účinek na játra. Výzkumy ukazují, že u pijáci kávy bývají testy jaterních enzymů ve zdravém rozsahu mnohem častěji než u lidí, kteří ji nepijí.
  6. Snižuje riziko vzniku rakoviny tlustého střeva - v dnešní době připadne rakovina tlustého střeva zhruba na každého dvacátého třetího člověka. Vědci však zjistili, že káva, ať už s kofeinem nebo bez něj, dokáže riziko vzniku této zákeřné choroby snížit, a to až o 26 %.
  7. Pomáhá předcházet mrtvici - pokud si dopřeje každý den jeden hrnek kávy, můžete podle studií úspěšně předejít tomu, že by vás potkala mrtvice. Samozřejmě to ale neplatí v případě, že si ke kávě zapálíte jednu nebo dokonce dvě cigarety, to byste se pak mohli dočkat spíše opačného výsledku.
  8. Snižuje riziko onemocnění Alzheimerovou chorobou - podle provedených výzkumů byste se dvěma šálky kávy denně mohli vyvarovat tomu, že by se u vás vyvinula Alzheimerova choroba či stařecká demence jako taková.

A na závěr máme pro vás tip, jak si kávu vychutnat ještě více! Kávu si vyzkoušejte namlít doma těsně před její přípravou. Na výběr máte elektrické a ruční mlýnky, s kterými si kávu namelete sami a rozvoníte tak celou místnost. Nakonec zůstane jen jediná povinnost a to vychutnat si oblíbený šálek kávy.+420 777 625 667
info@beltina.cz

All rights reserved. Beltina 2013-2015
Beltina - prodej potravinových doplňků pro Vaše zdraví

Inzerce zdarma, bazar bez registrace. Okamžité zveřejnění inzerce.


Zahradní technika za akční ceny s dopravou zdarma a dárkem. Autorizovaný prodejce.


Tipnet.cz - nákupní galerie s nejprodávanějším zbožím. Tip na dárek?


Bazénová chemie, bazény a bazénové příslušenství. Specialista na bazény.


+420 777 625 667
info@beltina.cz

Barevné samolepky na zeď do dětského pokoje.
Originální samolepky na zeď vše skladem.