poradna online
Choroby a onemocnění
příznaky, příčiny a jak je léčit
Vitamíny
působení, účinky a dávkování
Minerály
působení, účinky a dávkování
Bylinky a léčivky
Blahodárné účinky bylinek
Doplňky stravy
Působení a účinky doplňků stravy

Paulinie nápojová

(Paullinia cupana)
Paulinie nápojová je stále zelený popínavý keř - liána, dorůstající až desetimetrové výšky. Květy jsou bílé, drobné. Plod je hladká, trojpouzdrá tobolka, obvykle jednosemenná, červeně zbarvená, velikosti lískového oříšku. Semeno je kulovité, černohnědé. Dozrává v říjnu a listopadu. Paulinie je tropická jihoamerická rostlina, domácí v horním povodí Amazonky a Orinoka. Plody se sklízejí jak z planě rostoucích, tak i pěstovaných rostlin. Na plantážích se pěstuje podobně jako u nás chmel. Z jedné rostliny se při sklizni získají v průměru čtyři kilogramy plodů.

Nejčastější uplatnění paulinie nápojové


Paulinie nápojová se využívá proti únavě, stimuluje mozkovou činnost, podporuje srdeční činnost, předchází fyzické a psychické únavě. Užívá se proti depresím, tiší bolest a zlepšuje potenci.


Při používaní paulinie nápojové pozor na

Máte-li zdravotní problémy, poraďte se o užívání potravinových doplňků se svým lékařem.

Paulinie nápojová - diskuze

Ostatní bylinky:

| Copyright © 2013-2020 Beltina - potravinové doplňky | Administrace | Výměna odkazů | Casino online nabídky Jedete na dovolenou do zahraničí? Sjednejte si online cestovní pojištění za nejlepší cenu.

Vířivka Villeroy & Boch pro celoroční provoz. Úsporná, zateplená, laminátová, vč. termokrytu. Nekupujte nafukovací vířivky, které vám přes zimu neslouží. Vybírejte z celoročních vířivek Villeroy & Boch nebo Jacuzzi®