poradna online
Choroby a onemocnění
příznaky, příčiny a jak je léčit
Vitamíny
působení, účinky a dávkování
Minerály
působení, účinky a dávkování
Bylinky a léčivky
Blahodárné účinky bylinek
Doplňky stravy
Působení a účinky doplňků stravy

Kava

Kava

(Piper methysticum)
Kava (někdy také kava-kava), člen čeledi pepřovitých, je keř, který roste na četných ostrovech v jižním Pacifiku. Název „kava“ se vztahuje nejen na rostlinu, ale i na nápoj, tradičně připravovaný z rozdrceného kořene s přidáním kokosového mléka nebo vody, který se cedí do kokosových skořápek. Dodává účastníkům pocit pohody a podporuje přátelské popovídání. Rostlina má srdčité listy a kvete neplodnými květy, rozmnožuje se pouze dělením kořenů, které jsou tlusté, sukovité a mohou vážit až 10 kg. Dnes se kava v některých částech jižního Pacifiku pěstuje ve velkém měřítku pro léčivé vlastnosti svého kořene a vyváží se do obchodů se zdravou výživou po celém světě.

Nejčastější uplatnění kavy


Kava zmírňuje úzkost, zklidňuje záchvaty paniky, pomáhá usnout, utišuje bolesti.

Vedlejší účinky kavy

Kava jako portavinový doplněk je velmi bezpečná a vedlejší účinky jsou velmi vzácné. Pouze v ojedinělích případech mohou nastat žaludeční nevolnosti popřípadě alergické kožní vyrážky. V případě pravidelného a časteho piti kavy může dojít k žloutnutí kůže v obličeji, v tomto případě přestaňte kavu užívat.


Kava - diskuze

Ostatní bylinky:

| Copyright © 2013-2020 Beltina - potravinové doplňky | Administrace | Výměna odkazů | Casino online nabídky Jedete na dovolenou do zahraničí? Sjednejte si online cestovní pojištění za nejlepší cenu.

Vylepšete si zdraví s vlastní vířivkou na zahradě . Vířivky Villeroy & Boch k domu, na zahradu i do interiéru. Villeroy & Boch i Jacuzzi.