poradna online
Choroby a onemocnění
příznaky, příčiny a jak je léčit
Vitamíny
působení, účinky a dávkování
Minerály
působení, účinky a dávkování
Bylinky a léčivky
Blahodárné účinky bylinek
Doplňky stravy
Působení a účinky doplňků stravy

Buřina srdečník

(Leonurus sp.)
Buřina srdečník obecný (Leonorus cardiaca) je významná rostlina, jejíž léčivých účinků se využívalo již ve starém Římě. Rodový název znamená v překladu lví ocas (střapatý tvar listů). Novodobější herbáře jí doporučují na „zlé duchy“. V Číně se můžete setkat s její příbuznou odrůdou L. heterophyllus na mírnění menstruačních potíží.

Nejčastější uplatnění buřiny


L.Cardiaca a Heterophyllus se používá jako tonikum a proti palpitacím spojenými s úzkostmi, taktéž nervovým vypětím. Alkaloidy zmírňují menstruační bolesti a uvolňují porodní křeče. L. heterophyllus se dá aplikovat přímo na boláky. Semena jsou dobrá při nepravidelné menstruaci, stimulují krevní oběh.

Buřina srdečník - působení a účinky


Působí relaxačním účinkem, příznivě ovlivňuje srdce a žaludek. Stimuluje dělohu.

Jak buřinu užívat

Z obou druhů se připravuje nálev, který se používá jako tonikum při menopauze, rozrušení, menstruačních bolestech a srdeční slabosti. Po porodu navrací dělohu do původního stavu. Sirup se používá jako nálev a takto i tinktura. Jako kardiotonikum má nejlepší účinky v kombinaci s konvalinkou a hlohem. Semena L. heterophyllus se používají jako odvar při menstruačních bolestech nebo oční lázeň při unaveném zraku nebo zánětu spojivek.

Buřina srdečník - fakta a rady

Ve vyšších dávkách ovlivňuje léčbu srdeční nedostatečnosti.

Vedlejší účinky buřiny

V kontaktu s rostlinou se mohou vyskytovat alergické reakce.


Při používaní buřiny pozor na

Neužívejte jí v těhotenství, jelikož spadá do uterostimulancií.

Buřina srdečník - diskuze

Ostatní bylinky:

| Copyright © 2013-2020 Beltina - potravinové doplňky | Administrace | Výměna odkazů | Casino online nabídky Jedete na dovolenou do zahraničí? Sjednejte si online cestovní pojištění za nejlepší cenu.

Vylepšete si zdraví s vlastní vířivkou na zahradě . Vířivky Villeroy & Boch k domu, na zahradu i do interiéru. Villeroy & Boch i Jacuzzi.