poradna online
Choroby a onemocnění
příznaky, příčiny a jak je léčit
Vitamíny
působení, účinky a dávkování
Minerály
působení, účinky a dávkování
Bylinky a léčivky
Blahodárné účinky bylinek
Doplňky stravy
Působení a účinky doplňků stravy

Informaco o vitamínech

Vitaminy jsou organické látky nezbytné pro regulaci metabolických funkcí v buňkách a pro procesy uvolňující z potravin energii.
Přibývá důkazů o tom, že některé vitaminy jsou antioxidanty, látky, které chrání tkáňové buňky před poškozením a mohou navíc pomáhat v prevenci některých chorob.
Celkem 13 vitaminu, které se dělí na vitaminy rozpustné v tucích (A,D,E a K), nebo ve vodě (osm vitaminu B a vitamin C).
Rozlišení mezi vitaminy rozpustnými v tuku a ve vodě je důležité, protože v těle se ukládají vitaminy rozpustné v tuku na relativně dlouhou dobu - měsíce nebo dokonce roky. Na druhé straně vitaminy rozpustné ve vodě, s výjimkou vitaminu B12, zůstávají v organismu jen krátce, a proto se musí neustále doplňovat.
Kromě několika výjimek - zvláště vitaminy D a K - si tělo nedokáže samo vitaminy vytvářet, takže pro zachování zdravého stavu je musí dostávat v potravě nebo v potravinových doplňcích.

Vitaminy - seznam

| Copyright © 2013-2020 Beltina - potravinové doplňky | Administrace | Výměna odkazů | Casino online nabídky Jedete na dovolenou do zahraničí? Sjednejte si online cestovní pojištění za nejlepší cenu.

Vířivka Villeroy & Boch pro celoroční provoz. Úsporná, zateplená, laminátová, vč. termokrytu. Nekupujte nafukovací vířivky, které vám přes zimu neslouží. Vybírejte z celoročních vířivek Villeroy & Boch nebo Jacuzzi®