poradna online
Choroby a onemocnění
příznaky, příčiny a jak je léčit
Vitamíny
působení, účinky a dávkování
Minerály
působení, účinky a dávkování
Bylinky a léčivky
Blahodárné účinky bylinek
Doplňky stravy
Působení a účinky doplňků stravy

Benedikt lékařský

Benedikt lékařský

(Cnicus benedictus)
Benedikt lékařský je jednoletá bylina dorůstající až do výšky 60 cm s ostnitými na plochách chlupatými listy. Benedikt lékařský je pěstován na mnoha místech jako je Evropa, Jižní Afrika, Severní a Jižní Amerika, kde také roste jako plevel. Původem benediktu je ovšem středomoří. Benedikt obsahuje řadu látek jako jsou silice, hořčiny, flavonoidy, soli hořčíku, vápníku a draslíku, vitaminy skupiny B a jiné. Blahodárně účinkuje na zažívací ústrojí a může pomoci v léčbě virových onemocnění.

Nejčastější uplatnění benediktu lékařského


Benedikt lékařský se uplatňuje zejména při žaludeční slabosti, nechutenství, nadýmání, při zánětu sliznic trávícího ústrojí, dně, lupence a léčbě pásového oparu.

Benedikt lékařský - působení a účinky


Benedikt lékařský se užívá zejména při žaludeční slabosti, nechutenství, nadýmání, při zánětu sliznic trávícího ústrojí nebo při rekonvalescenci po operaci trávícího ústrojí, a také při žlučníkových chorobách.Vzhledem k tomu, že zvyšuje vylučování kyseliny močové z těla, může být s úspěchem aplikován i při dně a některých revmatických chorobách. Zevně jej lze použít na špatně se hojící rány, na kožní záněty, bércové vředy, ekzémy, v některých případech bývá úspěšný i při léčbě lupénky. Antivirové působení benediktu lékařského se využívá také při léčbě pásového oparu. Benedikt lékařský zlepšuje trávení, podporuje tvorbu žluče, působí močopudně a zvyšuje vylučování kyseliny močové, působí desinfekčně, antibakteriálně a virostaticky, dokonce i na viry HIV.

Vedlejší účinky benediktu lékařského

Benedikt lékařský může při předávkování vyvolat nevolnost, zvracení a podráždění ledvin.


Při používaní benediktu lékařského pozor na

Benedikt lékařský může při předávkování vyvolat nevolnost, zvracení a podráždění ledvin. Máte-li zdravotní problémy, poraďte se o užívání potravinových doplňků se svým lékařem.

Benedikt lékařský - diskuze

Ostatní bylinky:

| Copyright © 2013-2020 Beltina - potravinové doplňky | Administrace | Výměna odkazů | Casino online nabídky Jedete na dovolenou do zahraničí? Sjednejte si online cestovní pojištění za nejlepší cenu.

Vylepšete si zdraví s vlastní vířivkou na zahradě . Vířivky Villeroy & Boch k domu, na zahradu i do interiéru. Villeroy & Boch i Jacuzzi.

Bonprix slevovĂ˝ kĂłd

Ušetřete na Bonprix.cz. Na Slevovykupon.net jsou různé slevy.