poradna online
Choroby a onemocnění
příznaky, příčiny a jak je léčit
Vitamíny
působení, účinky a dávkování
Minerály
působení, účinky a dávkování
Bylinky a léčivky
Blahodárné účinky bylinek
Doplňky stravy
Působení a účinky doplňků stravy

Matrace stojí za kvalitnějším spánkem. Co dalšího pomáhá?

Užívejte si spánek, který vám dodá energii na celý den. Jakmile se budíte rozlámaní a v horším stavu, než když jste do postele ulehávali, je načase se zamyslet, kde je problém. Postel vám musí přinášet klid a relax, pokud to tak není, zkuste tyto jednoduché pomocníky.

 

Postel na vhodném místě

I když máte malý byt, vždy byste postel měli mít na místě, kde je vám opravdu příjemně. Odborníci například tvrdí, že nohy směřující z postele přímo ke dveřím člověku nedovolí se plně uvolnit. Zvolte raději kout v místnosti, kde se budete instinktivně cítit v bezpečí a nebude třeba celou noc být jako na trní.

 

Volba matrace

Napadlo vás již vyhodit svou starou matraci a vyměnit ji za kvalitní matraci, která vám dovolí relaxovat? Myslete při výběru na to, že musí splňovat vaše váhové požadavky, abyste do ní nevytvořili proleženinu. Na takové matraci by se vám mělo usínat bez problému. Pokud ale stále cítíte tlak, zkuste jinou tvrdost.

Problém může být také v polštáři, který si buď vkládáte příliš na záda, až na lopatky nebo nepodpírá hlavu tak, jak by měl. Při nesprávné poloze můžete výrazně ublížit své krční páteři.

 

Větrání a vlhkost

Kromě umístění postele a volby matrace je důležitá také atmosféra pokoje, ve kterém se ke spánku ukládáte. Určitě nezapomeňte každý den pořádně a intenzivně vyvětrat. Vlhkost a tma jsou ideálním místem pro množení plísní, bakterií a dalších nezvaných hostů, kteří se dříve nebo později projeví na vašem zdraví.

Nedovolte, aby se vlhkost nebo prach ve vaší ložnici ukládaly. Pořiďte si pohlcovač vlhkosti nebo čističku vzduchu a budete mít vyhráno.

Prostředí ovšem netvoří jen tyto neviditelné aspekty, ale také hmotné věci. Nábytek, barvy a vybavení volte vždy tak, abyste se sami cítili dobře, nikoli podle moderních trendů. Jen tak získáte jistotu, že se uvolníte a usnete bez zbytečných problémů.

 

 

+420 777 625 667
info@beltina.cz

All rights reserved. Beltina 2013-2015
Beltina - prodej potravinových doplňků pro Vaše zdraví

Inzerce zdarma, bazar bez registrace. Okamžité zveřejnění inzerce.


Zahradní technika za akční ceny s dopravou zdarma a dárkem. Autorizovaný prodejce.


Tipnet.cz - nákupní galerie s nejprodávanějším zbožím. Tip na dárek?


Bazénová chemie, bazény a bazénové příslušenství. Specialista na bazény.


+420 777 625 667
info@beltina.cz

Barevné samolepky na zeď do dětského pokoje.
Originální samolepky na zeď vše skladem.