poradna online
Choroby a onemocnění
příznaky, příčiny a jak je léčit
Vitamíny
působení, účinky a dávkování
Minerály
působení, účinky a dávkování
Bylinky a léčivky
Blahodárné účinky bylinek
Doplňky stravy
Působení a účinky doplňků stravy

Zdroje omega-3: ve vaší lednici se ukrývá poklad plný zdraví!

Podobně jako se bílkoviny skládají z aminokyselin, tuky a oleje se skládají z mastných kyselin. Tyto mastné kyseliny jsou nesmírně zdravé! Navíc zdroje omega-3 kyselin máte i ve vaší lednici. Víte, jaké to jsou?

 

Mastné kyseliny jsou jedním ze stavebních kamenů rostlinných olejů a živočišných tuků, které přijímáme v naší stravě. Mastné kyseliny slouží jako zdroj energie a některé z nich mají také další důležité funkce v našem organismu, zejména:

Omega-3 kyseliny máte i doma

Zdroje omega-3 jsou až překvapivě dostupné. Obecně lze říci, že potravinami bohatými na omega-3 jsou semínka, ořechy, ryby a některé druhy zeleniny. Ale o jaké potraviny se jmenovitě jedná?

Jak omega-3 správně konzumovat?

Ryby – Ryby doporučujeme konzumovat vždy čerstvě připravené, buďto vařené v páře, pečené, grilované, nebo dušené. Smažením bychom znehodnotili cenné látky obsažené v rybím mase. Z tuňáka či makrely lze vyrobit lahodnou pomazánku, kterou si můžeme namazat na slunečnicový chleba a posypat lněným semínkem. A o zdravou svačinu máme postaráno.

Ořechy – O ořeších platí, že jsou významnou potravinou, avšak pro mnohé velkým alergenem. U ořechů platí s mírou, na druhou stranu bychom je ze stravy neměli vynechávat úplně. Ořechy můžeme konzumovat jen tak jako svačinku mezi hlavními jídly. Výborné jsou též na snídaňové kaše a do ovocných salátů.

Řasy – Přírodních mořských řas není třeba se obávat. K dostání jsou v sušené formě, v takové podobě se skvěle hodí do salátů nebo na posypání krémové polévky.

Kapusta, avokádo – Růžičková kapusta je známá svou specifickou chutí. Doporučujeme vařit ji na skus v páře a podávat například k masu místo brambor či rýže. Z avokáda lze vytvořit skvělou pomazánku a to smícháním avokáda, řepkového oleje a například lučiny nebo jiného čerstvého sýra.

Vejce – Při výběru vajíček bychom měli brát ohled na typ chovu. Zvířatům ve velkochovech se nedostává kvalitní stravy, jako například slepicích chovaným v domácím prostředí. Proto čím hodnotnější podmínky chovu slepic, tím také hodnotnější produkt, čili vajíčko. Z vajec můžeme vytvořit chutné pomazánky, vajíčka můžeme uvařit a dát si je k obědu například posypaná semínky, doplněná o salát s řepkovým olejem a filetem z lososa.

+420 777 625 667
info@beltina.cz

All rights reserved. Beltina 2013-2015
Beltina - prodej potravinových doplňků pro Vaše zdraví

Inzerce zdarma, bazar bez registrace. Okamžité zveřejnění inzerce.


Zahradní technika za akční ceny s dopravou zdarma a dárkem. Autorizovaný prodejce.


Tipnet.cz - nákupní galerie s nejprodávanějším zbožím. Tip na dárek?


Bazénová chemie, bazény a bazénové příslušenství. Specialista na bazény.


+420 777 625 667
info@beltina.cz

Barevné samolepky na zeď do dětského pokoje.
Originální samolepky na zeď vše skladem.