poradna online
Choroby a onemocnění
příznaky, příčiny a jak je léčit
Vitamíny
působení, účinky a dávkování
Minerály
působení, účinky a dávkování
Bylinky a léčivky
Blahodárné účinky bylinek
Doplňky stravy
Působení a účinky doplňků stravy

7 způsobů, jak účinně bojovat s únavou

S jarem často přichází úbytek energie a špatná nálada a ta mnohdy ústí až v jarní depresi. Trpíte i vy nedostatkem energie a nadšení? Vyzkoušejte efektivní způsoby, které vám pomohou získat energii, vylepšit postavení těla a tím celkově zlepšit váš běžný pracovní den i náladu.


Trávení dlouhých dnů v kanceláři je pro mnoho lidí každodenní realitou. Často z toho bývají otrávení a bez energie, i přes to, že je současná práce baví a chodí tam rádi. O to větší problém to je, když vidíte, že za okny se začínají dny prodlužovat a vy je trávíme před monitorem.

 

Je prokázáno, že příliš mnoho času stráveného prací na úkor času věnovaného osobnímu zdraví a odpočinku vede k řadě problémů – včetně deprese, nadváhy, svalové bolesti i slabosti.

 

Technologicky řízený svět, spojený s dlouhými pracovními hodinami, má negativní vliv na naše celkové zdraví a pohodu. Náš volný čas se mnohdy také točí kolem odpovědí na e-maily nebo sezení před obrazovkou. Je tedy potřeba najít způsoby, jak celkově zlepšit kvalitu našeho života.

 

 

Správné sezení

Celodenní sezení může způsobit nepříjemný pocit v zádech. Správným sezením se lze vyhnout mnoha běžným problémům se zády.


Tipy pro správné sezení:

Pravidelně vstávejte

Každou hodinu se postavte a alespoň pět minut se pohybujte. Nemusíte nutně opouštět kancelář, už jenom vstání ze židle pomůže uvolnit napjaté svaly a zlepšit krevní oběh. Obáváte se, že si každou hodinu nevzpomenete, nastavte si upomínky na telefonu, abyste nezapomněli pravidelně vstávat.

 

Uvolněte napětí

Poslech oblíbené hudby během přestávky nebo při práci vám zvedne náladu. Sestavte si seznam skladeb, které máte rádi a cítíte se při nich uvolnění, a poslechněte si alespoň několik z nich každý den. Pocitu uvolnění dosáhnete také pomocí jednoduchých protahovacích cviků u pracovního stolu, které můžete provádět během celého dne.


Uvařte si v klidu kávu nebo čaj, připravte si zdravou svačinu a v klidu si ji vychutnejte. Chvilka během, které se odpoutáte od práce vám jen prospěje a navíc vyvážené jídlo prospívá nejen vaší fyzické, ale i psychické kondici.

 

 

Meditujte

Meditace je dobrou volbou pro snížení stresu při práci. Strávit nějaký čas odpojení od chaosu, uklidnit mysl a být v klidném stavu vědomí, vám pomůže koncentrovat se a být při práci produktivnější.

 

Vytvořte seznam úkolů

Celkem často se na první pohled může den zdát velmi stresující, protože jste neseřadili své úkoly podle významu a nestanovili si jasné cíle. Seznam úkolů vám pomůže udržet klid a usnadní práci. Mnoho lidí má tendenci odkládat nejdůležitější úkoly a naplňuje čas tím, že dělá práci, která je snadnější, ale méně důležitá. Jasný a stručný seznam úkolů vás udělá mnohem produktivnějšími.

 

Bavte se s kolegy

Oběd nebo přestávka na svačinu s kolegou vám dává skvělou příležitost k odpoutání se od práce. Když přestávky trávíte sami, často je zkrátíte, trávíte čas starostmi nebo si pauzy neděláte vůbec.

 

 

Během pauzy na oběd či na svačinu nepracujte a místo toho poznávejte své spolupracovníky. Pravidelné a naplánované přestávky vám pomohou být efektivnější. Je-li to možné, přidejte do každé přestávky nějakou aktivitu. Například chůze do schodů je skvělým začátkem.

 

Vysoká hladina stresu a přírůstek hmotnosti nebo potíže při hubnutí mají tendenci jít ruku v ruce. Snažte se pracovat efektivněji, pohodlně sedět a být aktivní během celého dne. Čím produktivnější budete během pracovní doby, tím více času strávíte osobním volnem a zaměřit se na to, abyste se cítili dobře a dělali to, co vás baví.

+420 777 625 667
info@beltina.cz

All rights reserved. Beltina 2013-2015
Beltina - prodej potravinových doplňků pro Vaše zdraví

Inzerce zdarma, bazar bez registrace. Okamžité zveřejnění inzerce.


Zahradní technika za akční ceny s dopravou zdarma a dárkem. Autorizovaný prodejce.


Tipnet.cz - nákupní galerie s nejprodávanějším zbožím. Tip na dárek?


Bazénová chemie, bazény a bazénové příslušenství. Specialista na bazény.


+420 777 625 667
info@beltina.cz

Barevné samolepky na zeď do dětského pokoje.
Originální samolepky na zeď vše skladem.