poradna online
Choroby a onemocnění
příznaky, příčiny a jak je léčit
Vitamíny
působení, účinky a dávkování
Minerály
působení, účinky a dávkování
Bylinky a léčivky
Blahodárné účinky bylinek
Doplňky stravy
Působení a účinky doplňků stravy

Garnýže a další vybavení, které bude vaše okno potřebovat

Garnýže a další vybavení, které bude vaše okno potřebovat

Ať už jsou vaše okna vybaveny žaluziemi nebo ne, garnýže budete potřebovat. Bez záclon a závěsů je totiž interiér domu prázdný. A tento bytový textil drží právě garnýže. Nesmíme zapomínat, že garnýže mají hned dvojí funkci. Tou první je samozřejmě dekorační funkce – záclony i samotné garnýže mohou být velmi zajímavým nebo naopak nenápadným doplňkem vašeho domova. Podle toho, jaký typ zvolíte. Druhou funkcí je praktická funkce – zabrání nechtěným pohledům z ulice do vašeho interiéru.

 

Garnýže

Garnýže najdeme v oddělení okenních dekorací. Jejich hlavním úkolem je držet zavěšené záclony a závěsy. Snadno je můžete sladit s interiérem vaší domácnosti, protože se vyrábí v různých provedení. Vybírat si můžete z několika materiálů. Oblíbené jsou dřevěné garnýže, protože mají přírodní vzhled. Nicméně nejpopulárnější jsou kovové garnýže. Mají totiž univerzální vzhled, který se hodí do moderních i tradičních domácností.

 

Držáky garnýží

Držáky garnýží obvykle dostanete jako součást balení. Koupit si ale můžete také speciální držáky, které mohou na první pohled zaujmout. Držáky jsou trvale připevněné ke stěně pomocí hmoždinek a šroubů. Jejich funkce je velmi důležitá: mají udržet garnýže na svém místě. Výjimku tvoří kolejnicové garnýže, které jsou umístěny až u samotného stropu a jsou takřka neviditelné.

 

Kroužky a žabky

Kroužky a žabky mohou být součástí garnýží, většinou si je ale budete muset dokoupit. Kroužky můžete sehnat dřevěné nebo kovové podle toho, z jakého materiálu jste si koupili samotné garnýže. Kromě toho si je můžete vybrat také v tiché verzi, což znamená, že kroužky jsou zevnitř vyplněné vrstvou teflonu. Pokud budete odtahovat záclony či závěsy, nebude to slyšet. Navíc toto řešení také šetří životnost garnýží i kroužků.

 

Ozdobné koncovky

Pokud je sladíte s designem svého interiéru, získáte velice atraktivní dekorativní prvek.

+420 777 625 667
info@beltina.cz

All rights reserved. Beltina 2013-2015
Beltina - prodej potravinových doplňků pro Vaše zdraví

Inzerce zdarma, bazar bez registrace. Okamžité zveřejnění inzerce.


Zahradní technika za akční ceny s dopravou zdarma a dárkem. Autorizovaný prodejce.


Tipnet.cz - nákupní galerie s nejprodávanějším zbožím. Tip na dárek?


Bazénová chemie, bazény a bazénové příslušenství. Specialista na bazény.


+420 777 625 667
info@beltina.cz

Barevné samolepky na zeď do dětského pokoje.
Originální samolepky na zeď vše skladem.