poradna online
Choroby a onemocnění
příznaky, příčiny a jak je léčit
Vitamíny
působení, účinky a dávkování
Minerály
působení, účinky a dávkování
Bylinky a léčivky
Blahodárné účinky bylinek
Doplňky stravy
Působení a účinky doplňků stravy

Cyklistice byste se měli věnovat pouze s kvalitním vybavením

Cyklistika patří k velmi oblíbeným činnostem nejen v našich zeměpisných šířkách, ale obecně na světě. Jedná se o sport, jenž se dá vykonávat většinu dní v roce, snad s výjimkou příliš tuhých zim.

Na rozdíl od běhání však budete potřebovat více než jen kvalitní obutí. Základem je kolo, nicméně ani to většinou samo o sobě nestačí. Je vhodné koupit si i správné vybavení.

 

Kvalita něco stojí

Pokud nechcete jezdit pouze v blízkém okolí svého bydliště, určitě byste si měli koupit nějaký kvalitnější stroj. Nemusíte hned vybírat z kol stojících vyšší desítky tisíc, ovšem také není rozumné sáhnout po nejlevnějším bicyklu, jenž se objeví v nabídce.

Volba vhodného kola není zase tak složitá, jak se může laikům na první pohled zdát. Máte-li v plánu pohybovat se hlavně po silnicích, vyberte si variantu k tomu určenou. Když naopak spíše patříte mezi milovníky horské cyklistiky, bude pro vás daleko výhodnější kolo vhodné do terénu.

Aby nedošlo k mýlce, i s čistě silničními koly můžete občas projet lesní pěšinou a na horském kole se dá jezdit po asfaltových cestách rovněž docela dobře, ale nebude to nikdy úplně ono.

 

Vhodné doplňky

Kolo je jedna věc, druhou jsou pak různé doplňky, které rovněž využijete. Hodně začátečníků podceňuje výběr správného oblečení. Přitom opravdu kvalitní cyklistické oblečení v podobě dresu na kolo, respektive kraťasů na kolo, je hlavně při dlouhých cestách důležité. Nejenže se jedná o prodyšné svršky, takže se v nich nebudete příliš potit, ale zároveň jde často i o voděodolné oblečení, tudíž ani v případě deště nemusíte nakonec příliš promoknout.

Součástí cyklistické garderoby by měly být i rukavice na kolo. Ty vás ochrání před mozoly a zároveň i před vážnější deformací kůže na rukách v případě pádu. Velmi užitečné jsou i batohy na kolo, jež se mohou pyšnit nejen dostatečně velkým úložištěm, avšak i aerodynamickým designem.

+420 777 625 667
info@beltina.cz

All rights reserved. Beltina 2013-2015
Beltina - prodej potravinových doplňků pro Vaše zdraví

Inzerce zdarma, bazar bez registrace. Okamžité zveřejnění inzerce.


Zahradní technika za akční ceny s dopravou zdarma a dárkem. Autorizovaný prodejce.


Tipnet.cz - nákupní galerie s nejprodávanějším zbožím. Tip na dárek?


Bazénová chemie, bazény a bazénové příslušenství. Specialista na bazény.


+420 777 625 667
info@beltina.cz

Barevné samolepky na zeď do dětského pokoje.
Originální samolepky na zeď vše skladem.