poradna online
Choroby a onemocnění
příznaky, příčiny a jak je léčit
Vitamíny
působení, účinky a dávkování
Minerály
působení, účinky a dávkování
Bylinky a léčivky
Blahodárné účinky bylinek
Doplňky stravy
Působení a účinky doplňků stravy

Játra

Játra

Včasná diagnóza jaterního onemocnění vám může zachránit život. Některé viry způsobují hepatitidu (zánět jater) se svými příznaky podobající se chřipce, jiné způsobují těžkou infekci. Přírodní léčba chrání játra a posiluje imunitní systém.
Mezi četné jaterní funkce patří metabolismus sacharidů, bílkovin a tuků, odstraňování toxinu z krve a ukládání některých živin. Nejběžnější onemocnění postihující tento důležitý orgán je zánět jater – hepatitida. Ze dvou formě zánětu, akutní a chronické, se lépe léčí ta první. Hepatitidu může způsobovat kterýkoli ze šesti známých virů, označovaných jako A, B, C, D, E, a G. Nejobvyklejší forma, hepatitida A, je vysoce nakažlivá a vyvolává akutní příznaky podobné chřipce, nepůsobí však většinou dlouhotrvající škody. Hepatitida B a C se může vléci celá léta. Někdy nevyvolává téměř žádné příznaky, v některých případech ale může vést k trvalému jizvení jaterní tkáně (cirhóze) nebo k rakovině jater. Typy D, E a G jsou vzácné.

Příznaky onemocnění jater


Onemocnění jater doprovází únava a slabost, celkový pocit nemoci, horečka, nauzea a zvracení, ztráta chuti k jídlu, úbytek na váze, bolesti svalů a kloubů, nepříjemné pocity až bolesti v břiše, nadýmání, žloutenka (žluté zbarvení kůže a očního bělma), tmavá moč a světlá stolice.

Příčiny onemocnění onemocněním jater


Hepatitida je nejčastěji vyvolávána viry a přenáší se potravou (typ A) nebo krevní cestou, například transfuzí, infikovanými jehlami či sexuálním stykem (typ B a C). Může být také vyvolána některými léky, toxickými chemickými látkami nebo dlouhotrvajícím nadměrným požíváním alkoholu. Vzácně je způsobena autoimunní chorobou, kdy se imunitní systém obrací proti tkáním vlastního těla. Někdy nelze příčinu stanovit.

Jak se léčí Játra potravinovými doplňky

Doporučené doplňky je vhodné užívat najednou, společně s klasickými léky, dokud příznaky akutního onemocnění nevymizí. Příznivé účinky lze pozorovat během jednoho týdne. Při chronickém onemocnění je užívejte dlouhodobě.
Vitamin C a E jsou vysoce účinné antioxidanty. Antioxidační ochranu poskytuje také kyselina alfa-lipoová, která zároveň zvyšuje účinnost obou vitaminu. Dále je možné zvýšit tuto účinnost pitím nejméně čtyř šálků zeleného čaje denně. Ostropestřec mariánský podporuje i růst nových jaterních buněk a zlepšuje činnost jater.
Další léčivky chránící játra jsou lékořice, která obsahuje antivirové a antioxidační složky, a pampeliškový kořen. Pampeliška je součástí detoxikačního jaterního přípravku nazývaného lipotropní kombinace, tento přípravek rovněž obsahuje vitaminy B, cholin a inositol. O těchto látkách se předpokládá, že urychlují odtok žluče a toxinů z jater. Optimální jaterní funkce je závislá na přiměřeném příjmu hořčíku. Lidé, kteří jedí stravu bohatou průmyslově čištěnými potravinami, ho mívají málo, a proto jim může prospět doplněk s obsahem hořčíku (250 mg denně).

Vhodné potravinové doplňky při onemocnění jater

Kdy navštívit lékaře s onemocněním jater

Domníváte-li se, že jste byli ve styku s hepatitidou – buď proto, že jste jedli kontaminovanou stravu, nebo při sexuálním styku s infikovanou osobou. Máte-li vleklé příznaky chřipky, během akutní fáze se virová hepatitida nápadně podobá chřipce a bývá tak i mylně diagnostikována. Objeví-li se u vás žloutenka a jiné příznaky hepatitidy. Máte-li zdravotní problémy, poraďte se o užívání potravinových doplňků se svým lékařem.

Játra - fakta a rady

Doporučení týkající se onemocnění jater

Doplňující informace k onemocnění jater

Tobolky s ostropestřcem, který má ochranný účinek na játra, pomáhají zlepšit funkci tohoto mimořádně důležitého orgánu.


Zdroj: publikace - Léčivá moc vitamínů, bylin a minerálních látek. Reader´s Digest VýběrJátra - diskuze

| Copyright © 2013-2020 Beltina - potravinové doplňky | Administrace | Výměna odkazů | Casino online nabídky Jedete na dovolenou do zahraničí? Sjednejte si online cestovní pojištění za nejlepší cenu.

Vylepšete si zdraví s vlastní vířivkou na zahradě . Vířivky Villeroy & Boch k domu, na zahradu i do interiéru. Villeroy & Boch i Jacuzzi.