poradna online
Choroby a onemocnění
příznaky, příčiny a jak je léčit
Vitamíny
působení, účinky a dávkování
Minerály
působení, účinky a dávkování
Bylinky a léčivky
Blahodárné účinky bylinek
Doplňky stravy
Působení a účinky doplňků stravy

Jak vybrat studentský batoh a školní aktovku?

Sháníte pro svého školáka vhodnou aktovku nebo batoh? V takovém případě byste neměli sáhnout hned po prvním modelu, který zahlédnete, protože je nezbytné zohlednit i několik faktorů. U dětí je rozhodující především vzhled, ovšem design není všechno, stejně tak byste se měli zaměřit také na velikost, ergonomii, hmotnost a podobně. V následujících řádcích vám prozradíme, jak studentský batoh i školní aktovku vybrat, abyste nekoupili zajíce v pytli od tygra.

Současný trh je opravdu rozmanitý a nabízí školní batohy v různých provedeních. Co se značek týče, těch existuje také nepřeberné množství. Prvně byste si měli ujasnit, jestli hledáte aktovku pro prvňáčka, nebo už batoh pro žáka druhého stupně, respektive studenta střední školy.

 

Správná konstrukce je základ

Každá školní aktovka pro prvňáčka by měla splňovat normu ČSN 79 6506, což všechny produkty od předních značek mohou slíbit. Určitě se nevyplácí šetřit, protože by to mohlo odnést zdraví vaší ratolesti, například špatným vývojem páteře a podobně.

Batoh i aktovka by měly disponovat polstrovanými zády, ideálně anatomicky tvarovanými. Všechno uvedené dokonale splňují aktovky od značky STIL, která patří mezi české šampiony v této oblasti.

Dále byste se měli zajímat o ramenní popruhy, u nichž je vyžadována šířka alespoň čtyři centimetry, protože pak se nezařezávají do kůže. Jestliže chcete, aby studentský batoh i aktovka rostly s vašimi dětmi, popruhy by měly být nastavitelné.

 

I hmotnost je důležitý faktor

Pamatujte na to, že dítě si do aktovky ještě dá několik knížek a sešitů, a proto vybírejte modely s co nejnižší hmotností, protože jedině tak zádům vašich potomků ulevíte. Školní batohy pro 2. stupeň a nejlehčí školní aktovky mívají hmotnost okolo 700 gramů až jednoho kilogramu.

+420 777 625 667
info@beltina.cz

All rights reserved. Beltina 2013-2015
Beltina - prodej potravinových doplňků pro Vaše zdraví

Inzerce zdarma, bazar bez registrace. Okamžité zveřejnění inzerce.


Zahradní technika za akční ceny s dopravou zdarma a dárkem. Autorizovaný prodejce.


Tipnet.cz - nákupní galerie s nejprodávanějším zbožím. Tip na dárek?


Bazénová chemie, bazény a bazénové příslušenství. Specialista na bazény.


+420 777 625 667
info@beltina.cz

Barevné samolepky na zeď do dětského pokoje.
Originální samolepky na zeď vše skladem.