poradna online
Choroby a onemocnění
příznaky, příčiny a jak je léčit
Vitamíny
působení, účinky a dávkování
Minerály
působení, účinky a dávkování
Bylinky a léčivky
Blahodárné účinky bylinek
Doplňky stravy
Působení a účinky doplňků stravy

Proč oči nedokážou lhát o vašem věku?

 

 

Naše kukadla a jejich okolí jsou celý den, ač si to neuvědomujeme, nesmírně zatěžovány. Od nočního sledování televize, celý den u počítače, přes nezdravou stravu až po mnutí dlaněmi citlivé kůžičky okolo očí či takzvané mhouření do dálky. Právě tak vznikají snadno první vrásky. Mladá a zdravá pleť si dokáže poradit s mnoha neduhy v našem životě, ale při postupném ubývání elasticity a ochabování svalstva se stávají vrásky trvalým problémem. Jak o ni tedy dobře pečovat a případnou katastrofu zvrátit?

1. Přistupujte jemně

Ve vašem oční okolí se nachází velmi jemná a citlivá kůže. Je proto třeba odličovat ji šetrným způsobem pomocí speciální odličovací vody, která nevysušuje. Zapomeňte také na kroužení vatovým tampónem. Naopak jej na obě oči přiložte, nechejte chvíli působit a opatrně pokračujte tahem od vnitřního koutku k vnějšímu.

 

2. Zvýšená pozornost

Citlivá pleť vyžaduje speciální nároky a není tomu ani jinak v péči o oční okolí. Povinnou výbavou či součástí různých kosmetických sad by mělo být sérum, které je koncentrované a zajistí dostatek živin. Stejně tak speciální oční krémy, které pořídíte prakticky od stovky nahoru. Tady se však vyplatí dobře investovat do kvality.

 

3. Meditujte

Dopřejte občas i svým očím relax a odpočinek díky speciálním maskám, nebo sáhněte po prověřených domácích kůrách. Například obklad z použitých pytlíků černého čaje oči zklidní, salátová okurka hydratuje, mléko zase stáhne zarudnutí. Zkuste si také zacvičit obličejovou jógu.

 

4. Zelená lékárna

V přírodě se také skrývá spousta mocných pomocníků. Například výbornou bylinkou na unavené oči je chrpa luční, či měsíček lékařský. Obě jsou vhodné na obklady, čaje či oční výplachy.

 

5. Rozjasněte pohled

Při nanášení dekorativní kosmetiky to příliš nepřehánějte s tmavou barvou. Například hnědá může působit opticky unaveně. Spíše sáhněte po světlejších barvách, jako je růžová, meruňková či perleťová. Pozor také na stíny s příliš vysokým leskem, které rády ulpívají ve vráskách a zvýrazňují je. Spíše jděte po matné verzi.

 

A v neposlední řadě, pamatujte na pitný režim. Hydratace je velmi důležitá!

+420 777 625 667
info@beltina.cz

All rights reserved. Beltina 2013-2015
Beltina - prodej potravinových doplňků pro Vaše zdraví

Inzerce zdarma, bazar bez registrace. Okamžité zveřejnění inzerce.


Zahradní technika za akční ceny s dopravou zdarma a dárkem. Autorizovaný prodejce.


Tipnet.cz - nákupní galerie s nejprodávanějším zbožím. Tip na dárek?


Bazénová chemie, bazény a bazénové příslušenství. Specialista na bazény.


+420 777 625 667
info@beltina.cz

Barevné samolepky na zeď do dětského pokoje.
Originální samolepky na zeď vše skladem.