poradna online
Choroby a onemocnění
příznaky, příčiny a jak je léčit
Vitamíny
působení, účinky a dávkování
Minerály
působení, účinky a dávkování
Bylinky a léčivky
Blahodárné účinky bylinek
Doplňky stravy
Působení a účinky doplňků stravy

Štítná žláza

Nemocemi štítné žlázy trpí více žen než mužů. Zůstávají však často nediagnostikovány. Po stanovení diagnózy je onemocnění dobře léčitelné. Pod lékařským dohledem mohou potravinové doplňky přispět k úspěšné léčbě. Štítní žláza se skládá ze dvou laloků a je uložena na přední straně krku. Produkuje hormony nezbytné pro správnou funkci a udržování všech tělesných buněk. Uvolňuje-li hormonů příliš mnoho (stav nazývaný hypertyreóza), organismus funguje příliš rychle – jako přehřátý stroj. Je-li tohoto hormonu naopak málo (stav nazývaný jako hypotyreóza), pracuje organismus příliš pomalu. Příznaky obou stavů se mohou objevit velmi rychle nebo se vyvíjejí postupně, často mají podobu mírné deprese.

Příznaky onemocnění štítné žlázy


Hypertyreóza:


Hypotyreóza

Příčiny onemocnění onemocněním štítné žlázy


Většina případů vzniká jako autoimunní onemocnění – stav, při kterém imunitní systém organismu napadá buňky vlastní štítné žlázy. Jinými příčinami mohou být genetické faktory, hormonální poruchy jinde v organismu, chirurgické zákroky, ozařování nebo některé léky. Příčinou hypotyreózy může být také nedostatek jodu v potravě.

Jak se léčí Štítná žláza potravinovými doplňky

Doplňky, které jsou zde uvedené, mohou nemocným prospět i při současné léčbě klasickými léky. Než je začnete užívat, poraďte se však vždy s lékařem, protože někdy může dojít k interakci s některými léky. Může trvat asi měsíc, než se projeví příznivé účinky.
Některé nutriční látky jsou důležité pro udržování zdravé štítné žlázy, vitamin C, E a vitaminy skupiny B mohou pomáhat při léčení správné funkce štítné žlázy a imunitního systému.
Má-li vaše štítná žláza sníženou funkci, budete asi muset užívat doplňky, které vám předepíše lékař. Mimořádné dávky zinku (užívané s mědí, pokud ho užíváte déle) mohou být důležité k podpoře zvýšení funkce žlázy. Lidé se sníženou činností štítné žlázy se musí přesvědčit, že jejich strava obsahuje dostatek selenu, protože jeho nižší příjem bývá spojován s porušenou funkcí štítné žlázy.
Je-li stav způsoben nedostatkem jodu, může klasickou léčbu doplnit hnědá mořská řasa – kelpa, která obsahuje množství jodu.

Vhodné potravinové doplňky při onemocnění štítné žlázy

Kdy navštívit lékaře s onemocněním štítné žlázy

Máte-li některé shora uvedené příznaky. Máte-li zdravotní problémy, poraďte se o užívání potravinových doplňků se svým lékařem.

Štítná žláza - fakta a rady

Některé příznaky hypertyreózy často napodobují známky stárnutí. Diagnózu lze udělat jednoduchým krevním testem a po hormonálním vyrovnání k udržovací léčbě stačí tableta hormonálního přípravku denně.

Doporučení týkající se onemocnění štítné žlázy

Doplňující informace k onemocnění štítné žlázy

Vitamin B komplex se užívá při léčení obou poruch – zvýšené i snížené činnosti štítné žlázy.


Zdroj: publikace - Léčivá moc vitamínů, bylin a minerálních látek. Reader´s Digest Výběr


Štítná žláza - diskuze


| Copyright © 2013-2020 Beltina - potravinové doplňky | Administrace | Výměna odkazů | Casino online nabídky Jedete na dovolenou do zahraničí? Sjednejte si online cestovní pojištění za nejlepší cenu.

Vířivka Villeroy & Boch pro celoroční provoz. Úsporná, zateplená, laminátová, vč. termokrytu. Nekupujte nafukovací vířivky, které vám přes zimu neslouží. Vybírejte z celoročních vířivek Villeroy & Boch nebo Jacuzzi®