poradna online
Choroby a onemocnění
příznaky, příčiny a jak je léčit
Vitamíny
působení, účinky a dávkování
Minerály
působení, účinky a dávkování
Bylinky a léčivky
Blahodárné účinky bylinek
Doplňky stravy
Působení a účinky doplňků stravy

Endometrióza

Kdysi se ženám trpícím bolestmi a silným krvácením při endometrióze říkalo, že mají „jenom křeče“ nebo je to jen „hysterie“. Dnes je tento stav posuzován mnohem vážněji, ale klasická medicína nedokáže vždy přinést úlevu a zmírnit všechny potíže. Při endometrióze pronikají částečky děložní sliznice (endometria) mimo dělohu a usazují se v břišních tkáních, nejčastěji ve vaječnících, děložních vazech nebo ve střevech. Každý měsíc, když působením estrogenu a jiných hormonů sliznice dělohy bobtná krví, reagují stejně i buňky, které u ní předtím vycestovaly a uchytily se na jiných orgánech. Děložní sliznice se při menstruaci odloučí, ale „zbloudilé“ buňky nemají kam uvolnit krev, kterou se naplnily, vznikají cysty, jizvy a srůstky. Při nich vazivová tkáň spojí části orgánů, které se za normálního stavu vzájemně nedotýkají. V některých případech může takový stav vyvolat kruté bolesti. Endometrióza je jednou z hlavních příčin ženské neplodnosti.

Příznaky endometriózy


Endometriózu doprovází intenzivní menstruační křeče začínající před počátkem menstruace a vrcholí po jejím skončení, abnormálně silné menstruační krvácení, často s velkými kusy sliznice, nevolnost a zvracení bezprostředně před menstruací, ostré bolesti během pohlavního styku v kterémkoli období, průjem, zácpa nebo bolesti provázející peristaltiku, krev ve stolici nebo v moči během menstruace, neplodnost.

Příčiny onemocnění endometriózou


Nikdo dodnes neví, proč k endometrióze dochází. Podle teorie menstruačního reflexu cestuje menstruační krev do vejcovodů a rozptyluje buňky děložní sliznice do jiných orgánů, kde dále bují. Podle jiných hypotéz je endometrióza vrozená, předpokládají, že některé děložní buňky jsou mimo dělohu již od narození. Další představa viní z endometriozy imunitní systém, který opominul zničit buňky, které jsou jinde, než mají být.

Jak se léčí Endometrióza potravinovými doplňky

Doporučené doplňky lze užívat současně i s jinými léky, které vám váš lékař předepíše, začněte s užíváním tradičního ">drnku a ploštičníku. Tyto léčivky pomáhají vyrovnat hormonální nerovnováhu, která může zhoršovat bolesti působené endometriózou. Uvolňují zároveň dělohu stejně jako divoký jam. K tomu užívejte lipotropní směs, která stimuluje játra k vylučování nadbytečného estrogenu z těla.
Aby byly výsledky co nejlepší, je nutné tyto doplňky užívat během menstruačního cyklu. Máte-li bolestivé menstruační křeče, užívejte vápník a hořčík. Tyto minerály pomohou snížit v buňkách endometria a vyvolávají menstruační křeče. Nepomůže-li několikaměsíční užívání těchto doplňků, zkuste přidat vitamin C, vitamin E, rybí tuk a pupalkový olej, které pomáhají zvládat zánětlivé reakce.

Vhodné potravinové doplňky při Endometrióze

Kdy navštívit lékaře s endometriózou

Máte-li některé z uvedených příznaků. Máte-li zdravotní problémy, poraďte se o užívání potravinových doplňků se svým lékařem.

Doporučení týkající se endometriózy

Doplňující informace k endometriózou

Ploštičník obsahuje látky napodobující účinky přirozených hormonů a může vyrovnat hormonální rovnováhu v lidském těle.


Zdroj: publikace - Léčivá moc vitamínů, bylin a minerálních látek. Reader´s Digest Výběr


Endometrióza - diskuze


| Copyright © 2013-2018 Beltina - potravinové doplňky | Administrace | Výměna odkazů | Jedete na dovolenou do zahraničí? Sjednejte si online cestovní pojištění za nejlepší cenu. Chlorellas BIO certtfikací bez přídatných látek