poradna online
Choroby a onemocnění
příznaky, příčiny a jak je léčit
Vitamíny
působení, účinky a dávkování
Minerály
působení, účinky a dávkování
Bylinky a léčivky
Blahodárné účinky bylinek
Doplňky stravy
Působení a účinky doplňků stravy

Detoxikace

Toxiny jsou jakékoliv substance, které nějakým způsobem působí škodlivě. Mají dráždivé účinky, díky kterým naše tělo nemůže dostatečně správně fungovat. Pokud se tyto toxiny nahromadí, naše tělo se s nimi jen těžko vyrovnává. Nedokáže je správně zpracovat, a proto reaguje takovými symptomy jako jsou stres, únava, vyčerpání, podráždění, neklid, bolest hlavy, ekzémy atd.

Příznaky Detoxikace


S určitým množstvím toxinů si člověk dokáže poradit, protože má schopnost se samo čistit a obnovovat. Pokud se však v těle nahromadí, nedokáže je důsledně redukovat a bránit se. Při zvýšeném obsahu toxinů v těle se můžeme projevovat podrážděně, vyčerpaně, jsme ve stresu, neklidní, unavení, trpíme bolestmi hlavy, alergiemi, poškozením pokožky, vlasů, mohou se vyskytnout zacpané dutiny, potíže s imunitou, zažíváním, stálé nachlazení, infekce, plynatost, povlečený jazyk, zarudlé oči, rýma apod.

Příčiny onemocnění Detoxikací


Toxiny se skrývají naprosto všude. Mohou se vyskytnout v potravě, ve stále větším znečištění vody a vzduchu, hlavně díky automobilové dopravě, škodlivému tabáku, nebo z průmyslových chemikálií a domácností. Většina potravin je v dnešní době ošetřována chemicky. Ovoce a zelenina je ošetřována už při růstu, následně při přepravě, aby se nezkazila atd. Potraviny se různě barví, bělí, aby vypadaly „dokonale zdravě“ a při tom je tomu právě naopak. A v naší vlastní domácnosti nás toxiny „ohrožují“ při používání čistících chemických prostředků, barviv atd., a dokonce některé vybavení v domácnosti může uvolňovat nebezpečný, toxický formaldehyd.

Jak se léčí Detoxikace potravinovými doplňky

Prostředků, které pomáhají tělu zbavovat a vyvarovat se toxinů, existuje několik. Tak například je zapotřebí kupovat potraviny, které se chemicky neošetřují a nijak neupravují. Jsou to tzv. biopotraviny. Vyhýbat byste se také měli předem zpracovanému masu a uzeninám, ovoce a zeleninu doma pečlivě omyjte, než je naservírujete na stůl. Vyhýbejte se dopravnímu ruchu, domů si pořiďte co nejvíce květin (palma areka, , dracéna, břečťan, fíkus, zelenec), na vodovodní kohoutky si pořiďte filtr a pijte balenou vodu. Také je třeba pravidelně kontrolovat spotřebiče a pokud kouříte, je více než jasné, že byste s tím měli přestat.

Vhodné potravinové doplňky při Detoxikaci

Snažte se do těla dostat co nejvíce vitaminu C, E, A, zinku a selenu, které ničí volné radikály.

Doporučení týkající se Detoxikace

Pokud se pustíte do „opravdové“ detoxikace, není na škodu čas od času navštívit také saunu, která navíc působí proti stresově a má blahodárné účinky. Ani v sauně nezapomínejte na dostatečné množství tekutin. Dále pak vám výborně poslouží bylinky, zejména kopřiva a smetánka lékařská. Můžete se dát také do kartáčování pokožky! Je to velmi účinný způsob, jak podpořit lymfatický oběh a tím dostat z těla velké množství toxinů.Doporučuje se také pohyb na čerstvém vzduchu, nejlépe někde v přírodě. Chcete se zbavit chemikálií v domácnosti? Používejte jen přírodní čistící prostředky.

Doplňující informace k Detoxikaci

Přírodním čistícím prostředkem může být například ocet, citrónová šťáva, jedlá soda nebo sůl.


Zdroj: Pro server Beltina.cz zkomponovala IvetkaDetoxikace - diskuze

| Copyright © 2013-2018 Beltina - potravinové doplňky | Administrace | Výměna odkazů | Jedete na dovolenou do zahraničí? Sjednejte si online cestovní pojištění za nejlepší cenu.