poradna online
Choroby a onemocnění
příznaky, příčiny a jak je léčit
Vitamíny
působení, účinky a dávkování
Minerály
působení, účinky a dávkování
Bylinky a léčivky
Blahodárné účinky bylinek
Doplňky stravy
Působení a účinky doplňků stravy

Angina pektoris

Angina pektoris

Klasická léčba dokáže zmírnit intenzivní bolesti, typické pro onemocnění Angina pectoris, ale nemůže zastavit fyziologický mechanismus vzniku bolesti. Vitaminy, minerály a přírodní prostředky mohou stav zlepšit nebo předejít jeho zhoršování. Není-li srdce dostatečně zásobeno kyslíkem, dochází ke svíravé a palčivé anginózní bolsti. Bolest většinou začíná za hrudní kostí a vystřeluje do ramen, paží nebo dolní čelisti; zvyšuje se a po dosažení maxima opět ustoupí. Záchvat anginy pectoris může trvat až 15 minut.

Příznaky Anginy pectoris


Angina pectoris se projevuje svíravou nebo palčivou bolestí na hrudi, dále s projevuje slabostí, pocením, dušností, palpitací (bušením srdce), nauzeou a pocity na omdlení.

Příčiny onemocnění Anginou pectoris


Jako všechny ostatní orgány a svaly potřebuje i srdce kyslík z krve, aby mohlo bez problémů pracovat - pumpovat krev do celého oběhového ústrojí. Tepny s aterosklerotickými změnami mohou být dost široké, aby stačily přivádět dostatek krve v klidu, ale nemohou dodávat srdci dost okysličené krve při námaze, kdy se její potřeba silně zvyšuje. Jakákoliv námaha - chůze po schodech, běh za autobusem, práce na zahradě i sex - může vyvolat anginózní záchvat. Angína však může vzniknout, dojde-li ke křečovitému stahu věnčitých (koronárních) tepen.

Jak se léčí Angina pektoris potravinovými doplňky

Doplňky uvedené na této stránce můžete používat společně nebo každý zvlášť. Můžete jimi také doplnit předepsanou klasickou léčbu, nikdy ji však sami nepřerušujte bez vědomí lékaře.
Antioxidační účinky vitaminu C a vitaminu E pomáhají v prevenci buněčného poškození; vitamin C pomáhá zlepšovat stav tepen poškozených aterosklerotickými pláty a vitamin E blokuje oxidaci LDL (škodlivého) cholesterolu, který je prvním krokem při tvorbě plátů. Navíc mají někteří pacienti se srdečním onemocněním nízké hladiny vitaminu E a hořčíku - minerálu, který může zabránit spazmům koronárních tepen.
Aminokyseliny prospívají srdci několika způsoby. Arginin hraje úlohu při tvorbě oxidu dusíku, který uvolňuje tepenné stěny. V jedné studii bylo zjištěno, že užívání aminokyselin třikrát denně prodlužuje dobu, po kterou může pacient s anginou pectoris mírně cvičit, aniž by musel cvičení přerušit pro bolest na hrudi. Karnitin, látka podobná aminokyselinám, umožňuje buňkám srdečního svalu účinněji využívat energii.
Stejně jako karnitin posiluje srdeční sval, potravinový doplněk nazývaný koenzym Q10 tím, že snižuje jeho pracovní zátěž, a hloh zase upravuje průtok krve srdcem. Esenciální (základní) mastné kyseliny mohou být účinné při snižování hladiny triglyceridů a udržování pružnosti tepen a tudíž při léčbě anginy pectoris.

Vhodné potravinové doplňky při Angině pectoris

Kdy navštívit lékaře s Anginou pectoris

Vyskytuje-li se u Vás některý z výše uvedených příznaků. Došlo-li k nějaké změně vašeho obvyklého typu anginozních záchvatů, například narůstající frekvence, délka trvání, nebo když se objevily nové příčiny jejich vzniku. V případě že anginózní záchvat trvá více jak 15 minut, může to být již srdeční příhoda (infarkt), v tomto případě volejte ihned záchranou službu.

Angina pektoris - fakta a rady

Pokud trpíte Anginou pectoris přestaňte jíst tučné jídla, choďte na pravidelné procházky, více relaxujte a snažte se vyhnout stresům. Používejte pravidelně doporučené potravinové doplňky vitaminy a minerály.

Doporučení týkající se Anginy pectoris

Doplňující informace k Angině pectoris

Potravinové doplňky které obsahují výtažky z hlohu jsou dobrým srdečním lékem při angině pectoris.


Zdroj: publikace - Léčivá moc vitamínů, bylin a minerálních látek. Reader´s Digest VýběrAngina pektoris - diskuze

| Copyright © 2013-2020 Beltina - potravinové doplňky | Administrace | Výměna odkazů | Casino online nabídky Jedete na dovolenou do zahraničí? Sjednejte si online cestovní pojištění za nejlepší cenu.

Vířivka Villeroy & Boch pro celoroční provoz. Úsporná, zateplená, laminátová, vč. termokrytu. Nekupujte nafukovací vířivky, které vám přes zimu neslouží. Vybírejte z celoročních vířivek Villeroy & Boch nebo Jacuzzi®