poradna online
Choroby a onemocnění
příznaky, příčiny a jak je léčit
Vitamíny
působení, účinky a dávkování
Minerály
působení, účinky a dávkování
Bylinky a léčivky
Blahodárné účinky bylinek
Doplňky stravy
Působení a účinky doplňků stravy

Arytmie srdeční

Arytmie srdeční

Srdce, tažný kůň organismu, se stahuje více než stotisíckrát denně, když pumpuje životodárnou krev tisíci kilometry tepen, žil a vlásečnic. Nepravidelný srdeční rytmus – srdeční arytmie – může tuto činnost narušit, a proto vyžaduje pečlivé lékařské vyšetření.
Srdeční arytmie je charakterizována nepravidelným srdečním tepem. Může jít jen o prchavou záležitost – třeba jen jeden vynechaný úder – nebo může mít závažnější ráz a způsobit, že srdce tepe nepravidelně nebo velice rychle či pomalu v prodloužených intervalech.

Příznaky srdeční arytmie


Arytmie se projevuje bušením srdce nebo silnými údery, chvěním v hrudi nebo v krku, únavou pocity na omdlení, dušností bolestí na hrudi, záchvatem mdloby. Často jsou příznaky skryty a vyšetřující lékař může arytmii objevit při běžném interním vyšetření.

Příčiny onemocnění arytmií


U mnoha lidí není příčina arytmie jasná. V některých případech ji můžeme vysledovat jako příznak srdečního onemocnění, např. koronární choroby srdeční, onemocnění štítné žlázy a ledvin. Někdy ji mohou zavinit určité léky nebo porušená rovnováha draslíku nebo hořčíku v organismu. Abnormální rytmus může také vyvolat velká dávka kofeinu, alkoholu, silné kouření nebo stres.

Jak se léčí Arytmie srdeční potravinovými doplňky

Je důležité si pamatovat, že některé formy arytmie mohou být velmi závažné. Potravinové doplňky zde uvedené mohou standardní farmakologickou léčbu pouze doplnit, nikoli nahradit. Nikdy nepřestávejte užívat léky na srdce, aniž byste se poradili s lékařem. Všechny uvedené doplňky lze užívat současně, ale lékař musí určit, které jsou vhodné právě pro vás a v jakém pořádku a množství je máte užívat. Účinek se může projevit již během týdne, ale většinou je zapotřebí je užívat déle.
Pacientům s arytmií často prospívají potravinové doplňky s obsahem hořčíku, protože mnozí z nich mají tohoto minerálu nedostatek. Hořčík je životně důležitý pro koordinaci nervové a svalové činnosti srdečního svalu. Hloh je léčivka užívaná jako srdeční tonikum již celá staletí. Zvyšuje přítok krve do srdce, vydatnost srdečních stahů a upravuje srdeční rytmus. Rovněž koenzym Q10 pomáhá stabilizovat srdeční rytmus a může příznivě působit hlavně u lidí, kteří již dříve prodělali infarkt nebo trpí jiným srdečním onemocněním. Rozsáhlé studie byly provedeny ke zjištění účinku rybího tuku na srdeční onemocnění, první výsledky silně svědčí pro jeho schopnost zklidňovat arytmie.
Srdeční rytmus mohou stabilizovat i další doplňky. Stopový prvek mangan pomáhá udržovat v dobrém stavu nervy, a aminokyseliny taurin a karnitin zlepšují zásobení srdce kyslíkem. Bylo zjištěno, že kozinec, užívaný v tabletách, tobolkách, tinktuře (30 kapek třikrát denně) nebo jako čaj, obsahuje různé látky, které stabilizují srdeční rytmus. Lékaři příležitostně předepisují potravinové doplňky s draslíkem, aby zabránili arytmii, i když většině lidí stačí – a je to pro nás lepší – jíst dostatek čerstvého ovoce a zeleniny, aby získali dostatečné zásoby tohoto minerálu.

Vhodné potravinové doplňky při arytmii

Kdy navštívit lékaře s arytmií

Pokud máte často pocit nepravidelného tepu, závratí, slabosti nebo pocitu na omdlení. V případě že někdo ztratí vědomí, je-li dušný a stěžuje si na silné bolesti na hrudi, pak v tomto případě ihned volejte záchranou službu. Máte-li zdravotní problémy, poraďte se o užívání potravinových doplňků se svým lékařem.

Arytmie srdeční - fakta a rady

Doporučení týkající se srdeční arytmie

Doplňující informace k srdeční arytmii

Potravinové doplňky obsahující rybí tuk mohou příznivě pomoci v léčbě s poruchami srdečního rytmu a srdeční arytmií.


Zdroj: publikace - Léčivá moc vitamínů, bylin a minerálních látek. Reader´s Digest Výběr


Arytmie srdeční - diskuze


| Copyright © 2013-2020 Beltina - potravinové doplňky | Administrace | Výměna odkazů | Casino online nabídky Jedete na dovolenou do zahraničí? Sjednejte si online cestovní pojištění za nejlepší cenu.

Vířivka Villeroy & Boch pro celoroční provoz. Úsporná, zateplená, laminátová, vč. termokrytu. Nekupujte nafukovací vířivky, které vám přes zimu neslouží. Vybírejte z celoročních vířivek Villeroy & Boch nebo Jacuzzi®