poradna online
Choroby a onemocnění
příznaky, příčiny a jak je léčit
Vitamíny
působení, účinky a dávkování
Minerály
působení, účinky a dávkování
Bylinky a léčivky
Blahodárné účinky bylinek
Doplňky stravy
Působení a účinky doplňků stravy

Zánět nosních dutin

Zánět dutin (sinusitida - článek jiného autora) je zánět vedlejších nosních dutin. Paransální dutiny (vedlejší nosní dutiny) jsou prostory v lebce. Nachází se za tvářemi a obočím v čelní kost, čichové kosti, v horní čelisti a v kosti klínové. Jejich vnitřní prostor vystýlá sliznice. Mimo jiné slouží dutiny také k rezonanci hlasu. Mezi dutinami jsou krátké průchody směřující k dutině nosní. Zanícení nosních dutin znamená zanícení sliznice. Většinou jsou postiženy i vedlejší dutiny (kostní, čelistní, atd.). Cca 15% veškeré populace alespoň jednou ročně prodělá zánět vedlejších dutin. Ve většině případů se nejedná o závažné onemocnění, ale pokud zánět postihne i okolní orgány (očnice, nitrolební), nastávají komplikace.

Zánět dutin: zobraz celý článek


| Copyright © 2013-2020 Beltina - potravinové doplňky | Administrace | Výměna odkazů | Jedete na dovolenou do zahraničí? Sjednejte si online cestovní pojištění za nejlepší cenu.

Vylepšete si zdraví s vlastní vířivkou na zahradě . Vířivky Villeroy & Boch k domu, na zahradu i do interiéru. Villeroy & Boch i Jacuzzi.