poradna online
Choroby a onemocnění
příznaky, příčiny a jak je léčit
Vitamíny
působení, účinky a dávkování
Minerály
působení, účinky a dávkování
Bylinky a léčivky
Blahodárné účinky bylinek
Doplňky stravy
Působení a účinky doplňků stravy

Bolesti prsu

Bolestivé prsy s drobnými bulkami, které zvyšují nepříjemné pocity před menstruací (fibrocystóza prsu), jsou mimořádně časté u žen do 50 let věku. Vybrané potravinové doplňky a změna stravy mohou pomoci tyto potíže zmenšit.
Struktura tkáně a hutnost normálních prsů je měnlivá. Ženy před menopauzou mívají v prsou více tkáně (proto se mohou zdát prsy pevnější a na pohmat uzlíkovité) a méně tuku než v pozdějších letech. Někdy se v prsou vyvinou drobné cysty naplněné tekutinou nebo vazivově změněné oblasti, které bývají před menstruací citlivé. Ačkoli nepříjemné pocity v prsech má během života většina žen, některé z nich mají každý měsíc takové bolesti, že to narušuje jejich každodenní činnost.
Takové předmenstruační obtíže se označují jako fibrocystické onemocnění prsu (fibrocystická mastopatie). I když tento stav nijak nezvyšuje riziko rakoviny prsu, uzlíky v prsní tkáni značně znesnadňují diagnózu vznikajícího maligního bujení. Normální uzlík lze obvykle odlišit od rakovinného, protože se v prsu volně pohybuje a během menstruačního cyklu se mění.

Bolesti prsu: zobraz celý článek


| Copyright © 2013-2020 Beltina - potravinové doplňky | Administrace | Výměna odkazů | Casino online nabídky Jedete na dovolenou do zahraničí? Sjednejte si online cestovní pojištění za nejlepší cenu.

Vířivka Villeroy & Boch pro celoroční provoz. Úsporná, zateplená, laminátová, vč. termokrytu. Nekupujte nafukovací vířivky, které vám přes zimu neslouží. Vybírejte z celoročních vířivek Villeroy & Boch nebo Jacuzzi®