poradna online
Choroby a onemocnění
příznaky, příčiny a jak je léčit
Vitamíny
působení, účinky a dávkování
Minerály
působení, účinky a dávkování
Bylinky a léčivky
Blahodárné účinky bylinek
Doplňky stravy
Působení a účinky doplňků stravy

Syndrom karpálního tunelu

Probudí-li vás v noci bolest v zápěstí nebo budete-li při řízení cítit v ruce bolest jako bodání tisíce jehliček, máte pravděpodobně syndrom karpálního tunelu. Je to onemocnění moderní doby, známé od roku 1880. Kosti a vazy v zápěstí (lékařský název corpus z řeckého karpos) tvoří cestu, nazývanou „karpalní tunel“. Tímto tunelem prochází nerv (lat. Nervus medianus), který řídí citlivost a pohyblivost celé ruky a ovládá šlachy a svaly spojující ruku s paží a předloktím. Tunel může být zúžený kostní ostruhou, dislokací, otokem vazů nebo šlach a výpotkem. Dojde-li při zúžení ke stlačení nervu, vznikají bolesti, slabost a snížená citlivost ve všech prstech. Příznaky se mohou objevovat postupně nebo náhle; obvykle jsou největší bolesti v noci – 95 procent nemocných se budí bolestí. Příznaky mohou trvat měsíce a vyžadují soustavnou léčbu.

Syndrom karpálního tunelu: zobraz celý článek


| Copyright © 2013-2020 Beltina - potravinové doplňky | Administrace | Výměna odkazů | Casino online nabídky Jedete na dovolenou do zahraničí? Sjednejte si online cestovní pojištění za nejlepší cenu.

Vířivka Villeroy & Boch pro celoroční provoz. Úsporná, zateplená, laminátová, vč. termokrytu. Nekupujte nafukovací vířivky, které vám přes zimu neslouží. Vybírejte z celoročních vířivek Villeroy & Boch nebo Jacuzzi®