poradna online
Choroby a onemocnění
příznaky, příčiny a jak je léčit
Vitamíny
působení, účinky a dávkování
Minerály
působení, účinky a dávkování
Bylinky a léčivky
Blahodárné účinky bylinek
Doplňky stravy
Působení a účinky doplňků stravy

Premenstruační syndrom

Mnoho žen zná příliš důvěrně potíže, které tento syndrom působí. Postihuje fyzickou i psychickou složku a diagnostikuje se jen velmi obtížně; snad jen tak, že potíže začínají asi týden před menstruací a pak vymizí.
V týdnu před menstruací mají některé ženy plačtivé období, touží po sladkostech a dostávají záchvaty zlosti. To – stejně jako 200 jiných příznaků – včetně únavy, deprese, nadýmání, bolestí v prsech charakterizuje stav známý jako premenstruační syndrom (PMS). Tyto příznaky, které se každý měsíc opakují, jsou u každé ženy trochu jiné a liší se svou závažností. Většina žen má pouze některé z nich nebo jim působí jen mírné potíže. Pro 5 až 10 procent žen však může být premenstruačním syndromem tak vážný, že výrazně narušuje jejich schopnost normálně žít a pracovat.

Premenstruační syndrom: zobraz celý článek


| Copyright © 2013-2020 Beltina - potravinové doplňky | Administrace | Výměna odkazů | Jedete na dovolenou do zahraničí? Sjednejte si online cestovní pojištění za nejlepší cenu.

Vylepšete si zdraví s vlastní vířivkou na zahradě . Vířivky Villeroy & Boch k domu, na zahradu i do interiéru. Villeroy & Boch i Jacuzzi.