poradna online
Choroby a onemocnění
příznaky, příčiny a jak je léčit
Vitamíny
působení, účinky a dávkování
Minerály
působení, účinky a dávkování
Bylinky a léčivky
Blahodárné účinky bylinek
Doplňky stravy
Působení a účinky doplňků stravy

Alzheimer

Tato progresivní mozková porucha - Alzheimerova choroba, provázená ztrátou paměti a dezorientací, je otřesným zážitkem pro pacienty i jejich okolí. Včasná léčba Alzheimerovy choroby může pomoci zpomalit nebo dočasně zvrátit průběh tohoto vážného onemocnění.
Alzheimerova choroba, degenerativní onemocnění mozku, poškozuje mozek a mentální funkce. V začátcích mají postižení pacienti poruchy krátkodobé paměti a schopnosti se rozhodovat; mohou zapomenout i provádění jednoduchých úkonů. V pokročilých stadiích Alzheimerovy choroby dochází ke ztrátě paměti a řeči, ztrácí se kontrola funkcí močového měchýře i střeva objevují se povahové změny, nejčastěji vysloveně nepřátelské chování nebo odmítání komunikace s okolím. Alzheimerova choroba postihuje asi 10 procent lidí starších 80 let.

Příznaky alzheimerovy choroby


Alzheimerovu chorobu doprovází úbytek paměti včetně neschopnosti vzpomenout si na nedávné události, obtížné hledání správných slov, neschopnost řešit běžné problémy, dezorientace s možností ztratit se i na známých místech, změny osobnosti vyznačující se rozčilováním, úzkostí, bojovností, lhostejností, uzavíráním se do sebe a špatným úsudkem. Alzheimerova choroba se také projevuje poruchou řečii: nesouvislá řeč, dlouhé přestávky a opakování slov.

Příčiny onemocnění alzheimerovou chorobou


Lékaři ještě stále dobře nevědí, co je příčinou Alzheimerovy choroby. Vědí, že se vyznačuje velkým úbytkem nervových buněk v mozku, zvláště v oblastech řídících paměť a myšlení. Alzheimerova choroba je charakterizována také sníženou hladinou chemických látek vznikajících v mozku, které jsou nezbytné pro paměť. Výskyt tohoto onemocnění v rodině může zvýšit riziko vzniku této nemoci. K dalším možným příčinám Alyheimerovy choroby patří těžší poranění hlavy, cévní onemocnění a pomalu účinkující viry. Studie ukázaly, že účast hliníku (například z nádobí na vaření) je jako příčina Alzheimerovy choroby málo pravděpodobná.

Jak se léčí Alzheimer potravinovými doplňky

Přestože je Alzheimerova choroba nevyléčitelná, věda dělá stále pokroky v léčení jejích jednotlivých příznaků. Značný počet potravinových doplňků může v počátečních stadiích onemocnění pomáhat obnovit mentální funkce. Jedním ze slibných přípravků je jinan (Ginkgo biloba). Kontrolované pokusy ukázaly, že jinan dvojlaločný, který zvyšuje prokrvení mozku, může u některých postižených zlepšit paměť. Kromě toho má i antioxidační vlastnosti, které hrají klíčovou úlohu v udržování zdravých nervových buněk. Také další antioxidanty mohou působit příznivě při léčbě Alzeimerovy choroby - například vitaminy C a E a směs karotenoidů. Všechny bývají kombinovány ve vyhovujících a ekonomických komerčních přípravcích.
Dále dbejte na dostatečný přívod všech vitaminů skupiny B; jejich nízké hladiny bývají spojovány s alzheimerovou chorobou. Užívejte B komplex. Za pokus stojí také pupalkový olej, centella asijská (gotu kola) a ženšen. Všechny pravděpodobně příznivě ovlivňují paměť zlepšením přenosu nervových vzruchů. Dvě další sloučeniny mohou pomáhat zvyšovat hladinu mozkových chemických látek zlepšujících paměť: v ČR je vyvinut L-karnitin - forma karnitinu, látky podobné aminokyselinám (nejsnáze vstřebatelný je v tekuté formě) - nebo fosfatidylserin (100 mg třikrát denně). Zkuste sami, co pro vás bude při léčbě tak závažného onemocnění jako je alzheimerova choroba to nejlepší.

Vhodné potravinové doplňky při alzheimerově chorobě

Kdy navštívit lékaře s alzheimerovou chorobou

Když vy nebo někdo blízký zpozoruje závažnou dezorientaci nebo změny v chování, zařiďte si důkladné lékařské vyšetření. Máte-li zdravotní problémy, poraďte se o užívání potravinových doplňků se svým lékařem.

Alzheimer - fakta a rady

Některé běžně předepisované léky při cukrovce, úzkostných stavech, depresi, Parkinsonově nemoci a žaludečních vředech rovněž ohrožují paměť. Trpíte-li těmito nemocemi spolu s Alzheimerovou chorobou, pohovořte si se svým lékařem o užívání potravinových doplňků při klasické léčbě.

Doporučení týkající se alzheimerovy choroby

Doplňující informace k alzheimerově chorobě

Výtažek u listů jinanu (gingko biloby) se ukazuje skutečně slibným prostředkem pro zlepšování paměti a tím i v léčbě onemocnění alzheimerova choroba.


Zdroj: publikace - Léčivá moc vitamínů, bylin a minerálních látek. Reader´s Digest VýběrAlzheimer - diskuze

| Copyright © 2013-2020 Beltina - potravinové doplňky | Administrace | Výměna odkazů | Casino online nabídky Jedete na dovolenou do zahraničí? Sjednejte si online cestovní pojištění za nejlepší cenu.

Vylepšete si zdraví s vlastní vířivkou na zahradě . Vířivky Villeroy & Boch k domu, na zahradu i do interiéru. Villeroy & Boch i Jacuzzi.