poradna online
Choroby a onemocnění
příznaky, příčiny a jak je léčit
Vitamíny
působení, účinky a dávkování
Minerály
působení, účinky a dávkování
Bylinky a léčivky
Blahodárné účinky bylinek
Doplňky stravy
Působení a účinky doplňků stravy

Alkoholismus

Alkoholismus

Pro člověka který nedokáže pít s mírou je nejlepší cestou abstinence. Potravinové doplňky mohou pomoci těžkým pijákům přemáhat jejich touhu po alkoholu a podpořit je při odvykacím procesu, i když nemohou nabídnout skutečné vyléčení této hojně rozšířené choroby. Charakteristickým znakem alkoholismu, který je pokládán za chronickou chorobu stejně jako cukrovka nebo hypertenze, je fyzická i psychická závislost na alkoholu. Přestože se zdá, že mírné pití alkoholu chrání srdce, nadměrné pití poškozuje játra, slinivku, střeva, mozek i jiné orgány. Když prázdné alkoholové kalorie nahradí normální stravu, dochází navíc k podvýživě.

Příznaky alkoholismu


Alkoholismus se projevuje trvalým vyhledáváním příležitosti k pití, neschopnost přerušit pití, dávání přednosti alkoholu před rodinou, přáteli a prací. Stále vyšší dávky pro dosažení stejného účinku. Rozhořčené reakce na poznámky o pití, neústupné odmítání tohoto problému. Pociťovaní abstinenčních příznaků při přerušovaném pití alkoholu (třesy, halucinace a záchvaty zlosti).

Příčiny onemocnění alkoholismem


Většina lidí pije alkohol ze společenských důvodu, kdy dochází k uvolnění a odstranění bloku při komunikaci, což v žádném případě nelze považovat za alkoholismus. Alkoholismus je závislost, do které lidé spadají především z psychologických důvodů, v dětství a dospívání je vysoké riziko této závislosti, proto uchraňte děti přes alkoholem.

Vhodné potravinové doplňky při alkoholismu

Kdy navštívit lékaře s alkoholismem

V případě že pijete před snídaní, pokud trvá pijácký flám 48 hodin i déle, máte-li okno nebo padáte, hledáte-li často úlevu v alkoholu při stresu a bolesti. Ničí-li pití vaše osobní vztahy. Máte-li zdravotní problémy, poraďte se o užívání potravinových doplňků se svým lékařem.

Alkoholismus - fakta a rady

Pro snížení touhy po alkoholu raději užívejte potravinové doplňky než léky, které mají vedlejší účinky.

Doplňující informace k alkoholismu

Zkuste pro vystřízlivění čínský čaj xing-jiu-ling (připravuje se z kudzu).


Zdroj: publikace - Léčivá moc vitamínů, bylin a minerálních látek. Reader´s Digest VýběrAlkoholismus - diskuze

| Copyright © 2013-2020 Beltina - potravinové doplňky | Administrace | Výměna odkazů | Casino online nabídky Jedete na dovolenou do zahraničí? Sjednejte si online cestovní pojištění za nejlepší cenu.

Vířivka Villeroy & Boch pro celoroční provoz. Úsporná, zateplená, laminátová, vč. termokrytu. Nekupujte nafukovací vířivky, které vám přes zimu neslouží. Vybírejte z celoročních vířivek Villeroy & Boch nebo Jacuzzi®