poradna online
Choroby a onemocnění
příznaky, příčiny a jak je léčit
Vitamíny
působení, účinky a dávkování
Minerály
působení, účinky a dávkování
Bylinky a léčivky
Blahodárné účinky bylinek
Doplňky stravy
Působení a účinky doplňků stravy

Chlamydie

Jedná se o bakteriální onemocnění, které se ve většině případů přenáší pohlavním stykem. Chlamydia trachomatis sérotypu D-K jsou původci zánětů urogenitálního traktu mužů i žen. Usazují se hlavně v buňkách kanálu čípku děložního, který spojuje pochvu a dělohu, ale mohou se usadit také v buňkách močové trubice a konečníku. Pokud se toto onemocnění neléčí, následuje poškození pohlavního ústrojí, které doprovází mnoho těžkých následků. V některých případech poškozují také oční spojivku (konjunktivitidu). Díky současné medicíně, nyní víme, že chlamydie jsou v populaci rozšířenější než např. taková kapavka nebo syfilis.

Příznaky Chlamydie


Množství mikroorganismů chlamydie napadají močovou trubici a děložní čípek (u žen). Poku d tomuto onemocnění nevěnujete dostatečnou nebo dokonce žádnou pozornost, může dojít k závažným následkům, a to především u žen. Onemocnění, zvláště u žen, probíhá velmi nenápadně. Takovým prvotním příznakem je bolestivý vřed na genitálu. O několik dní později se začne projevovat zduřením uzlin v tříslech, horečkou a zimnicí. Poslední stadium se završuje zánětem pohlavních orgánů a konečníku, u žen poškození dělohy a vaječníků. Častým výsledkem bývá neplodnost. Doprovodné příznaky nemoci chlamydie jsou nejčastěji výtok z pochvy, časté močení, mnohdy doprovázené pálením močové trubice nebo pálení pochvy, bolesti pánve, silné menstruační krvácení, nebo krvácení mimo pravidelné menstruační období, bolestivý pohlavní styk. Bohužel množství lidí vůbec netuší, že jsou touto chorobou nakaženi, více než 80% nákaz probíhá bez příznaků.

Příčiny onemocnění Chlamydie


Infekci je možné přenášet jak pohlavním stykem, tak i nepohlavní cestou. Sexuální přenos je určován technikou pohlavního styku. Je to nedodržení hygienických návyků, přenosem potřísněnými prsty rukou z genitálu, třeba i do očí. Při těhotenství se tato infekce šíří z matky na dítě. Tímto způsobem je ohroženo až 65% novorozenců. Stejně jako ženy, mohou mít chlamydou i muži, např. v močové trubici.

Jak se léčí Chlamydie potravinovými doplňky

Pokud u vás lékař diagnostikuje onemocnění chlamydie, je zapotřebí okamžitě nasadit vhodná antibiotika. Tělo potřebuje několik dnů k tomu, aby se s infekcí vypořádalo. Mějte na paměti, že antibiotika samotná, infekci zcela nevymýtí. Zničí většinu zárodků a utlumí je natolik, že se s nimi imunitní systém nakaženého už dokáže poradit sám. Z tohoto důvodu je nutné brát tyto léky správně a hlavně je dobrat.

Kdy navštívit lékaře s Chlamydie

Rozhodující je včasná a přesná diagnostika, správné léčení jak pacientky, tak jejího partnera pomocí antibiotik a bezpečný sex.

Doporučení týkající se Chlamydie

Při nechráněném homosexuálním styku do konečníku, může být chlamydie původcem zánětu konečníku, dokonce i předstojné žlázy, jinak bývá zánět spíše vzácný.

Doplňující informace k Chlamydii

Během léčby chlamydie se vyhýbejte častému vystavení slunečních paprsků. Chraňte se krémem s vysokým faktorem nebo kloboukem. Dodržujte zákaz pohlavního styku až do doby, dokud se nebudete cítit zcela vyléčení. Antibiotika by měl užívat i váš partner. Chlamydii může váš lékař odhalit i při běžné prohlídce, pokud jste ale v poslední době vystřídali více partnerů, doporučuje se, abyste si test na chlamydou u svého lékaře sami vyžádali. Jedině celoživotní monogamie vás může ochránit před nákazou chlamydií i jinými pohlavně přenosnými


Zdroj: Pro server Beltina.cz zkomponovala IvetkaChlamydie - diskuze

| Copyright © 2013-2018 Beltina - potravinové doplňky | Administrace | Výměna odkazů | Jedete na dovolenou do zahraničí? Sjednejte si online cestovní pojištění za nejlepší cenu. Chlorellas BIO certtfikací bez přídatných látek