poradna online
Choroby a onemocnění
příznaky, příčiny a jak je léčit
Vitamíny
působení, účinky a dávkování
Minerály
působení, účinky a dávkování
Bylinky a léčivky
Blahodárné účinky bylinek
Doplňky stravy
Působení a účinky doplňků stravy

Bolesti v krku

Stres a únava stejně jako nachlazení a virózy zvyšují naši náchylnost k bolestem v krku. Naštěstí jde o onemocnění, které velmi dobře odpovídá na přírodní léčbu, ta přináší nejen úlevu od bolestí a jiných nepříjemných pocitů, ale může ztlumit i zánět v hrdle. Bolesti v krku nejsou o sobě nemocí, ale příznakem onemocnění. Pocit škrábání a pálení, který začíná vzadu v ústech a šíří se dolů k hrtanu, je vesměs vyvoláván zánětem. Je-li sliznice v krku podrážděná nebo napadená infekcí, organizmus odpoví tím, že vyšle do postižené oblasti více krve, která přináší bílé krvinky a jiné obranné prostředky ke zvládnutí infekce, následkem je zarudnutí, zduření a bolest v krku.

Příznaky bolestí v krku


Bolest v krku doprovází zarudnutí, pálení nebo bolesti v krku vystřelují někdy do uší. Při bolestech v krku je ztížené, bolestivé polykání, pocit „knedlíku v krku“, dále se projevuje chrapotem a zvětšenými krčními uzlinami.

Příčiny onemocnění bolestmi v krku


Nejčastějšími příčinami bolestí v krku jsou bakteriální a virové infekce a svou roli hraje i alergie, znečištěné ovzduší, suchý vzduch a tabákový kouř. Viry vyvolané nachlazením napadají sliznici v hrdle přímo, v případě alergií vzniká bolest v krku následkem přítomnosti většího množství hlenu a otoku sliznic. Při virové infekci bývá nástup bolestí prudký, ale bolest také rychleji odchází a její průběh je mírnější. Bakteriální infekce je vždy těžší, způsobuje silné bolesti v krku, obtíže při polykání a je provázena horečkou.

Jak se léčí Bolesti v krku potravinovými doplňky

Doporučené doplňky jsou určeny k posílení imunitního systému, pomáhají hojit zanícenou tkáň v hrdle a zmírňovat bolest. Není-li doporučeno jinak, mají se užívat společně a tak dlouho dokud trvají příznaky bolesti v krku. Mohou se rovněž kombinovat s volně prodejnými léky i s předepsanými antibiotiky.
Vitamin C pomáhá zvládat infekce horních dýchacích cest, které způsobují bolesti v krku. Je přirozeným antihistaminikem, a proto může snižovat tvorbu zánětlivých protilátek u alergiků. Česnek a echinacea mají antivirové a antibakteriální vlastnosti; užívejte je při prvních známkách podráždění v hrdle.
Při nachlazení zkuste zinkové pastilky, mohou vám pomoci zažehnat bolesti v krku a podle vědeckých studií mohou zkrátit trvání nemoci. Nesnášíte-li chuť zinku, pijte čaj z amerického jilmu nebo proskurníkového kořene. Tyto léčivky pokryjí sliznici, což usnadní polykání a zmírní bolest. Americký jilm také obsahuje složky známé jako oligomerické proantokyanodové komplexy (OPC), které potlačují infekce a alergické reakce. K posíleníimunitního systému přidejte do čaje ještě několik kapek vodičkové tinktury – je zvláště účinná proti bakteriálním infekcím, protože obsahuje protizánětlivou složku Berberin. Máte-li silně zduřelé sliznice, můžete si přidat lékořici (sušený kořen nebo tinkturu); při vysokém krevním tlaku ji však neužívejte.

Vhodné potravinové doplňky při bolestech v krku

Kdy navštívit lékaře s bolestmi v krku

Jsou-li bolesti velmi silné – může to být bakteriální infekce. Máte-li horečku přes 38 oC bez příznaků nachlazení. Máte-li velmi silné polykací obtíže. Objeví.li se zároveň vyrážka. Trvají-li mírné bolesti déle než týden. Máte-li zdravotní problémy, poraďte se o užívání potravinových doplňků se svým lékařem.

Bolesti v krku - fakta a rady

Doporučení týkající se bolestí v krku

  • Používejte zvlhčovač vzduchu, brání vysychání sliznic.
  • Nekuřte a vyhýbejte se zakouřeným místnostem.
  • Pijte hodně tekutin (osm i více šálků denně). Vhodnější jsou teplé tekutiny – například polévky a čaje.

  • Zdroj: publikace - Léčivá moc vitamínů, bylin a minerálních látek. Reader´s Digest Výběr    Bolesti v krku - diskuze

    | Copyright © 2013-2020 Beltina - potravinové doplňky | Administrace | Výměna odkazů | Casino online nabídky Jedete na dovolenou do zahraničí? Sjednejte si online cestovní pojištění za nejlepší cenu.

    Vířivka Villeroy & Boch pro celoroční provoz. Úsporná, zateplená, laminátová, vč. termokrytu. Nekupujte nafukovací vířivky, které vám přes zimu neslouží. Vybírejte z celoročních vířivek Villeroy & Boch nebo Jacuzzi®