poradna online
Choroby a onemocnění
příznaky, příčiny a jak je léčit
Vitamíny
působení, účinky a dávkování
Minerály
působení, účinky a dávkování
Bylinky a léčivky
Blahodárné účinky bylinek
Doplňky stravy
Působení a účinky doplňků stravy

Nosní polypy

Nosní polypy jsou otoky nosní sliznice, které se vyskytují uvnitř nosních průchodů a dutin. Typicky mají perleťovou barvu a mohou se lišit velikostí. Každý polyp je kapkovitého tvaru a může vypadat jako zrnko hroznů. Ne vždy jsou nosní polypy vidět a také není pravidlem, že se při tomto onemocnění projeví symptomy.

Příznaky


Nosní polypy obvykle způsobují problémy, pokud jsou velké nebo rostou v trsech. Příznaky mohou zahrnovat ucpaný nos, rýmu, hlen, který stéká ze zadní části nosu do krku, sníženou schopnost čichu a chuti, pocit plnosti nebo tlaku v obličeji, chrápání, obstrukční spánkovou apnoe. Pokud polypy zablokují dutiny, mohou způsobit nahromadění tekutiny, která může vyvolat zánět vedlejších nosních dutin. Pokud k tomu dojde, můžete pociťovat bolest obličeje, zubů a vysokou teplotu.

Příčiny onemocnění


Nosní polypy jsou většinou následkem zánětu sliznice nosní dutiny a vedlejších nosních dutin. Není zcela jasné, co přesně vyvolává tento zánět, i když některé věci mohou zvýšit riziko vzniku tohoto onemocnění, například astma, intolerance na aspirin. Toto onemocnění je obvyklejší u dospělých a častější u mužů než u žen.

Jak se léčí Nosní polypy potravinovými doplňky

Může být obtížné se nosních polypů zbavit natrvalo, ale pomoci mohou například steroidové léky, a pokud léčba nezabírá, je možné provést chirurgické odstranění. Hlavní léky jsou kortikosteroidy v podobě nosních kapek, sprejů či tablet, které zmenší polypy během několika týdnů či měsíců.

Kdy navštívit lékaře s

Svého lékaře navštivte, pokud příznaky trvají déle než 10 dnů. Ihned vyhledejte lékařskou pomoc, pokud se vám náhle příznaky zhorší, vidíte dvojitě, máte omezenou schopnost pohybovat očima a zhorší se vám vidění, máte otoky očí, cítíte silnou bolest hlavy, která může být doprovázena horečkou.


Zdroj: http://www.nhs.uk/conditions/Polyps-nose/Pages/Introduction.aspxNosní polypy - diskuze

| Copyright © 2013-2020 Beltina - potravinové doplňky | Administrace | Výměna odkazů | Casino online nabídky Jedete na dovolenou do zahraničí? Sjednejte si online cestovní pojištění za nejlepší cenu.

Vylepšete si zdraví s vlastní vířivkou na zahradě . Vířivky Villeroy & Boch k domu, na zahradu i do interiéru. Villeroy & Boch i Jacuzzi.