poradna online
Choroby a onemocnění
příznaky, příčiny a jak je léčit
Vitamíny
působení, účinky a dávkování
Minerály
působení, účinky a dávkování
Bylinky a léčivky
Blahodárné účinky bylinek
Doplňky stravy
Působení a účinky doplňků stravy

Křečové žíly

Křečové žíly

Vyboulené modré křečové žíly – často zděděné – jsou nevzhledné a někdy i bolestivé. Chirurgickému zákroku můžete uniknout, budete-li jíst správnou stravu, pozměníte způsob života a budete užívat vlákniny a léčivky, které posilují cévy a zabraňují otokům.
Zdravé žíly jsou opatřeny chlopněmi, které umožňují proudění krve jen jedním směrem a zabraňují zpětnému toku. Jestliže tyto chlopně zeslábnou a úplně se nedovírají, krev se může vracet zpět, hromadí se, proud krve je snížen a výsledkem jsou uzlovité, vyboulené žíly, nazývané varixy (křečové žíly). Dochází k tomu většinou na nohou (výjimku tvoří křečové žíly v konečníku - hemeroidy).

Příznaky křečových žíl


Křečové žíly se projevují jako vyboulené, vinuté modré žíly většinou na lýtku, v kolenní jamce a na vnitřní straně stehna. Bolestivá a na pohmat citlivá lýtka, zvláště po delším stání. V závažnějších případech oteklé kotníky.

Příčiny onemocnění křečovými žilami


Hlavní úlohou při vzniku křečových žil hrají genetické a hormonální faktory. Onemocnění bývá rodové a postihuje čtyřikrát častěji ženy než muže. Další příčinou může být obezita, těhotenství a zvedání těžkých břemen – to všechno způsobuje na žíly nadměrný tlak. Těhotenství kromě toho vyvolává hormonální změny, o nichž se předpokládá, že oslabují žíly na nohou. Tato žilní porucha často postihuje lidi, kteří většinu pracovní doby tráví vestoje, vsedě kříží nohy a málo se pohybují i cvičí. Riziko křečových žil vzrůstá při onemocnění jater nebo selhávání krevního oběhu.

Jak se léčí Křečové žíly potravinovými doplňky

Máte-li křečové žíly, užívání vitaminu C a flavonoidů (které podporují využití vitaminu C v těle) a vitaminu E vám zlepší krevní oběh a posílí žilní stěny.
K vitaminům můžete přidat léčivku gotu kola, která podporuje tok krve, zvyšuje tonus pojivových tkání obklopujících žíly a udržuje žíly pružné. Borůvka gotu kolu doplňuje; proto také často bývají obě léčivky k dostání v jednom doplňku. Místo borůvky a gotu koly můžete použít koňský kaštan; pravděpodobně je schopen zvládat otoky a zánět a zabraňuje hromadění tekutin. Pokud výtažek z koňského kaštanu nedostanete, nahraďte ho listnatcem kopinatým.
Doplňky a léčivky, které se vám osvědčí, můžete užívat prakticky trvale.

Vhodné potravinové doplňky při křečových žílách

Kdy navštívit lékaře s křečovými žilami

Dojde-li v okolí křečových žil k zarudnutí – může to být známka nebezpečného zánětu žil. Ztěžují-li vám chůzi bolesti. Pokud kůže kolem žil změnila barvu nebo se olupuje. Vyvine-li se nad křečovou žilou malý otevřený vřídek. Máte-li oteklé kotníky – může jít o retenci tekutin. Máte-li zdravotní problémy, poraďte se o užívání potravinových doplňků se svým lékařem.

Křečové žíly - fakta a rady

Doporučení týkající se křečových žíl

Doplňující informace k křečovým žilám

Léčivka gotu kola posiluje buňky ve stěnách krevních cév.


Zdroj: publikace - Léčivá moc vitamínů, bylin a minerálních látek. Reader´s Digest Výběr


Křečové žíly - diskuze


| Copyright © 2013-2018 Beltina - potravinové doplňky | Administrace | Výměna odkazů | Jedete na dovolenou do zahraničí? Sjednejte si online cestovní pojištění za nejlepší cenu.