poradna online
Choroby a onemocnění
příznaky, příčiny a jak je léčit
Vitamíny
působení, účinky a dávkování
Minerály
působení, účinky a dávkování
Bylinky a léčivky
Blahodárné účinky bylinek
Doplňky stravy
Působení a účinky doplňků stravy

Bradavice

Přibližně každý desátý člověk měl někdy v životě bradavice. I když většinou zmizí bez léčení, mohou některé doplňky uspíšit vyhojení těchto nechtěných a nevzhledných vad na kráse.
I když bradavice většinou nevypadají hezky, jsou obvykle zcela neškodné. Tyto malé výrůstky jsou tvořeny okrsky kůže, která vyrostla rychleji než zdravá tkáň kolem ní a ztvrdla v důsledku virové infekce. Je jich mnoho druhů, od běžné bradavice na prstech a hřbetu rukou po bradavice na ploškách nohou. Bradavice, které se vyskytují na genitálu, jsou považovány za vážnější onemocnění, protože jsou pravděpodobně spojeny se zvýšeným rizikem rakoviny kůže děložního hrdla a penisu.

Příznaky bradavice


Bradavice mohou růst jednotlivě i v celých skupinách; někdy mohou svědit nebo vyvolávat nepříjemné pocity, většinou však jsou nebolestivé. Běžné bradavice: ploché výrůstky, většinou o něco tmavší než kůže; nejčastěji na kůži rukou a prstů. Verucca plantaris: ploché hrbolky na chodidlech připomínající kuří oka. Genitální bradavice: obvykle červenorůžové měkké výrůstky s "rozkvetlou" hlavičkou; na genitálu a v anální oblasti.

Příčiny onemocnění bradavicím


Bradavice se tvoří na základě virového napadení povrchové vrstvy kůže některým z četných druhů lidských virů papilloma. Virus se přenáší přímým dotykem a může vstoupit do organismu třeba jen malou oděrkou na kůži. Bradavice na pohlavních orgánech patří mezi nejběžnější formy pohlavně přenášených chorob. Od vstupu infekce může trvat měsíce a někdy i několik let, než se bradavice objeví. To znamená, že člověk nemusí mít patrné bradavice, a přitom může virus přenášet. Při aktivaci viru bradavic může hrát roli snížená imunita, která může zavinit vzplanutí infekce a růst bradavic.

Jak se léčí Bradavice potravinovými doplňky

Bradavice se často objeví jako odpověď na sníženou imunitu; užívejte proto multivitaminové a multiminerální přípravky spolu se smíšenými karotenoidy a vitaminem C, které zvyšují imunitu. Můžete zkusit také místní léčbu, například vitamin E, česnekový olej nebo olej tea tree (melaleukový olej), vodilkovou tinkturu nebo tinkturu z pau ďarco (tabebuiy), popřípadě gel z aloe vera. Lokálně můžete také použít vitamin C v prášku rozmíchaný v trošce vody. Tyto prostředky přiložte na bradavici s tlakovým obvazem. Uvedené léčivky obsahují protivirové látky a vitaminy C a E podporují hojení. Dojde-li k podráždění kůže, zřeďte prostředek vodou nebo rostlinným olejem a okolí bradavice chraňte vazelínou. Pokud přípravky aplikujete na genitální bradavice, vždy je zřeďte. Obvazy denně vyměňujte. Příznivé účinky by se měly objevit během tří až čtyř dnů; v léčení pokračujte, dokud bradavice nezmizí. V tlakovém obvaze se mohou použít i jiné prostředky, například ricinový olej (smíchaný s trochou jedlé sody) a hřebíčkový olej. Před použitím se poraďte s lékařem, zvláště pokud jde o bradavice na genitálu.

Vhodné potravinové doplňky při bradavicích

Kdy navštívit lékaře s bradavicím

V případě že je bradavice neobvyklá nebo mění-li se její velkost a barva, lékaře také vyhledejte pokud se Vám vytvoří bradavice ve věku nad 45 let. Pokud Vám bradavice překáži, je-li její velikost větší než guma na tužce nebo krvácí. A také v případě že se bradavice domácí léčbou nepodařilo vyléčit do dvanácti týdnů. Máte-li zdravotní problémy, poraďte se o užívání potravinových doplňků se svým lékařem.

Bradavice - fakta a rady

Doporučení týkající se bradavice

Doplňující informace k bradavici

Bradavice může pomoci odstranit prášek z vitaminu C rozmíchaného s trochou vody.


Zdroj: publikace - Léčivá moc vitamínů, bylin a minerálních látek. Reader´s Digest Výběr


Bradavice - diskuze


| Copyright © 2013-2020 Beltina - potravinové doplňky | Administrace | Výměna odkazů | Casino online nabídky Jedete na dovolenou do zahraničí? Sjednejte si online cestovní pojištění za nejlepší cenu.

Vylepšete si zdraví s vlastní vířivkou na zahradě . Vířivky Villeroy & Boch k domu, na zahradu i do interiéru. Villeroy & Boch i Jacuzzi.