poradna online
Choroby a onemocnění
příznaky, příčiny a jak je léčit
Vitamíny
působení, účinky a dávkování
Minerály
působení, účinky a dávkování
Bylinky a léčivky
Blahodárné účinky bylinek
Doplňky stravy
Působení a účinky doplňků stravy

Bulimie

Bulimie (Bulimia nervosa) je charakterizována jako porucha příjmu potravy, podobně jako anorexie. Spočívá v nadměrném přejídání a následnými opakujícími se vyvrhování potravy. Člověk postižený bulimií je neustále sužován subjektivním pocitem zvýšené tělesné hmotnosti, a proto považuje za nezbytně nutné svou hmotnost kontrolovat. Zažívá střídavé období hladovění, přejídání, užívání projímadel a odvodňovacích prostředků. Bulimii lze diagnostikovat také u lidí, kteří vynuceně nezvrací. Onemocnění bulimie se objevuje zvláště u dívek mezi 13 a 18 lety, ale nelze ji vyloučit ani u žen či dívek jiné věkové kategorie nebo u mužů. Bulimie a jiné poruchy příjmu potravy se léčí pomocí psychoterapie.

Příznaky Bulimie


Onemocnění bulimie a její příznaky jsou zpočátku velmi nenápadné. Mohou se skrývat v nevhodných jídelních zvyklostech. Nápadné jsou až ztráty jídla, nálezy projímadel a jasné známky zvracení. Takto postižení lidé trpí narušením psychické pohody a osobnosti. Blíže můžeme toto onemocnění definovat pomocí přecitlivělosti, podrážděnosti, kolísáním nálad. Častým důsledkem vyhublosti je pak zvýšená citlivost na chlad, oslabený krevní oběh, plynatost, pocity nevolnosti a osteoporóza.

Příčiny onemocnění Bulimií


Vzhledem k tomu, že žijeme ve světě, kde cca 60% dívek není spokojeno se svou postavou, je zcela jasné, jaké jsou příčiny onemocnění bulimie. Většina dívek si přeje zhubnout a jsou ochotné udělat proto cokoliv, i kdyby to znamenalo poddat se tak závažné chorobě, jakou bulimie bezesporu je. Dostávají se do stádia, kdy snadno zamění normální stravovací režim za nebezpečnou redukční dietu. Takové omezení příjmu potravy však není k vydržení, a proto nastává období přejídání a zvracení. Následují obrovské výčitky spojené s mnoha zdravotními komplikacemi.

Jak se léčí Bulimie potravinovými doplňky

Jak již bylo řečeno, bulimie a jiné poruchy příjmu potravy, se léčí psychoterapií. Onemocnění je především psychického původu, a proto je potřeba mluvit o příčinách nadměrného přejídání a zvracení. Problémy spojené s bulimií, jako fyzické obtíže, nevhodný jídelní režim, pocity viny a deprese zasahují do každodenního života pacienta. Tyto obtíže postupně přenáší i do jiných oblastí života. Převaha depresivních příznaků ustoupí, když se postiženému podaří získat kontrolu nad příjmem potravy a normalizovat jídelní režim.

Kdy navštívit lékaře s Bulimií

Lidé trpící bulimií si většinou svůj problém ani neuvědomují, své chování považují za zcela normální a společensky přijatelné. A v okamžiku, kyd si uvědomí, že vše není úplně v pořádku, zažívají zase pocity studu a se svými starostmi se raději nechtějí svěřovat. Bohužel, bulimie je onemocnění psychického původu, a proto je ve většině případů lékařská pomoc naprosto nezbytná. Je velmi důležité zachytit její příznaky ještě v okamžiku zárodku, protože obtíže s ní spojené se mohou horšit závratnou rychlostí. Za nebezpečné se považuje, pro většinu lidí zcela neškodné, zvracení. Může dojít k bolestivému poranění krku a jícnu a s tím spojené infekce. Dále se vyskytují otoky slinných žláz (opuchlý obličej), narušení rovnováhy tělesných tekutin a solí a v neposlední řadě nadměrné zatížení srdce a ledvin.

Doplňující informace k Bulimii

Každá dvacátá dívka v České republice trpí mentální bulimií. Některá děvčata (2%) trpí zvracením už v pouhých čtrnácti letech. Opačné pohlaví je na tom přece jen olépe. Jen asi 5% chlap poznání ců trpí onemocněním bulimie.


Zdroj: Pro server Beltina.cz zkomponovala IvetkaBulimie - diskuze

| Copyright © 2013-2020 Beltina - potravinové doplňky | Administrace | Výměna odkazů | Casino online nabídky Jedete na dovolenou do zahraničí? Sjednejte si online cestovní pojištění za nejlepší cenu.

Vylepšete si zdraví s vlastní vířivkou na zahradě . Vířivky Villeroy & Boch k domu, na zahradu i do interiéru. Villeroy & Boch i Jacuzzi.