poradna online
Choroby a onemocnění
příznaky, příčiny a jak je léčit
Vitamíny
působení, účinky a dávkování
Minerály
působení, účinky a dávkování
Bylinky a léčivky
Blahodárné účinky bylinek
Doplňky stravy
Působení a účinky doplňků stravy

Candida

Od okamžiku, kdy se narodíme, žije v našem těle kvasinka Candida albicans. Pokud je náš organismu v normálním stavu, je schopen množství kvasinek kontrolovat. Někdy se však vyskytují okolnosti, při kterých se kvasinky mohou přemnožit, např. oslabení tělesné soustavy, alergie, užívání antibiotik, steroidů, hormonů, atd. Nadbytečné množství candidy často vyvolává nejrůznější fyziologické stavy a příznaky. V okamžiku, kdy je imunitní systém oslaben, dochází k vyčerpání protilátek, které proti kvasinkovým látkám bojují. Kvasinky se vyskytují zvláště na sliznici v ústech, dutinách, žaludu, ve střevech nebo poševní dutině. Někdy mohou bolestivě postihovat také klouby , svaly a způsobovat vyrážky na kůži nebo dermatofytózu nohou.

Příznaky Candidy


K nejčastějším příznakům takového onemocnění patří zvýšená citlivost na pyl, potraviny, tabákový kouř, parfémy a nebo chemické látky. Takto postižení lidé mívají povleklý jazyk, trpí velkou únavou a silnou chutí na cukr nebo pečivo. V některých případech dochází k tvorbě šupinatých ekzémů, plísňovým onemocněním kůže a nehtů, padání vlasů, mohou se vyskytovat lupy nebo lupénka. Začínají se tvořit afty, nastávají problémy při polykání, obtíže se zápachem z úst, střevní obtíže, pálení a svědění konečníku. Vyloučit nelze ani občasné nevolnosti, závratě související s nízkým nebo vysokým krevním tlakem a bolesti svalů. V souvislosti s pohlavními orgány dochází k bílému výtoku, který doprovází nepříjemné svědění, dále pak nastávají opakující se záněty dělohy, močového měchýře, poruchy menstruačního cyklu a menstruační křeče.

Příčiny onemocnění Candidou


Jednou z největších příčin vzniku candidy je dlouhodobé nebo opakované užívání antibiotik. Antibiotika totiž společně s choroboplodnými bakteriemi ničí i bakterie, které jsou pro naše tělo prospěšné. Následkem toho je nerovnováha střevní mikroflóry. Vyvarovat bychom se měli také užívání steroidních hormonů (kortizon, anabolické steroidy) v jídle nebo v lécích. Stejně tak je naše tělo náchylné při ozařování nebo chemoterapii (při léčbě rakoviny). Dále pak je třeba vyvarovat se stresu, nesprávné výživě a kouření. V období puberty , těhotenství nebo při užívání antikoncepčních pilulek dochází ke změně hladiny hormonů, což také přispívá k oslabení imunitního systému.

Jak se léčí Candida potravinovými doplňky

V okamžiku, kdy se zaměříte na jednu určitou lokální léčbu, se může stát, že bakterie napadnou další část vašeho těla a mnohdy i agresivněji. Pokud chcete zabránit opakované infekci, je třeba se i na jiná místa, jako je kůže, nehty, pochva nebo sliznice. Kvasinkové onemocnění nemůžete v žádném případě léčit sami. Léčba musí být vždy komplexní , nestačí, jsou-li kvasinky pouze odstraněny.

Doporučení týkající se Candidy

Je třeba, aby jste se vyhýbali užívání antibiotik. Měli byste vhodně upravit životosprávu (tzv. protikvasinková dieta bez sladkostí, bílé mouky a uhlovodanů), dodržovat zdravý životní styl. Používejte šetrné přípravky pro ošetření postižených oblastí, lokální léčba je velmi důležitá, ovšem sama o sobě nestačí. Pro lepší vyplavování toxinů z buněk dodržujte pravidelný pitný režim (minimálně 2 litry denně).

Doplňující informace k Candidě

Mrtvé kvasinkové buňky jsou stejně tak nebezpečné, jako živé, protože vytvářejí toxiny, na které vaše tělo reaguje různými způsoby. Může nastat porucha funkce jater. Buňky mohou přestat navzájem komunikovat. Může u vás dojít ke ztrátě paměti, případně ke zmatenosti.


Zdroj: Pro server Beltina.cz zkomponovala Ivetka


Candida - diskuze


| Copyright © 2013-2020 Beltina - potravinové doplňky | Administrace | Výměna odkazů | Casino online nabídky Jedete na dovolenou do zahraničí? Sjednejte si online cestovní pojištění za nejlepší cenu.

Vířivka Villeroy & Boch pro celoroční provoz. Úsporná, zateplená, laminátová, vč. termokrytu. Nekupujte nafukovací vířivky, které vám přes zimu neslouží. Vybírejte z celoročních vířivek Villeroy & Boch nebo Jacuzzi®