poradna online
Choroby a onemocnění
příznaky, příčiny a jak je léčit
Vitamíny
působení, účinky a dávkování
Minerály
působení, účinky a dávkování
Bylinky a léčivky
Blahodárné účinky bylinek
Doplňky stravy
Působení a účinky doplňků stravy

Cévy

Cévy rozvádí tělní tekutiny (míza, krev) v těle. Krevní cévy se dělí na tepny, vlásečnice a žíly. Tepny rozvádí krev směrem od srdce. Největší tepnou je srdečnice (aorta). Vlásečnice jsou tenké cévy propojující tepny a žíly. Vlásečnice tvoří hlavní funkční část krevního oběhu. Prostřednictvím vlásečnic jsou z těla odstraňovány zplodiny látkového metabolismu. Žíly vedou krev směrem k srdci. Svou stavbou jsou velmi podobné tepnám, mají však tenčí stěny. Mízní cévy se stavbou podobají. Procházejí mízními uzlinami. Ty mají zásadní význam pro ochranu imunitního systému.

Příznaky cév


Hlavní funkcí cév je rozvádění tělních tekutin v těle. Tepny vedou krev směrem od srdce, dávají oběhu pružnost. Žíly vedou krev do srdce a vlásečnice vytvářejí spojující článek mezi tepnami a žílami. Umožňují výměnu látek mezi krví a tkáňovým mokem.

Příčiny onemocnění cévy


K nejčastějším potížím souvisejícím s cévami patří pokles krevního tlaku, způsobený utlumením srdeční činnosti. Dále pak špatné proudění krve např. v dolních končetinách. Zde dochází k hydrostatickému tlaku krve a současně k oslabení a vydutí stěny žíly. Tímto způsobe,m vznikají tzv. křečové žíly. Velmi často se stávají zdrojem zánětlivých procesů. Ke vzniku křečových žil jsou nejčastěji náchylní lidé s genetickou predispozicí nebo lidé, kteří mají zaměstnání náročné na dlouhodobější stání, např. kadeřnice, prodavači za pultem apod. Někteří lidé trpí rozšířenými žilkami, které jim způsobují nemalé obtíže, zvláště estetické. Dále je tu riziko zvýšené hladiny cholesterolu, srdečních infarktů a arteriosklerózy. Velmi časté jsou také cévní choroby mozkové.

Jak se léčí Cévy potravinovými doplňky

Cévních onemocněních je velké množství, proto také příčin vzniku onemocnění cév je bezpočet. Záleží na původu vzniku problému, poté je možno stanovit jasnou diagnózu a zahájit léčbu.

Vhodné potravinové doplňky při cévách

Velmi účinný je rybí olej, omega3 mastné kyseliny, červená řepa a vitamin C.

Kdy navštívit lékaře s cévy

Cévní choroby jsou velmi čestné onemocnění, které není radno podceňovat. Pokud jste k cévním onemocněním náchylní, je zapotřebí navštěvovat lékaře a pravidelně podstupovat testy např. na cholesterol, hodnotu homocysteinu, atd.

Doplňující informace k cévám

U onemocnění cév nelze jasně vymezit v jakém období lidského života se problémy spojené s cévami nejčastěji objevují. Více jsou ohroženi kuřáci a lidé s genetickou predispozicí.


Zdroj: Pro server Beltina.cz zkomponovala Ivetka


Cévy - diskuze


| Copyright © 2013-2020 Beltina - potravinové doplňky | Administrace | Výměna odkazů | Casino online nabídky Jedete na dovolenou do zahraničí? Sjednejte si online cestovní pojištění za nejlepší cenu.

Vířivka Villeroy & Boch pro celoroční provoz. Úsporná, zateplená, laminátová, vč. termokrytu. Nekupujte nafukovací vířivky, které vám přes zimu neslouží. Vybírejte z celoročních vířivek Villeroy & Boch nebo Jacuzzi®