poradna online
Choroby a onemocnění
příznaky, příčiny a jak je léčit
Vitamíny
působení, účinky a dávkování
Minerály
působení, účinky a dávkování
Bylinky a léčivky
Blahodárné účinky bylinek
Doplňky stravy
Působení a účinky doplňků stravy

Ischias

Choroba ischias postihuje sedací nerv. Charakteristické je vystřelování ze zad po vnější straně stehna a nohy až do oblasti chodidel. Bolesti zad způsobené tímto onemocněním vznikají v kříži. V místě, kde se bederní páteř mění v křížovou. Tato část páteře je k bolestivým problémům nejnáchylnější. Může vzniknout třeba při prudkém otočení těla, zhoršován je při předklonu, kašli a kýchání. Jde o často úmornou bolest, která je, v některých případech, zaviněna anatomickými změnami, zvláště pak zánětem nervu.

Příznaky ischiasu


Nejnápadnějším jevem ischiasu je silná bolest v kříži a dolních končetinách, která vzrůstá zejména v noci.

Příčiny onemocnění ischiasem


Běžnou příčinou onemocnění ischias je výhřez meziobratlové ploténky,která tlačí na nerv. Další možnou příčinou je dislokace (rozložení) meziobratlového skloubení. K prudké bolesti dochází především při prudkém otočení těla a nebo při zvedání těžkých věcí. V tomto okamžiku dochází ke ztuhnutí páteře vyvolané námahou páteře.

Jak se léčí Ischias potravinovými doplňky

Mezi velmi účinné léčby tohoto onemocnění patří především akupunktura, akupresura, hydroterapie a pak klasická léčba. Akupunktura se zabývá ošetřováním bodů na meridiánech močového měchýře, ledvin, žlučníku, sleziny a tenkého střeva. Léčbou akupresurou se myslí tlačení směrem dovnitř na vnější straně nohy ve vzdálenosti šířky ruky i s palcem nad vrcholem kotníku mezi holení a lýtkovou kostí. Další variantou léčby ischiasu je hydroterapie. Ta se zaměřuje na ledové zábaly při prudkých bolestech. Při bolestech mírnější, ale naopak dlouhodobějších, je třeba zkusit horké zábaly. Někdy jsou vhodné vířivé střiky a speciální léčebné cviky na správné držení těla pacienta. Lékař klasické medicíny vám nejčastěji doporučí klid na lůžku s pevnou nepohyblivou matrací. Pomocí rentgenu se obvykle ukáže místo, kde dochází ke zúžení prostoru mezi dvěma obratli. Vyhřezlá část ploténky se obvykle svraští, takže bolest časem pomíjí. Pokud se tak nestane, může ji chirurg odstranit operací, někdy za pomoci tzv. fibroskopu, aby se vyhnul většímu zákroku.

Kdy navštívit lékaře s ischiasem

Každého z nás občas bolí záda, zejména pokud máme sedavé zaměstnání, zvláště pak práci u počítače a nebo naopak fyzicky namáhavou práci. Proto není třeba navštěvovat lékaře při běžném „pobolívání“ zad. Někdy nám stačí pouze klid na lůžku v tzv. úlevové poloze. Nejčastěji v leže na boku se skrčenýma nohama (do klubíčka). Akutní bolesti rozhodně neřešte horkou koupelí, masážemi nebo tzv. domácím napravováním. Pokud však trpíte dlouhodobými bolestmi zad, či urputnou bolestí při prudkých pohybech, neváhejte s návštěvou u lékaře. Může vám naordinovat léky tlumící bolest nebo masti určené na léčbu bolesti pohybového ústrojí.

Doporučení týkající se ischiasu

Není dobré užívat léky proti bolesti dlouhodobě. Většinou mají výrazné vedlejší účinky a navíc páteř vám brání, abyste pokračovali v pohybu, který je pro ni nebezpečný.


Zdroj: Pro server Beltina.cz zkomponovala Ivetka


Ischias - diskuze


| Copyright © 2013-2020 Beltina - potravinové doplňky | Administrace | Výměna odkazů | Casino online nabídky Jedete na dovolenou do zahraničí? Sjednejte si online cestovní pojištění za nejlepší cenu.

Vylepšete si zdraví s vlastní vířivkou na zahradě . Vířivky Villeroy & Boch k domu, na zahradu i do interiéru. Villeroy & Boch i Jacuzzi.