poradna online
Choroby a onemocnění
příznaky, příčiny a jak je léčit
Vitamíny
působení, účinky a dávkování
Minerály
působení, účinky a dávkování
Bylinky a léčivky
Blahodárné účinky bylinek
Doplňky stravy
Působení a účinky doplňků stravy

Impotence

Impotence

Ze čtyř mužů nad 50 let mívá nejen potíže s erekcí; stejná nedostatečnost však postihuje i mnoho mladších mužů. Ve většině případů je příčina toho, co lékaři nazývají erektilní dysfunkce, až překvapivě snadno odstranitelná.
Impotence je trvalá neschopnost dosáhnout erekce nebo ji dostatečně dlouho udržet. K erekci dochází, když se cévy topořivých těles penisu naplní krví tak, že orgán ztuhne. Proces je vyvolán sexuální stimulací, která působí na mozkové a míšní nervy; ty pak vyšlou signály tepnám penisu, aby se rozšířily. Většina mužů někdy zažije problém s udržením erekce, ale to není důvod ke znepokojení.

Příznaky impotence


Impotence je trvalá neschopnost dosáhnout erekce nebo udržet dostatečnou pro sexuální styk.

Příčiny onemocnění impotencí


Hlavní příčinou impotence je nedostatečný krevní oběh a porucha průtoku krve penisem – často jako důsledek aterosklerózy, tuhnutí tepen. K jiným možným příčinám impotence patří cukrovka, hormonální nerovnováha, onemocnění prostaty nebo vedlejší účinky některých léků. Pouze jeden z deseti případů má čisté psychologické příčiny.
Protože k erekcím dochází i samovolně ve spánku, je možné určit, je-li problém čistě fyzický nebo spíše psychologický, pomocí „testu s poštovní známkou“. Proužek ze známek obtočíme kolem penisu a konce slepíme. Dojde-li k noční erekci, bude proužek známek přetržen a příčina impotence je zřejmě převážně psychologická. Tento typ impotence je obvykle vázán na stres a bývá přechodný.

Jak se léčí Impotence potravinovými doplňky

Četné doplňky, užíváte-li je současně, upravují průtok krve penisem. Vitamin C hraje určitou roli v udržování cévního zásobení a pomáhá rozšiřovat cévy, takže se průtok krve může zvětšit. Omega-3 mastné kyseliny rybího tuku rovněž upravují průtok krve, stejně jako lněný olej. Při dlouhodobém užívání mohou snižovat cholesterol a zabránit zužování krevních cév. Jinan dvojlaločný (gingko biloba), který zlepšuje průtok krve mozkem, se zdá mít stejný účinek na penis. Ultrazvukové vyšetření 60 mužů s impotencí, kteří užívali jinan, svědčilo pro úpravu cirkulace v penisu po šesti týdnech léčení; u 50 procent pacientů se potence zcela upravila po šesti měsících. Všechny tyto doplňky je nutno užívat dlouhodobě – nejméně šest měsíců -, aby byly výsledky co nejlepší. Příznivé výsledky se však mohou projevit již během jednoho měsíce. Vzhledem k tomu, že mají i další kladné účinky, mohou se tyto přípravky užívat trvale jako součást běžného posilování organismu.
Není-li impotence způsobena poruchou průtoku krve, mohou být užitečné i jiné doplňky. Studie na zvířatech prokázaly, že panax ženšen i sibiřský ženšen zvyšují hodnoty testosteronu a podporují páření, mohou tedy mít podobný účinek i u lidí. Pokud by byly neúčinné, zkuste čaj u léčivky muira puama, nazývané Angličany „potency wood“. V Brazílii se již dlouho užívá jako afrodiziakum. Damiana, která pochází z Mexika, je rovněž považována za afrodiziakum. Užívá se také někdy v evropské fytoterapii, ale není klinicky vyzkoušena.

Vhodné potravinové doplňky při impotenci

Kdy navštívit lékaře s impotencí

Jste-li trvale neschopni dosáhnout erekce nebo ji udržet; váš lékař vám může pomoci stanovit a upravit příčinu impotence. Má-li stres nebo nový lék nežádoucí účinek na váš sexuální výkon. Máte-li zdravotní problémy, poraďte se o užívání potravinových doplňků se svým lékařem.

Impotence - fakta a rady

Doporučení týkající se impotence

Doplňující informace k impotenci

Panax ženšen zvyšuje hodnoty pohlavních hormonů u mužů a pomáhá tak léčit impotenci.


Zdroj: publikace - Léčivá moc vitamínů, bylin a minerálních látek. Reader´s Digest VýběrImpotence - diskuze

| Copyright © 2013-2020 Beltina - potravinové doplňky | Administrace | Výměna odkazů | Casino online nabídky Jedete na dovolenou do zahraničí? Sjednejte si online cestovní pojištění za nejlepší cenu.

Vylepšete si zdraví s vlastní vířivkou na zahradě . Vířivky Villeroy & Boch k domu, na zahradu i do interiéru. Villeroy & Boch i Jacuzzi.