poradna online
Choroby a onemocnění
příznaky, příčiny a jak je léčit
Vitamíny
působení, účinky a dávkování
Minerály
působení, účinky a dávkování
Bylinky a léčivky
Blahodárné účinky bylinek
Doplňky stravy
Působení a účinky doplňků stravy

Infekce močových cest

Moderní věda potvrdila správnost dlouhodobého přesvědčení lidových léčitelů: léčivky a jiné přírodní prostředky mohou skutečně zmírnit nepříjemné a potenciálně závažné příznaky zánětu močových cest – běžného problému mnohých žen.
Infekce močových cest (cystitis) je zánět močového měchýře a močové trubice, odvádějící z močového měchýře moč. Toto onemocnění postihuje mnohem častěji ženy – jedna z pěti žen jím trpí nejméně jednou ročně. Léčení má být okamžité a většinou si vyžádá antibiotika, protože recidivy těchto infekcí mohou vést k závažným onemocněním ledvin.

Příznaky infekce močových cest


Infekce močových cest doprovází časté nucení na moč, vymočení jen nepatrného množství moči přes silné nucení. Palčivé pocity nebo bolest při močení. Zapáchající, zkalená nebo nezvykle tmavá moč. Křeče nebo pocit tíže v podbřišku.

Příčiny onemocnění infekcí močových cest


Zánět močových cest je důsledkem bakteriální infekce. Normální moč je sterilní – neobsahuje žádné bakterie. Pouze cestou z močového měchýře smývá malé množství bakterií ze sliznice močového trubice. Někdy však bakterie v močových cestách přemohou imunitní obranu organismu, rozmnoží se a vyvolají zánět. Pokud se častěji potlačuje nucení na moč, může se zvyšovat pravděpodobnost močových infekcí. K jejich vzniku může také přispívat nedostatek osobní hygieny a těhotenství, při kterém je močový měchýř stlačován plodem a nemůže se dobře vyprazdňovat.

Jak se léčí Infekce močových cest potravinovými doplňky

Doplňky uvedené na této stránce užívejte při prvních známkách pálení při močení. Začněte vitaminem C a klikvou. Vitamin C pomáhá okyselit moč, takže se močový měchýř stává méně příznivým prostředím pro patogenní bakterie. Zároveň také posiluje imunitní systém. Klikva rovněž okyseluje moč, ale mnohem důležitější je, že brání infekčním bakteriím udržet se na sliznici močových cest. Doplňky lze užívat společně s echinaceou, léčivkou, která zvyšuje obranyschopnost imunitního systému. Pijte hodně tekutin, aby se odplavovaly bakterie a toxiny. Fytoterapeuti používají při léčení močových infekcí mnoho různých léčivek, ať už jednotlivě nebo ve směsích, i když jejich účinek není vždy zcela jasný. Patří mezi ně bezinkový květ, pýr plazivý, přeslička, buchu (agathosma) a planá mrkev a lze je užívat jako tinkturu nebo čaj. Je-li moč alkalická (jak tomu bývá u vegetariánů), doporučují léčivku medvědici (arctostaphyllos).
Některé infekce močových cest mohou přejít v závažnější ledvinové infekce, proto je důležité zkoušet tyto přírodní prostředky pouze 24 až 36 hodin, a nezmizí-li obtíže, ihned vyhledat lékařskou pomoc. Je-li infekce potvrzena, lékař vám pravděpodobně předepíše antibiotika. Ta však zničí i užitečné bakterie ve střevech, které pomáhají chránit zažívací ústrojí. Probiotika (kultury užitečných bakterií) jsou prospěšná všem pacientům, kteří užívají antibiotika, protože doplňují užitečné bakterie. Ostatní doporučené doplňky lze užívat dále zároveň s antibiotiky.

Vhodné potravinové doplňky při infekci močových cest

Kdy navštívit lékaře s infekcí močových cest

Trvají-li pocity pálení, bolesti a jiné příznaky déle než 24 až 36 hodin přes domácí léčení. Je-li pálení provázeno výtokem z pochvy nebo penisu. Pokud jsou shora uvedené příznaky provázené bolestí v zádech, zimnicí a horečkou. Máte-li v moči krev. Máte-li zdravotní problémy, poraďte se o užívání potravinových doplňků se svým lékařem.

Infekce močových cest - fakta a rady

Doporučení týkající se infekce močových cest

Doplňující informace k infekci močových cest

Výtažek z klikvy (brusinky) pomáhá udržet močové cesty bez škodlivých bakterií a lze ho užívat k prevenci i léčení jejich infekcí.


Zdroj: publikace - Léčivá moc vitamínů, bylin a minerálních látek. Reader´s Digest VýběrInfekce močových cest - diskuze

| Copyright © 2013-2020 Beltina - potravinové doplňky | Administrace | Výměna odkazů | Casino online nabídky Jedete na dovolenou do zahraničí? Sjednejte si online cestovní pojištění za nejlepší cenu.

Vířivka Villeroy & Boch pro celoroční provoz. Úsporná, zateplená, laminátová, vč. termokrytu. Nekupujte nafukovací vířivky, které vám přes zimu neslouží. Vybírejte z celoročních vířivek Villeroy & Boch nebo Jacuzzi®