poradna online
Choroby a onemocnění
příznaky, příčiny a jak je léčit
Vitamíny
působení, účinky a dávkování
Minerály
působení, účinky a dávkování
Bylinky a léčivky
Blahodárné účinky bylinek
Doplňky stravy
Působení a účinky doplňků stravy

Klouby

Kloub je ohebné místo, kde se spojují dvě nebo více kostí. Tvoří jej dvě styčné plochy, kryté chrupavkou. Vypouklý konec jedné kosti je kloubní hlavice a naopak vyhloubený konec druhé kosti je kloubní jamka. Celý kloub uzavírá kloubní pouzdro, které je navíc zesíleno vazy. Z vnitřní strany je vystlán synoviální vrstvou, která produkuje synoviální tekutinu (kloubní maz). Tato tekutina slouží ke zmírnění tření, zároveň slouží jako výživa chrupavky a zajišťuje přilnutí kloubních ploch. Klouby rozlišujeme podle tvaru na kloub kulový, vejčitý, válcový, sedlový, plochý a kladkový. Dále pak máme klouby kolenní, loketní, ramenní, pánevní, hlezení a zápěstní.

Příznaky kloubů


Hlavní funkcí každého kloubu je spojení dvou nebo více kostí. Podle toho se dělí klouby na jednoduché a složené. V jednoduchých kloubech se stýkají kosti dvě a v kloubech složených více než dvě kosti. Kloub jako takový slouží k pohybu jednotlivých částí těla.

Příčiny onemocnění klouby


Běžným jevem, se kterým se lidé setkávají v souvislosti s klouby je artróza, tedy zarudnutí, otékání a bolesti kloubů. Artróza je onemocnění, které se zpočátku projevuje velmi nenápadně. Artróza je onemocnění kloubní chrupavky a okolní kostní tkáně. Podstatě jde o zánětlivou chorobu, která postihuje zejména hlezna, kolena a kyčle, často se lidé setkávají také s bolestmi kloubů rukou a páteře a to zejména krční a bederní páteře.

Jak se léčí Klouby potravinovými doplňky

Při léčbě artrózy velmi pomáhá a skutečně se osvědčila želatina, která obsahuje kolagenové štěpy a sloučeniny aminokyselin. Artróza v zásadě nepatří mezi onemocnění, které je těžce léčitelné, ovšem pouze pokud se toto onemocnění zachytí včas.

Vhodné potravinové doplňky při kloubech

Snad nejvhodnějším potravinovým doplňkem je želatina, dále pak je nutné stále si udržovat váhu, aby nedošlo k přetížení kloubů, a to pravidelným cvičením a správným stravováním.

Kdy navštívit lékaře s klouby

K lékaři si určitě zajděte pokud jsou vaše problémy spojené s bolestmi kloubů dlouhodobějšího rázu. Nejčastěji jsou onemocněním kloubů postiženi lidé pracující se sbíječkou, horníci a řidiči z povolání, sportovci nebo tanečníci. Komplikace se objevují i u lidí trpících cukrovkou.

Doplňující informace k kloubům

Artróza začíná dokonce už v druhém a třetím desetiletí života. Zpočátku nemusíme pozorovat žádné obtíže. Až ve věku kolem pětatřiceti let postihuje asi polovinu lidstva a po padesátém roku bychom jen stěží hledali člověka, který není postižen tímto onemocněním


Zdroj: Článek Klouby pro server Beltina.cz zkomponovala Ivetka


Klouby - diskuze


| Copyright © 2013-2020 Beltina - potravinové doplňky | Administrace | Výměna odkazů | Casino online nabídky Jedete na dovolenou do zahraničí? Sjednejte si online cestovní pojištění za nejlepší cenu.

Vířivka Villeroy & Boch pro celoroční provoz. Úsporná, zateplená, laminátová, vč. termokrytu. Nekupujte nafukovací vířivky, které vám přes zimu neslouží. Vybírejte z celoročních vířivek Villeroy & Boch nebo Jacuzzi®