poradna online
Choroby a onemocnění
příznaky, příčiny a jak je léčit
Vitamíny
působení, účinky a dávkování
Minerály
působení, účinky a dávkování
Bylinky a léčivky
Blahodárné účinky bylinek
Doplňky stravy
Působení a účinky doplňků stravy

Krevní tlak vysoký

Krevní tlak vysoký

Pro vážné zdravotní problémy, které působí, a pro nedostatek zjevných příznaků získal vysoký krevní tlak - hypertenze – pověst tichého zabijáka. Změna životního stylu a správné potravinové doplňky mohou být kvalitní alternativou léků klasické medicíny.
Krevní tlak je síla, kterou uplatňuje krev při cirkulaci v tepnách i žilách, je řízena regulačním systémem, ke kterému patří srdce, krevní cévy, nervy, mozek, ledviny a nadledvinky. Normální krevní tlak kolísá - někdy od minuty k minutě, ale u některých lidí setrvává na vysokých hodnotách, což je stav, který je medicínsky známý jako hypertenze - vysoký krevní tlak. Krevní tlak se měří ve dvou hodnotách: systolický tlak (horní hodnota) je tlak při srdečním stahu (systole), kdy je krev vypuzována ze srdce do tepen, a tlak diastolický (dolní hodnota) je tak zachycený v okamžiku, kdy se srdce uvolňuje. Normální krevní tlak je 120 (systotický) na 80 (diastolický), popřípadě nižší. Hypertenze - vysoký krevní tlak - je definována hodnotami v průměru vyššími něž 140 na 90, zjištěnými nejméně při dvou oddělených měřeních.

Příznaky vysokého krevního tlaku


Často při vysokém krevním tlaku – hypertenzi - chybí jakékoliv příznaky, i když je krevní tlak nebezpečně vysoký. Někteří pacienti si stěžují na bolesti hlavy a hučení v uších, ale většinou je vysoký krevní tlak zjištěn náhodně při lékařské kontrole.

Příčiny onemocnění vysokým krevním tlakem


U 90 procent populace není příčina vysokého krevního tlaku známá. Mezi faktory, které zvyšují riziko hypertenze, patří strava s vysokým obsahem sodíku, obezita a dědičnost. Muži jsou na vysoký krevní tlak dvakrát náchylnější než ženy.

Jak se léčí Krevní tlak vysoký potravinovými doplňky

Máte-li mírně zvýšený krevní tlak (140 až 159 systotický a 90 až 99 diastotický), začněte se změnami životního stylu a s užíváním vápníku a Hořčíku. Máte-li tlak vyšší, navštivte lékaře, dříve než začnete uvažovat o doplňcích. Pokud již užíváte léky na hypertenzi - vysoký krevní tlak, nesnižujte dávku, dokud vám to lékař nedovolí.
Některé studie prokázaly, že vápník snižuje krevní tlak, protože se také účastní svalových kontrakcí a působí tak příznivě na srdce i cévy. Hořčík uvolňuje svaly, které kontrolují cévy, a tak umožňuje volnější tok krve a pomáhá v krvi udržovat rovnováhu mezi sodíkem a draslíkem, což má pozitivní účinek na krevní tlak. Minerál draslík hraje rovněž roli při snižování vysokého krevního tlaku, ale doplňky s jeho obsahem většinou nejsou nutné, jíte-li dostatek ovoce a zeleniny.
Pokud váš krevní tlak neklesne během měsíce, pokračujte v užívání vápníku a hořčíku a v dodržování změn ve způsobu života a začněte užívat také vitamin C a hloh. Oba doplňky rozšiřují krevní cévy a holoh navíc pomáhá zpomalit srdeční tep. Česnek, o němž se rovněž předpokládá, že snižuje krevní tlak, můžete přidat k těmto lékům. Prospěšné jsou i esenciální mastné kyseliny ve formě rybího tuku nebo lněného oleje. Celkově zklidňující čaj z lipového květu, který tonizuje krevní oběh, může být účinný v případě nervově podmíněného vysokého krevního tlaku – hypertenzi.
Dojde-li po dvou měsících jen k malému zlepšení, přidejte koenzym Q10; předpokládá se, že více než třetina nemocných s vysokým krevním tlakem nemá dostatek této látky. Pokud se váš vysoký krevní tlakhypertenze – ještě nesnižuje, potřebujete pravděpodobně léčení klasickými léky.

Vhodné potravinové doplňky při vysokém krevním tlaku

Kdy navštívit lékaře s vysokým krevním tlakem

Když je váš krevní tlak trvale vyšší (nad 140/90) po dvouměsíčním léčení potravinovými doplňky. Rutinní měření tlaku se doporučuje každému podle následujícího schématu. Jste-li zdraví a máte normální krevní tlak - každé dva roky. Trpíte-li nadváhou, máte sedavé zaměstnání, je-li hypertenze - vysoký krevní tlak - v rodině nebo se hodnoty vašeho tlaku krve trvale pohybují od 130 do 139 (systotický) a od 86 do 89 (diastotický) - každý rok. Pouze váš lékař určí , máte-li vysoký krevní tlak. Mate-li zdravotní problémy, poraďte se o užívání potravinových doplňků se svým lékařem.

Krevní tlak vysoký - fakta a rady

Doporučení týkající se vysokého krevního tlaku

Doplňující informace k vysokému krevnímu tlaku

Vápník řídí nervové impulzy, které způsobují svalové stahy.


Zdroj: publikace - Léčivá moc vitamínů, bylin a minerálních látek. Reader´s Digest Výběr


Krevní tlak vysoký - diskuze


| Copyright © 2013-2020 Beltina - potravinové doplňky | Administrace | Výměna odkazů | Casino online nabídky Jedete na dovolenou do zahraničí? Sjednejte si online cestovní pojištění za nejlepší cenu.

Vířivka Villeroy & Boch pro celoroční provoz. Úsporná, zateplená, laminátová, vč. termokrytu. Nekupujte nafukovací vířivky, které vám přes zimu neslouží. Vybírejte z celoročních vířivek Villeroy & Boch nebo Jacuzzi®