poradna online
Choroby a onemocnění
příznaky, příčiny a jak je léčit
Vitamíny
působení, účinky a dávkování
Minerály
působení, účinky a dávkování
Bylinky a léčivky
Blahodárné účinky bylinek
Doplňky stravy
Působení a účinky doplňků stravy

Nadýmání

V souvislosti s nadýmáním jde o nafouklé břicho, bolesti, nepříjemný odchod plynů. Člověk, kterého trápí nadýmaní, zažívá pocity nevolnosti, plynatosti, plnosti. Cítí bolestivé napětí v oblasti břicha, téměř kolikové bolesti a silný tlak na bránici, který může způsobit také bušení u srdce a zvýšení krevního tlaku. Doprovodným jevem bývá často tzv. plynatost, tj. nahromadění plynů v střevech. Tyto obtíže způsobuje porucha trávení, důsledkem nedostatečné činnosti enzymů. Za přítomnosti bakterií se tento proces ještě stupňuje.

Příznaky Nadýmání


Nadýmání způsobuje svému nositeli nevzhledně nafouklé břicho, kručení ve střevech, vypouštění plynů ústy nebo řití. Nepříjemné jsou také příznaky, které doprovází bolesti, jako je bolesti břicha, pálení v hrudníku.

Příčiny onemocnění Nadýmáním


K nadýmání může docházet hned z několika možných příčin. Nejčastější příčiny jsou polykání vzduchu při těhotenství, při kýle jícnu, při špatném zažívání a nepřiměřeně rychlém požívání potravy, při nervozitě. Rizikovou skupinou jsou také lidé, kteří se stravují jídly s vysokým obsahem vlákniny, nebo nápojů. Ty pak ve střevech kvasí, např. pivo, dále pak ti, kteří mají problémy s dráždivým tračníkem a trpící Malabscorbcí (neschopnost zažívacího systému štěpit správně potravu nebo živiny vstřebat do krevního proudu). Narušení střevní mikroflóry je také důvod k plynatosti, jde o přemnožení kvasinek, tzv. kandidóza, nadýmání se projeví po požití ovoce nebo sladkých jídel. Potíže mohou nastat také po požití mléka nebo mléčného cukru, jde o nesnášenlivost laktózy, můžete mít bolesti a křeče v břiše, průjem, zvracení, atd.

Jak se léčí Nadýmání potravinovými doplňky

Základem pro léčbu nadýmání je upravit jídelníček tak, aby jste se vyhnuli rizikovým potravinám. Pokud nevíte, které potraviny konkrétně jsou pro vás nevhodné, je třeba začít tzv. vylučovací dietu. V zásadě je zapotřebí omezit cukry, mléko a při jídle nepijte především sycené nápoje. Pro odstranění nebo alespoň částečnou redukci plynatosti není na škodu pravidelný pohyb, masáže, atd. Je nutné regenerovat střevo a odstranit kyselost z organismu.

Kdy navštívit lékaře s Nadýmáním

Jestliže neznáte konkrétní příčiny vašeho nadýmání a výše zmíněné metody vám nepomáhají, poraďte se o možné s léčbě s vaším lékařem.

Doporučení týkající se Nadýmání

Vyhýbejte se zejména luštěninám, ty způsobují nadýmání u lidí, jimž chybí speciální enzymy na trávení sacharidů v luštěninách, nejezte sladkosti, sušenky a zákusky. Pokud trpíte celiakií, měli byste se vyhýbat obilninám, mohou u vás způsobit nadýmání. Stejně tak se vyhýbejte mléku a mléčným výrobkům, pokud nejste schopni trávit mléčný cukr laktózu.

Doplňující informace k Nadýmání

Zdánlivě neškodné nadýmání může způsobit další nepříjemná onemocnění, např. nadměrné zadržování tekutin, nedostatečnou produkci žaludeční kyseliny, sníženou produkci trávících enzymů, záněty či vředy na žaludeční nebo střevní sliznici a zácpu.


Zdroj: Pro server Beltina.cz zkomponovala Ivetka


Nadýmání - diskuze


| Copyright © 2013-2020 Beltina - potravinové doplňky | Administrace | Výměna odkazů | Casino online nabídky Jedete na dovolenou do zahraničí? Sjednejte si online cestovní pojištění za nejlepší cenu.

Vířivka Villeroy & Boch pro celoroční provoz. Úsporná, zateplená, laminátová, vč. termokrytu. Nekupujte nafukovací vířivky, které vám přes zimu neslouží. Vybírejte z celoročních vířivek Villeroy & Boch nebo Jacuzzi®