poradna online
Choroby a onemocnění
příznaky, příčiny a jak je léčit
Vitamíny
působení, účinky a dávkování
Minerály
působení, účinky a dávkování
Bylinky a léčivky
Blahodárné účinky bylinek
Doplňky stravy
Působení a účinky doplňků stravy

Ebola

Ebola je vážný smrtící virus přenášený zvířaty i lidmi. První případ byl zjištěn v roce 1976 v Súdánu a Demokratické republice Kongo. Výzkumníci pojmenovali nemoc po řece Ebola . Až do nedávné doby se Ebola se vyskytovala pouze ve Africe . I přes to, že tento virus působí již více než 35 let, největší epidemie začala v západní Africe v březnu 2014. Toto vypuknutí ukázalo se více smrtící a rozšířenější, než v jakémkoliv předchozím ohnisku. Jedná se o jednu z nejnebezpečnějších chorob na světě a mortalita se blíží až k 90%.

Příznaky Eboly


Počáteční příznaky se velmi blíží chřipce, malárii nebo tyfu. Inkubační doba je obvykle 2-3 dny a počátek onemocnění je náhlý – objevuje se silný průjem, horečka, bolesti hlavy a svalů, zdánlivě nevysvětlitelné krvácení, zvracení, celková slabost. Krvácivost se stupňuje, postupně začne nemocný krvácet ze všech tělesných otvorů, zvracet krev a dochází k vážnému poškození vniřních orgánů, především jater.

Příčiny onemocnění Ebolou


Na rozdíl od jiných typů virů ebolu nelze přenášet vzduchem nebo hmatem . Je nutný přímý kontakt s tělesnými tekutinami někoho, kdo ji má. Virus může být přenášen: krví, průjmem, mateřským mlékem, výkaly, slinami, spermatem, potem, močí. Všechny tyto tělní tekutiny mohou přenášet virus ebola. Přenos může probíhat prostřednictvím očí, nosu , úst, porušenou kůží nebo pohlavním stykem. Zdravotničtí pracovníci jsou obzvláště ohroženi, protože se často vypořádávají s krví a dalšími tělesnými tekutinami. Mezi další rizikové faktory patří : - kontakt s infikovanými předměty, jako jsou jehly - interakce s infikovanými zvířaty - návštěva pohřebních obřadů někoho, kdo zemřel na ebolu - cestování do oblastí, kde došlo k nedávnému propuknutí

Jak se léčí Ebola potravinovými doplňky

Na ebolu zatím neexistuje lék. Namísto toho byla přijata opatření tzv. podpůrné léčby, která zahrnuje: - podávání léků k udržení krevního tlaku - poskytování tekutin intravenózně a / nebo orálně, aby se zabránilo dehydrataci - léčba koexistující infekce - prevence výskytu dalších infekcí

Ebola - fakta a rady

Krevní testy mohou identifikovat následující abnormality: - příliš nízký nebo naopak vysoký počet bílých krvinek - nízký počet krevních destiček - zvýšení jaterních enzymů - abnormální hladina koagulačního faktoru Kromě krevních testů lékař rovněž zváží, zda ostatní v pacientově okolí mohou být ohroženi. V případě, že se příznaky neobjeví do 21 dnů, onemocnění ebolou je vyloučeno.

Doporučení týkající se Eboly

Je možné přijmout konkrétní opatření, prevenci před onemocněním ebolou. Tyto kroky zahrnují: - vyhnout se kontaktu s krví a tělními tekutinami postižených - dbát na pečlivou hygienu rukou - zdržet se pohřebních obřadů, manipulaci s tělem člověka, který zemřel na ebolu Zdravotničtí pracovníci a laboranti musí dodržovat přísný protokol. To zahrnuje izolaci lidí s Ebolou a nošení ochranných oděvů, rukavic, masek a očních štítů, když přijdou do styku s nakaženou osobou nebo jejich majetkem. V dubnu 2015 Světová zdravotnická organizace (WHO) uvedla testování dvou možných vakcín.

Doplňující informace k Ebole

V České Republice nejsou obavy nakažením touto chorobou na místě. Máme dostatečně fungující zdravotnický systém a případná infikovaná osoba by byla okamžitě umístěna do izolace a případná epidemie by tedy byla zastavena již v počátku. U žádného doposavadního podezření na ebolu v ČR se zatím diagnóza nepotvrdila a okamžitá reakce dotčených orgánů ukazují, že preventivní opatření přijatá v ČR fungují. (Zdroj: Lékaři bez hranic)


Ebola - diskuze


| Copyright © 2013-2020 Beltina - potravinové doplňky | Administrace | Výměna odkazů | Jedete na dovolenou do zahraničí? Sjednejte si online cestovní pojištění za nejlepší cenu.

Vylepšete si zdraví s vlastní vířivkou na zahradě . Vířivky Villeroy & Boch k domu, na zahradu i do interiéru. Villeroy & Boch i Jacuzzi.