poradna online
Choroby a onemocnění
příznaky, příčiny a jak je léčit
Vitamíny
působení, účinky a dávkování
Minerály
působení, účinky a dávkování
Bylinky a léčivky
Blahodárné účinky bylinek
Doplňky stravy
Působení a účinky doplňků stravy

Vitamin B5 - kyselina pantotenová


Vitamin B5 - kyselina 

pantotenová

Kyselina pantotenová (vitamin B5) má důležitou úlohu při normálních metabolických funkcích, potravinové doplňky obsahující kyselinu pantotenovou mohou pomoci při léčení různých poruch a prospět těm, jejichž strava obsahuje upravované potraviny. Kyselina pantotenová se vyskytuje ve dvou formách – pantetin a kalcium pantotenát.

Nejčastější uplatnění kyseliny pantotenové


Kyselina pantotenová pomáhá udržovat zdravý centrální nervový systém, pomáhá tělu využívat sacharidy, tuky a bílkoviny, zlepšuje stav při chronickém únavovém syndromu, při migréně, zažívacích potížích a některých alergických stavech.

Vitamin B5 - kyselina pantotenová - působení a účinky


Kyselina pantotenová se účastní tvorby různých enzymů a štěpení sacharidů, tuků a bílkovin z potravy, jen tak je může organismus využít. Pantotenovou kyselinu tělo potřebuje k udržení správné komunikace mezi mozkem a nervovým systémem a k tvorbě určitých stresových hormonů.

Doporučené dávkování kyseliny pantotenové

Jak kyselinu pantotenovou užívat

Podpůrná léčba při odvykání kouření: 500 mg kyseliny pantotenové denně jako součást komplexu vitaminu B. Při migréně 400 mg kyseliny pantotenové dvakrát denně. Při chronickém únavovém syndromu 500 mg dvakrát denně. Chronické zažívací potíže: 500 mg kyseliny pantotenové dvakrát denně spolu s 50 mg thaminu. Při alergiích 500 mg kyseliny pantotenové dvakrát denně.

Při používaní kyseliny pantotenové pozor na

Máte-li zdravotní problémy, poraďte se o užívaní potravinových doplňků se svým lékařem.

Vitamin B5 - kyselina pantotenová - diskuze

Ostatní vitaminy:

| Copyright © 2013-2020 Beltina - potravinové doplňky | Administrace | Výměna odkazů | Casino online nabídky Jedete na dovolenou do zahraničí? Sjednejte si online cestovní pojištění za nejlepší cenu.

Vylepšete si zdraví s vlastní vířivkou na zahradě . Vířivky Villeroy & Boch k domu, na zahradu i do interiéru. Villeroy & Boch i Jacuzzi.