poradna online
Choroby a onemocnění
příznaky, příčiny a jak je léčit
Vitamíny
působení, účinky a dávkování
Minerály
působení, účinky a dávkování
Bylinky a léčivky
Blahodárné účinky bylinek
Doplňky stravy
Působení a účinky doplňků stravy

Včelí produkty

Užitečné informace - Potravinové doplňky - Včelí produkty

Včelí produkty

V zásadě jsou k dispozici tři typy včelích produktů - všlí pyl, mateří kašička a propolis. Včelí pyl je shromažďován z různých květů, často itěch, které vyvolévají alegrgickou sennou rýmu. Když včely nasbírají větší množství pylu, stlačí ho do pevných kuliček a ukládají do plástů. Odtud se pak může vyjmout a použít.

Nejčastější uplatnění včelích produktů

Včelí produkty mohou pomáhat při příznacích senné rýmy. Propolis podporuje hojení kožních oděrek.

Včelí produkty - působení a účinky


Včelí produkty, především včelí pyl, se propagují jako ksutečné všeléky. Jejich zastánci např. tvrdí, že zpomalují stárnutí, zlepšují fyzickou výkonnost, imunitu, přispívají k hubnutí, mají protibakteriální účinek, zmírňují projevy alergií apropolis může být účinný jako mast na drobné ranky a poranění kůže, výzkum je dosud nedostatečný a tyto nednesené informace napotvrzuje.
Včelí pyl napomáhá v prevenci kýchání, sekrece z nosu ajiných symptomů sezonních pylových alergií. Propolis může hrát určitou úlohu jako změkčovadlo kůže a při hojení drobných poranění.

Doporučené dávkování včelích produktů

Množství včelího pylu nutné ke zmenšení alegrgických příznaků je různé od případu k případu. Obvykle se začíná s několika granulkami denně a dávka se postupně zvyšuje až do množství asi 1 až 3 plných lžiček denně.

Jak včelí produkty užívat

Před obdobím senné rýmy začněte denně užívat velmi malé dávky včelího pilu - jen několik granulek v jedné dávce nebo jen část tabletky. Pokud nedojde k žádné nepříznivé reakci (viz níže), dávky zvolna zvyšujte, až zjistíte, že se příznaky zmírňují. Doplňky s včelím pylem se mají zapíjet větším množstvím vody, můžete také smíchat sušený nebo čerstvý pyl se štávou nebo jím posypat jídlo.

Možné vedlejší účinky včelích produktů

Někteří lidé mohou být na včelí pyl alergičtí, proto začínejte jen s malými dávkami, podle kterých zjistíte možnou alergiskou reakci. Může se objevit kopřivka nebo vyrážka, škrábání v krku, zarudnutí kůže, sípavý kašel či bolest hlavy. Pokud se některých z těchto příznaků objeví, ihned přestaňte pil používat.

Při používaní včelích produktů pozor na

Nemocní s astmatem a alergií na včelí bodnutí musejí být na užívání včelích produktů velmi opatrní, rozhodně nesmějí užívat mateří kašičku.

Doplňující informace k včelím produktům

Na trhu jsou tři typy včelích produktů - materí kašička (želé royal), propolis a včelí pyl.


Zdroj: publikace - Léčivá moc vitamínů, bylin a minerálních látek. Reader´s Digest Výběr

Včelí produkty - diskuze

Ostatní užitečné látky:

| Copyright © 2013-2020 Beltina - potravinové doplňky | Administrace | Výměna odkazů | Casino online nabídky Jedete na dovolenou do zahraničí? Sjednejte si online cestovní pojištění za nejlepší cenu.

Vylepšete si zdraví s vlastní vířivkou na zahradě . Vířivky Villeroy & Boch k domu, na zahradu i do interiéru. Villeroy & Boch i Jacuzzi.