poradna online
Choroby a onemocnění
příznaky, příčiny a jak je léčit
Vitamíny
působení, účinky a dávkování
Minerály
působení, účinky a dávkování
Bylinky a léčivky
Blahodárné účinky bylinek
Doplňky stravy
Působení a účinky doplňků stravy

Řasy

Užitečné informace - Potravinové doplňky - Řasy

Řasy

Řasy jsou vysoce učinnými potravinovými doplňky poskytující rostlinné bílkoviny. Najprospěšnější z nich je hnědá mořská řasa a zelená spirulina. Obě tyto řasy jsou velmi rozdílné typy vodních rostlin. Kelpa, hnědá řasa je chaluha s dlouhým stonkem patřící mezi řasy známé jako Fucus nebo Laminaria. Je nejlepčím zdrojem jodu, klíčového mineráu v prevenci onemocnění štítné žlázy. Menší, zelená slatkovodní řasa (spirulina) je ve skutečnosti jednobuněčný organismus připomínající bakterie, Její spirálovitě uspořádaná vlákna jsou bohatá na chlorofyl, takže větším pomnožení zbarvuje vody jezer do temně modrozelena.

Nejčastější uplatnění řas

Hnědá řasa (kelpa) lečí sníženou funkci štítné žlázy a poskytuje základní živiny. Spirulina potlačuje zápach z úst a dodává stravě bílkoviny, vitamíny a minerály.

Řasy - působení a účinky


Pro vysoký obsah jodu je hnědá řasa vhodná k léčení snížené funkce štítné žlázy z nedostatečného přívodu tohoto minerálu. Tato řasa se také prodává jako podpůrný prostředek při redukci váhy, je však učinná pouze jsou-li problémy se štítnou žlázou a z nedostatku jodu. Hnědou řasu užívejte jen pod lékařským dohledem. Spirulina je nejlepším zdrojem chlorofylu, takže je vhodná k léčení nevelké, ale společensky nesmírně obtížné poruchy - zápachu z úst. V případě, že příčinou není onemocnění dásní nebo chronický zánět nesohltanu či vedlejších nosních dutin, může být učinným lékem. Proto bývá hlavní součástí některých osvěžovačů dechu.

Doporučené dávkování řas

Podpůrná léčba při snížené funkci štítné žlázy: Užívejte haědou řasu pouze na doporučení lékaře, je-li nutný větší přísun jodu, může lékař předepsat vhodnou dávku. Prášek z řasy se snadno rozpouští ve vodě, ale někteří lidé nesnášejí jedo chuť, Tablety, tobolky a tinktura jsou stejně účinné.
Osvěžení dechu zelenou řasou: Používejte komerční "zelený" nápoj bohytý na chlorofyl nebo rozmíchejtelžičku prášku v polovině sklenky vody, propláchněte si ústa a spolkněte. Rovněž můžete důkladně rozžvýkat tabletku. Podle potřeby to můžete několikrát denně opakovat.

Jak řasy užívat

Užívejte tato přípravky vždy při jídle, aby se snížila možnost vzniku žaludečních obtíží. Pro svůj vysoký obsah jodu jsou výtažky z hnědé řasy nevhodné pro těhotné ženy a při kojení. Spirulina se však zdá být zcela bezpečná.

Možné vedlejší účinky řas

Obě řasy mohou způsobovat průjem nebo nevolnost, pokud k tomu dojde, přestaňte je užívat. Až tři procenta populace jsou přecitlivělá na jod a mohou se u nich při dlouhodobém úžívání hnědé řasy projevit nepříznivé reakce, např. bolestivé zvětšení štíné žlázy, které vymizí, jakmile se přestane užívat. tento stav je nejčastější v Japonsku, kde patří mořské řasy k základním potravinám.

Při používaní řas pozor na

Hnědá řasa zhoršuje stav nemocných, kteří užívají léky proti zvýšené činnosti štítné žlázy.

Doplňující informace k řasám

Důležitým zdrojem jodu je řasa hnědá (kelpa)


Zdroj: publikace - Léčivá moc vitamínů, bylin a minerálních látek. Reader´s Digest Výběr

Řasy - diskuze

Ostatní užitečné látky:

| Copyright © 2013-2020 Beltina - potravinové doplňky | Administrace | Výměna odkazů | Casino online nabídky Jedete na dovolenou do zahraničí? Sjednejte si online cestovní pojištění za nejlepší cenu.

Vířivka Villeroy & Boch pro celoroční provoz. Úsporná, zateplená, laminátová, vč. termokrytu. Nekupujte nafukovací vířivky, které vám přes zimu neslouží. Vybírejte z celoročních vířivek Villeroy & Boch nebo Jacuzzi®