poradna online
Choroby a onemocnění
příznaky, příčiny a jak je léčit
Vitamíny
působení, účinky a dávkování
Minerály
působení, účinky a dávkování
Bylinky a léčivky
Blahodárné účinky bylinek
Doplňky stravy
Působení a účinky doplňků stravy

Zápach z úst

Zápach z úst (halitosis) je velmi nepříjemnou záležitostí. Často člověka dostává na okraj společnosti, jako představitele nedokonale zvládnuté ústní hygieny. Ve většině případů je způsoben bakteriemi, které mají schopnost rozkládat zbytky jídla usazené v dutině ústní v podobě plaku. Následně vzniká celá řada těkavých a nepříliš vonných látek, jakou je například sirovodík.

Příznaky zápachu z úst


Pokud se k vám lidé ve společnosti začnou otáčet zády a nebo ustupovat o krok vzad, je jasné, že něco není zcela v pořádku. Možná právě vy trpíte problémem zápachu z úst, aniž byste si to sami uvědomovali.

Příčiny onemocnění zápachem z úst


Tak tedy nejčastější příčinou zapáchajících úst jsou bakterie (viz. výše). Tzn. Nejúspěšnější cesta, jak odstranit nežádoucí zápach z úst, je důsledná ústní hygiena s využitím mezizubních kartáčků nebo zubní nitě, ústní vody a kvalitní životospráva. Dalším nemalým problémem je nedostatek tzv. zdravých slin. Slina působí jako desinfekční prostředek, likviduje řadu takových mikroorganizmů, které vytvářejí v našich ústech zápach. Důležitý je tedy také pitný režim. Při špatném pitném režimu a při užívání nechvalně proslulých škodlivin, jako jsou tabák a alkohol, které naše ústa vysušují, mohou vznikat nejen poruchy trávení, ale i jiná závažná onemocnění, která jsou často doprovázena zápachem z úst.

Jak se léčí Zápach z úst potravinovými doplňky

Jak už bylo řečeno, nejlepším obranou proti zápachu z úst je důsledná ústní hygiena. Dále pak pro udržení vlhkosti v našich ústech (zdravé sliny) potřebujeme pravidelný přísun tekutin. Také není na škodu vyhýbat se některým nechvalně známým potravinám, které podporují zápach z úst. Je to česnek, cibule a kapustová zelenina. Právě tyto potraviny jsou zdrojem nemalého množství přírodních sloučenin síry. Je třeba vyvarovat se také cukru! Je paradoxní, že třeba sladké bonbóny nebo žvýkačky s obsahem cukru využíváme k zamaskování zápachu z úst, ale není nám to nic platné, protože právě cukr v ústech přímo „vybuchuje“ v anaerobní bakterie vytvářející zapáchající plyny.

Kdy navštívit lékaře s zápachem z úst

Je známo, že řada nemocí se projevuje změnou vůně dechu a tak není od věci navštívit lékaře i s tak na první pohled malichernou záležitostí.

Doporučení týkající se zápachu z úst

To nejlepší, co pro sebe a svůj dech můžete udělat, je důkladná prevence. Pokud se budete řídit zákony důsledné pravidelné hygieny a dodržovat výše zmíněné rady, měly byste se nepříjemností, spojených se zápachem z úst, vyvarovat.


Zdroj: Pro server Beltina.cz zkomponovala Ivetka


Zápach z úst - diskuze


| Copyright © 2013-2020 Beltina - potravinové doplňky | Administrace | Výměna odkazů | Jedete na dovolenou do zahraničí? Sjednejte si online cestovní pojištění za nejlepší cenu.

Vylepšete si zdraví s vlastní vířivkou na zahradě . Vířivky Villeroy & Boch k domu, na zahradu i do interiéru. Villeroy & Boch i Jacuzzi.